Nano akvarium na predaj?

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa Madox »

Poviem ti takto, technika, ci slabsia alebo kvalitnejsia, sa da vzdy zohnat niekde z druhej ruky, od osvetlenia (Led, t5, hqi), odpenovace, prudovky. Ale je to neporovnatelne menej ako za niektore zive veci co tam potom das. Ano elektrika sa zda byt strasna polozka, ale ked si to tak zoberies, tak v pociatocnej faze, povedzme prvy rok, ci za mensie alebo vacsie akvarko vyhodis neskutocne prachy za to co tam das, piesok zivy sup 40€, bakterky 20€, testy vody 50€, nejake 2-4 ryby mas dalsich 100€, sol 7kg 28€ (na 200l), koraly, ked ti niekto nepodaruje alebo neodpreda za rozumnu cenu, ze nakupis v "kamenom" mas hned 10+€ za kus, skoncis niekde na 100+€. teraz ked to zratas na male akvarko, a potom na velke, prides na to ze to male je sakramensky drahe. Takze v konecnom dosledku, tie male akvarka sice vydu lacno na prevadzku, ale pri tom velkom akvarku mas urcite polozky, ktore su takmer konstantne. Napr velke akvarko plne mekkacov, bude ovela lacnejsie na prevadzku, ako polovicne akvarium plne spsiek. A to este nehovorime o stabilite systemu, lebo ked sa ti do 100l kvapne niecoho o kvapku viac, je to stale v pohode, ako ked sa ti to stane do 20l akvaria.

A na sety sa vykasli, tam kvalitne nic nie je. Pozri mna jazdene svetlo stalo 100€, vymenit urcite casti za modernejsie v nom plus nakup ziaroviek trubic atd, skoncil som na 220€, teraz, keby som kupoval take nieco nove hovorime o investicii tak 800+€. Ak sa s tym neches ponahlat a spravit si to poriadne, tak tu precitaj vsetky mozen vlakna najme tych ludi co maju "davno" registraciu, maju viac skusenosti ako my tu mlade ucha.

A najme, zakladna vec, umiestni si akvarium tak, aby tam kde s nim budes zit, vypadalo bombovo. Lebo dat si 800l akvarko do detskej je sice pekne, ale mozno 300l v obyvacke bude ovela lepsie vypadat. Ked si kupis krasny obraz, tiez ho neschovas do nejakej izby ;) od toho sa mozno odraz, od priestoru. Voda je na akvariu najlacnejsia vec.
111martinko111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21 Júl 2016 16:18

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa 111martinko111 »

Dakujem za rady, a daju sa vycislit tie mesacne naklady pri mensom akvarku doo 100l? Vacsie uz nemam kam dat bohuzial. Pojdem cestou skladania s kvalitnejsimi komponentmy a z druhej ruky. Prosim sk.uste mi niekto rozpisat polozkovito mesacne naklady na mensie akvarko. Velmi pekne vam dakujem
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa shotik »

Podle me to u mensiho akva nikdo nepocita.

Ja teda nemam vubec prehled co to zere :) pokud si mel akvo sladke tak naklady musi byt podobne , v pocatku vyssi u more.
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa Madox »

No treba si to zratat ;)
Povedzme ze svietis na 100l 4x24w t5, 10hodin
960w/ den
mas sump s vytlacnym cerpadlom nejakych 2000l, cca 40w, 960w/den
Odpenovac 8w, 192w/den
Nejake prudovky 2x20w, 960w/den
95kw/mesiac = 5,6€

http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Agen ... Form&Seq=2

Sol 10% vymena vody, cca 400g/tyzden, 7€ Nejake krmenie, netusim 2-3€?
RODI vodu po mne nechci ratat, to musi niekto kto vie pomery.

Povedal by som tak 15€ bez RODI vody, ale predavaju ju v bratislave tusim 0,15€/l takze to mas dalsie 6€. Do 20€ by si sa mal vliezt pri makkych koraloch, mne na 100l lps+sps (tvrdekoraly) este tiekla chemia 3x2l za mesiac a to je tak cca 5€.

Ak ma niekto co este doplnit, kludne napiste, vzdy na nieco zabudnem.

Edit: soli som malo zratal, pisem to z telefonu :(
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa vik_33 »

to 111martinko111: Pokud chceš mít opici, musíš mít i na banány ... a jestli chceš počítat každý centík, tak se na to vykašli rovnou ... náklady na provoz středně velkého akvária ( do cca 250l ) jsou přibližně takové, jako u středně velkého psa ... a řekni mi, kdo počítá náklady na psa :?: Ale u akvárka to chce vědět každý druhý ... :roll:
Ale pokud mermo-mocí chceš čísla, tak tady jsou:
10-1 000€/měs. ( podle náročnosti osádky, velikosti nádrže, použité techniky, rozmarů chovatele, úspěšnosti či neúspěšnosti chovu a tudíž nutnosti doplňovat uhynulý život, či snížení nákladů prodejem odchovů ... atd. - zatím je to rovnice o příliš mnoha neznámých )

A ještě jeden příklad ze života: v jiném vlákně jsi projevil zájem o hvězdici - do nové nádrže je absolutně nevhodná a i ve starších nádržích to není zrovna výhra. Pokud jí budeš v nádrži chtít mít, bude Tě to stát cca 15-50€ ročně, protože prostě nepřežije, chcípne, zašpiní vodu,budeš jí muset více čistit=vyšší náklady, koupíš novou hvězdu, chvíli se potěšíš a za pár týdnů až měsíců zase chcípne ... a tak pořád dokola.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
111martinko111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21 Júl 2016 16:18

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa 111martinko111 »

