Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa P_P »

S Red Sea Reefer 170, co mám, jsem také hodně spokojený, ale na druhé straně, v tom setu nic není. je to jen holé akva se stolkem, sump.

Tedy světlo, odpěňovač, čerpadla atd si člověk dokupuje. Což je výhoda, že si můžeš koupit vše podle představ, na druhé straně ten set není levný a v podstatě v něm nic není.

K tomu přepadu - nemám s ním jediný problém, je super tichý - ale je trochu těžší ho nastavit. Spíše horší mi přijde doplňování odparu, jaksi se to doplňuje "nějak tak nějak". Ale dá se to nastavit a vychytat a pak je to naprosto OK.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Přesně, Reefer řada vypadá vcelku dobře. Ale je to jen čistě skříňka, sklo, filtr a výtlačné čerpadlo. Popřípadě ty Hydra AI světla. Tam prakticky není co zmršit. Jak je na tom v tý 170ce hlučnost toho čerpadla?
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa P_P »

Nevím kterou řadu myslíš, ale Reefer nemá žádné vybavení - jen filtrační ponožka a doplnění odparu. V ceně není žádné světlo ani čerpadlo.

Jak už jsem psal, já tam dal Jebao DC 4000 a nic moc, nakonec jsem celou skříňku odhlučnil. Ale každý to má s hlučností jinak, já to prostě nedal - čerpadlo, odpěňovač - to v tichém obývacím pokoji nešlo.

Na Reefer sérii se mi právě líbí vzhled a to, že si vše mohu dát dle sebe, nekupuji komponenty, které bych pak třeba vyhodil.

Jinak, najít tiché čerpadlo je nadlidský úkon, někdo mi doporučoval NewJet apod. Nicméně když dotyčný přišel, tak si liboval jak je moje Jebao DC 4000 tiché, zatímco já trpěl. Takže každý má jiný sluch a toleranci k hluku.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Traverza »

Mohu potvrdit, moje zkusenost s RSM 250 jako set je to strasne. I kdyz jsem vymenil odpenovac za Deltec mc500( ten je taky jeden velky omyl). Tak je vse hlucne neseriditelne. U cerpadel opacna zkusenost jebao dc 4000 je hlucne ale na vyssi frekvenci "piska". Jebao 2000 je absolutne nehlucne i na maximum=spokojenost.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

Pro představu jak je hlučné, zdá se, že každým dnem je to horší. Nepomůže ani rozebrání a vyčištění.
Za kvalitu videa se omlouvám, je to točeno jen kvůli zvuku výtlačného čerpadla. Ten zvuk se rozléhá i do okolních místností :evil:
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa kany3 »

no tak to je mazec..podle mě vadnej kus,to už bude tišší jakýkoli :D
lhajek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 13 Sep 2015 08:16
Bydlisko: Vysoké nad Jizerou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa lhajek »

A to mě přijde že u toho videa to nemá takový grády jako na živo - to je daleko nepříjemnější. A to jsem na návštěvě nebyl dlouho ....
Tohle mít doma tak už mě drahá polovička dávno vystěhovala a to je k hluku od akvárií docela tolerantní....
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

JJ, je to hrozný. Po chvilce z toho začne třeštit hlava. Proto u nás běží televize i když se na ni nikdo nedívá, aby se "rozbilo" to protivné hučení.
Ale dnes nebo zítra objednám Jebao DC2000 a bude ticho :D
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Sufko »

Vadný kus to nieje u nás to bolo rovnako cca po 7 dňoch vymené za jebao dc 2000 s máme po jednom probléme úžasného kompletu nano max. Kto by uvažoval nad kúpou tohto setu tak ešte treba vymeniť doplňovač odparu to sa stalo a aj odpeňovač to je eštie v štádiu riešenia.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Tak nějak mě to připadá že se to čerpadlo někde o něco opírá a přenáší vybrací zvuky do okolí.....
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Nevím jestli jste to tady neřešili, snad se nebudu opakovat ale zkoušel jsi to čerpadlo spustit mimo nádrž?
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa cizmik »

Neopírá. Dokonce jsem ho zkoušel obalit molitanem a stejně rachotilo. Vyměním ho a bude ticho. Myslím, že s výtlačným čerpadlem u tohoto setu má problém hodně lidí. Někde jsem na to narazil i na zahraničních fórech....
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa mcfisto »

Jebao ted dela i novejsi 2000, tusim v rade dct.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Cuss,

Predpokladám, že tebe rukami prešlo množstvo čerpadiel ale ja som zaznamenal podobný hluk nedávno:

ja som mal minule obdobný problém s iným čerpadlom v sladkej vode potom čo som ho umýval, išlo o to, že ako ju umiestný rotor na tej "hriadeľke" resp "osi" tak na oboch stranách bývajú umiestnené tie také gumové "záslepky" ja som tak moju stratil a robilo to taký zvuk potom som ju náhodou našiel a všetko je ok... nebude to tým?
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Cizmikovo Red Sea MAX®NANO

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Bohuzel nebude. Stejne hlucna cerpadla ve svych ruznych setech dodava RedSea uz pres 10 let. Stezovalo si na to na ruznych forech uz X lidi. Napr. ja jsem svego casu sledoval americke forum reefsanctuary.com, kde je primo velka komunita lidi pod nazvem RedSea Max Owners Club. Vsichni jednoznacne radi vymenit. Chodi tam i zastupce firmy. A bohuzel za tu dobu nebyli schopni, nebo lepe receno ochotni ta svoje cerpadla vylepsit nebo vymenit. :cry: Povazuji to za snahu firmy proste co nejvic na kazdem setu vydelat. Funkcni to je a hluk, co to vydava, RedSea asi moc netrapi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"