Krmení počas dovolenky

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa shark »

Tak pánové svěřte se jak to řešíte :) Čas dovolených je pomalu tady a nechat AQ 14 dní bez jídla to asi není to pravý ořechový :twisted: .Já to vidím tak, že přesvědčím kolegu akvaristu (sladkýho ale aspoň něco ne?) na kontroly sistemu co 2-3den spojené s krmením co mu nachystám do mražáku a popíšu co je na kerej den.Doufám že to nebude problem :roll: Mno a vodu na odpar nachystám do zásoby.Pak asi budu jen tiše trpět na dovolené a těšit e domů že to přežilo bez ujmy :D
Budu 14 dní v Řecku tak jsem zvědav jak to přežije beze mě.Každopádně mi bude smutno :(
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Já se vrátil v neděli. Po dobu nepřítomnosti jsem měl zajištěn profesionální dozor (Petr Smejkal), dokonce i s údržbou :lol:
Od soboty to čeká zase mne - na oplátku.

Nedoporučuji sousedy. Aby ryby nestrádaly hladem, raději nakrmí víc, než je nutné, to v lepším případě.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno právě :? Proto raději nachystám jen určitý počet zmrzlých kostek s popisem a snad to vyjde :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

krmenie nie je problem. primerana osadka si v dobre prosperujucom reefe najde nieco pod zub, v najhorsom koraly :)
skor mam strach o odpar v tomto teple
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno já mám odpar docela slušnej :twisted: 30L za týden minimálně a to nejedou ještě ventilátory.Nachystám minimálně 90L snad to bude stačit na těch 14 dní.Pokud ne zaškolím jak si dopustit z osmozy :)
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

tak už jsem konečně zase doma.Na dovče bylo super a zaplať pánbůh za možnost volání se zahraničí-mohl jsem navigovat kamaráda jak se postarat v případě problémů.Všechno dopadlo dobře až na trochu sinic kerý se objevily na písku což je uplně v klidu.za dovolenou tj 14 dní jsem měl 130L odpar vody tak těch 90L připravených nestačilo. :roll: proškolení se vyplatilo a telefon taky :D
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

NO v me 50L nadrži ři těchdle vedrech s ventilatorem mám 1 L denně ,,,, tak furt dopnlunuju ale to asi všicchni :P a nebo nekomu to děla stroj no :evil: , a teplotu ale mi cele ledo drží na 25 stupnich takže zatím neni žadná škoda , ba naopak po přidaní uhli . zeolitu , a phosexu uspešne liqviduju sinici ,,, už ji je tam malinko a počitám že do 2 tydnu by mahla byt uuplně pryč :D !
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa nessie »

vidím, že toto téma není už tak úplně aktuální, ale nechci kvůli tomu zakládat nové. Měla bych dotaz, mám malé 200l akva, bez ryb, jen korály. Kdybych odjela na cca 20 dní do Thajska, zvládli by koráli bez krmení? Jsou to caulastrey, euphyllie, blastomoosa, acana. Jsou zvyklí právě tak 3-4 týdně na krmení. A pak co se týče vody, na první týden bych připravila vodu na odpar z osmozy, ale na další týdny by už nevydržela, jestli by stačilo dolévat destilovanou s přidáním soli a prvků? Nemůžu po rodičích chtít, aby 4krát týdně pipetovali krmení korálům a připravovali vodu :roll: :roll: napadla mne nějaká údržba, ale nikoho cizího si do baráku nepustí a tohle je asi jediné řešení :(
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

ja krmim svoje LPS cca 1x mesicne a vse je ok ....takze v tom nevidim problem ...
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa Erik81 »

"na první týden bych připravila vodu na odpar z osmozy, ale na další týdny by už nevydržela" - proč by nevydržela - mála kapacita nádoby? Sehnal bych si nějaké kanystry nebo uzavíratené kýbly a udělal si vodu i do nich a pak požádal rodiče, aby po týdnu vodu přelili do doplňovacího tanku/nádoby.
"jestli by stačilo dolévat destilovanou s přidáním soli a prvků?" - neexperimentoval bych s jiným zdorjem než s osmotickou vodou, sůl do opraru rozhodně nepatří. Doplňuješ prvky ručně?

Koráli to bez přidávání potravy 20 dní vydrží. Sám jsem opakovaně nechal reef 14 dní bez krmení a vždy to život přestál v pořádku. Ryby i koráli.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa Erik81 »

Jo a caulastrey, euphyllie, blastomoosa, acana, to určitě nejsou koráli, co spotřebujou rychle hromadu prvků. Pokud tam nemáš nemáš nějaké SPS, tak bych se ani na 20 dní nebál, že by stihli z vody vysát významně velké množství prvků a strádali. Případný změřený propad pak postupně dorovnáš po návratu. Reefu zdar a ať se Ti v Thajsku líbí!
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa nessie »

myslela jsem spíš, že k té destilce bych připravila množství soli, co by měli přimíchat... stopové prvky ani nepřidávám.
Doplňovací nádobu/tank nemám, doplňuji ručně. Pročítala jsem tu různá vlákna a třeba se tu psalo, že je osmotická voda tzv. hladová, takže pak do sebe začne natahovat prvky z nádoby, mám plastové barelky. Asi by bylo potřeba zajistit i proudění vody a třeba dát živý kámen. Děkuji za odpovědi
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Krmení počas dovolenky

Príspevok od používateľa Erik81 »

nessie napísal: 18 Sep 2017 11:07 myslela jsem spíš, že k té destilce bych připravila množství soli, co by měli přimíchat... stopové prvky ani nepřidávám.
Doplňovací nádobu/tank nemám, doplňuji ručně. Pročítala jsem tu různá vlákna a třeba se tu psalo, že je osmotická voda tzv. hladová, takže pak do sebe začne natahovat prvky z nádoby, mám plastové barelky. Asi by bylo potřeba zajistit i proudění vody a třeba dát živý kámen. Děkuji za odpovědi
Odpařuje se čistá H2O, takže proč přidávat sůl? Tím si zvýšíš hustotu. Dopľňuj vodu připravenou z RO, skladuj nejlépe uzavřené na temném a chladém místě a 20 dní bude OK.
Ano, hladová voda to je a z plastů může něco nabrat. Sám používám plastový kýbl od soli na doplňování odparu a problém jsem nezaznamenal.
Proudění vody by Ti v RO vodě bylo k ničemu a živý kámen by byl velmi rychle mrtvý.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"