Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

Může mi někdo doporučit hezkou nebo hezké mírumilovné rybky, které budou plavat po celé nádrži a neokusují LPS a SPS (časem jsou v plánu)? Vše co jsem si vybral, tak jsou takový víceméně "sedavý" ryby nebo plavou u dna :)
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa kačer »

Za me urcite nejaky pomcik.:-) I kdyz je to kus od kusu, ze ti nepujde do SPS ci LPS, tak osobne bych to risknul. Ja uz si bez nich nadrz nedovedu prestavit a myslim, ze do te tve nadrze by se v pohode jeden vesel, treba Centropyge loricula nebo C. aurantonotus.:-) Nebo se mi libi i Ecsenius stigmatura, sice je to spis lezak nez aktivne plavajici rybka, ale paradu v nadrzi taky udela.:-) A nebo klasika Pseudocheilinus hexataenia.;-)

Odesláno z mého Lenovo K50-T5 pomocí Tapatalk
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

Právě toho pomčíka-Centropyge loricula jsem chtěl, ale říkám si jestli to pidi AQ není na něj málo :?: Zase nechci aby se trápil.....
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa shotik »

já mám v podobně velkém akvu Pseudocheilinus hexataenia + Dascyluse a vyhrajou si spolu :)))
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

Dascylus není zrovna mírumilovná rybka :lol:
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa shotik »

byl malinkej a sel jako třetí. A spíš ho prohání šestipruh. Nicméně většinu času spolu jezdi po akváriu a sbírají nějaký mňamky
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa kačer »

Já mám ve 170l nádrži (čistý objem cca 115l) dva pomčíky (Centropyge loricula a C. aurantonotus). Už tam budou přes rok a půl a v pohodě, o moc za tu dobu nevyrostli, hezky papaj a žádný LPS ani SPS neokusujou. Ale je pravda, že co jsem měl minulého ohniváče, tak mi zlikvidoval všechny pocillopory, ale nic jinýho.:-)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Spongebob »

Centropyge loricula se mi taky strasne libi..az zvetsim nadrz pujdu asj do nej :) "sixline wrase" je taky paradni, ale je to udajne fakt agresor a myslim, ze by s moji fridmankou nebyli kamaradi. Nesnese nove ryby, kor kdyz jsou mensi nez ona. Kdo vi co s tim pomcikem jak by ho snesla.. pomcik je vetsi, tak snad by si vybudoval respekt :)
Nedavno jsem poridil malinkyho Amblygobius hectori na ozobavani sutru, jestli mel 3cm tak moc...a behem par minut jsem ho musel rychle vylovit a venovat kamaradovi jinak by ho F. zabila :roll:
Pritom tam mam mini Gobika Okinawae a dva klauny a tech si ani nevsimne protoze prisla jako posledni..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa shotik »

Hele ja mam u sixline taky Gobika a toho si taky ani nevsimne . Obcas se prozene s Dascylusem ale niz vazneho. Jen takovy kockovani :)
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

Já na ohniváka taky nemůžu nadávat, občas zobnul ale nic strašnýho. Moc by se mi líbil, ale asi by se u mě utrápil :(
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ja na nej budu mit bud 100 nebo 125l dle rozhodnuti kde a jakej bude filtr..tak snad mu to postaci..zadnou dalsi vetsi rybu krom tech par mych neplanuju.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Dyksn
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 578
Dátum registrácie: 18 Okt 2012 20:16
Bydlisko: Brno

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Dyksn »

Co chromise? Ja si koupil dva, ostatni ryby v akva jeden den po nich sly, plus jeste o trochu vetsi chromis po tom druhym a ten mensi umrel. Ten co tam zustal, tak uz tam plave asi rok a v pohode. Sice je to hejnova ryba, ale nekde na polskym foru jsem cetl, ze zije v prirode v hejnu ze strachu, takze pokud mu nehrozi nebezpeci, tak muze byt i sam v akva a nejak by mu to nemelo vadit. Tak nevim.
At to roste a zije.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa ellbunda »

Kombinace červená - žlutá - modrá:
amphiprion ocellaris - povinná rybka, děti jinak brečí :-)
halichoeres chrysus - pracant, vyžere ploštěnky (většinou) a provzdušní dno
pomacentrus alleni - nádherná rybka, absolutně mírumilovnej sapínek
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Erik81 »

V sobotu jsem si do bezmála 100l pořídil jako 5. a 6. rybu Chrysiptera hemicyanea, jsou celkem aktivní, plavou i k hladině i u dna, nejvíc se drží ve středním sloupci. S ostatními obyvateli akva jsou úplně v klidu, výjimečně větší prožene menšího, ale jsou schopný plavat i spolu. Zatím jde pouze o 1,5 denní pozorování :)
Také se mi moc líbí Centropyge loriculus, ten je určitě ještě hezčí a jeho pohyb po nádrži aktivnější. U mě zvítězil strach, že by neodololal pokušení a pochutnal si na stylophoře a pocillopoře, jak je tady na fóru popisováno :(
U sapínků bych dal pozor na Chrysiptera parasema, ten dle mého pozorování moc mírumilovný nebude.

Jinak se přídávám k typům, co píše ellbunda. Nějaký menší druh halichoeres bude určitě užitečný, hezký a velmi aktivní plavec v nádrži (tedy pokud zrovna nebude zahrabaný v písku - kam chodí spát a nebo se schovat).
Nedavno se mi naskytl úžasný pohled, když se probouzel a z písku nejdřív vystrčil hlavu, rozkoukával se a pak se vyloupl celý a plaval jako by nic 8)
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Erik: Ak môžem reagovať, Chrysiptera hemicyanea ja túto rybku mám a čo môžem povedať za 5 mesiacov, bola spočiatku veľmi bojazlivá, v porovnaní s energickými klaunami je to taký dôchodca, ktorý prepláve pár cm a potom zastaví a zas (vyzerá to veľmi smiešne) ale zas na druhej strane je veľmi pekná.

Skoro mi už asi 5 krát vyskočila keď som čistil sklá so žiletkou (proste taký stresman) a nemať sklo tak si myslím, že už by bolo po nej. Suchým krmivom pohŕda na artémii si pochutnáva. Ďalej robí si dosť často "piesočný kúpeľ" pride ku dnu mávne pár krát s chvostom a sa okolo nej rozvíri piesok a vždy raz za týžden prerovnávam dno lebo na bokoch sú kopy a v strede je vidno sklo.

Ale ako píšeš zdržuje sa na spodku resp v strede - ale pláva tak ako by chcel každý kto má akva.. využíva všetky spravené medzery (mosty alebo ako to nazvať)v útese... pekná rybka ale do akvárka bez krycieho skla by som ju nedal - aspoň môj exemplár
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"