Dakujem za odpoved s prehladovymi nakladmi. Mozno skusenejsich borcov taketo otazky namychnu ale som zaciatocnik a robim si prehlad. Dakujem
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa Madox »

Ako je to fakt tazke ratat, za lacno som ti to zhrnul, tam niekde zacinas a ides len hore. Neboj ja som sa tu pred 2 rokmi hadal s vikom o ledkach ako to musi stacit :D a teraz svietim 100nasobne viac ako moje "musi stacit" len chlapi tu uz maju svoj vek skusenosti a tie otazky pocuvaju xyzkrat dokola, preto je to zlozite. Ako u techniky, mozes kupi cerpadlo z ciny za 90€( ala kia), a mozes kupit od turbo vyrobcu ktore stoji 500€ ( ala maserati). Prevadzka je to iste, ale zvacsa se na rybkach setrit neda, je to luxusne hoby, myslim ze to vyslo ako 2 alebo 3 najdrahsie hoby vobec.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Mna náklady na moje dennerle 60 litrové (viď moj topic):

dennerle 60 litrové - 60eur
malé 40 litrové akva (refugium reálne zy prevádzky je v ňom asi 30litrov vody) - 25eur
čerpadlo jebao dc 2000 - 60eur
prúdové čerpadlo jebao rw4- 65eur
tvrdené pvc na prepážky do refugia a aj akvaristický silikon asi - 30eur
vŕtanie prepadu plus prechodky hadice - 40eur
svetlo automatické made in košice by JRX (max výkon okolo 33W ale svietim tak na 75%)- 180eur
biomolitan - 15eur
filtračná ponožka - 15eur
škrabka - 10eur
reverzná osmoza s DI - 90eur
soľ Red sea coral pro- 25eur
živé kamene od pána Zemana (16eur za kg)- asi 6kg
živý piesok - 30eur
riasy do refugia - 20eur
svetlo do refugia (6W) - 12eur
odpeňovač použitý Tunze 9004 - 90eur
kupoval som na začiatok aj živú vodu asi 60litrov - ??? eur
2 ja krabíci prepašovaný v živom kameni a zároveň jeden koral od iného obchodníka - na nezaplatenie
môj voľný čas potrebný na prerátanie lepenie a meranie a premýšľanie - ???
Ešte si prirátaj hustomer, teplomer, výrobu nejakej skrinky pod akvárko.
Chladenie: v kancli mám chladno čiže mám aj teraz cez horúčavy teplotu okolo 25-26 stupňov. Doma 30litrové nano morské a akvárko s malawi cichlidami chladím klímou (účet za elektriku bude vysoký - ale je mi to jedno)


Cenu sú orientačné pár eur hore dole sumár si sprav sám - elektriku neriešim mám to vo firme ale čerpadlo a odpeňovač idú nonstop a svetlo asi 10hodín a v protifázi ide svetlo nad refugiom. Výmena vody 10 litrov raz za 2týždne plus dolievanie osmotickej vody... to je u každého iné a samozrejme má každý inú cenu za vodu a samozrejme aj ináč "znečistenú" to sa prejaví pak na údržbe RO a samozrejme množstva odpadovej vody z RO.

Koraly, krevetku som nezapočítal lebo fakt netuším koľko stáli resp koraly mám vymeneé. Ináč ceny za ryby a koraly sú všade po internete a ak máš to štastie a po blizku tvojho bydliska býva ochotný akvarista tak isto kúpiš lacnejšie niečo.
Samozrejme nemusíš mať odpeňovač a ponožku ale napísal som to.

Nie nepredávam ho a táto téma by sa mala premenovať.

Ukončím komentár tým, že v prípade morského akva ide o množstvo vecí a najlepšie bude, keď si to zosumarizuješ sám. Nieje to lacný koniček.

Študuj fórko.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa Madox »

Chcel mesacne naklady ;)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa Myscho151 »

veď tie si môže vypočítať výkony svetla som uviedol a výkony čerpadiel a odpeňovača sú voľne dostupné na internete :-)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa axelson »

To ano ale vik mu ich napisal od 10-1000 eur. :D :D
111martinko111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21 Júl 2016 16:18

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa 111martinko111 »

S nakladmy sa uz netrapte, uz som dostal dost informacii a inspiracii. Dakujem za veskere rady. Teraz hladam dobre komponenty kludne z druhej ruky. Takze ak ma niekto nieco, tak ponuknite :) Nadrz chcem o rozmeroch 50x40x50 asi si ju dam vyrobit, prosim teraz o typ, kde a u koho :) Dakujem
111martinko111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21 Júl 2016 16:18

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa 111martinko111 »

Co si myslite na set Juwel? Paci sa mi to prevedenie a planujem len jednoduche zivocichy a makke koraly. Ten filter a to osvetlenie?
http://www.akvariumonline.sk/juwel-akva ... 13006.html

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa cooffe »

to je sladkovodní set vhodný na pár neonek,pokud chceš jít nutně do setových akvárií podívej se na akvárka typu Innovative marine mini 38 galonů-filtrace,stolek a oběhový čerpadlo v ceně..světlo,streamy,odpěnovač si dokup sám a máš funkční akvárko s filtrací vzadu.Řešení je taky red sea reefer,ale tam je cena několikanásobně vyšší
IM Nuvo mini 38G+Kessil
111martinko111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 21 Júl 2016 16:18

Re: Nano akvarium na predaj?

Príspevok od používateľa 111martinko111 »

Nie, len sa paci ze to "vyzera"som rozhodnuty ist do kvalitnych komponentov. To ma len tak napadlo, kyby tam bol kvalitny filter, ostatne si dokupim kvalitnejsie veci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"