Častá výmena vody

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

aquain napísal:Heuréka

Desítky rad, návodů, metod a dalších článků na tamto foru jsou k ....

Měňte každých 14 dní 20% vody(sůl T.P. PROREEF nebo AQUA trace Care coral premium) a budete mít dobrý akvária

Já to dělám 5 let a funguje to
Teda,kdybych u tebe nebyl,asi bych si myslel,že jsi zase jeden z chytrolínů,ale............. faktem je,že ty tvoje akva jsou krásná.I to co jsi měl,možná ještě máš, v kanceláři,ten set myslím.
PALO V
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29 Aug 2009 11:04
Bydlisko: Topoľčany

Re: Častá výmena vody

Príspevok od používateľa PALO V »

Ahojte,
S tvrdými korálmi iba plánujem začať, takže budem mať asi dosť prostú otázku, ale prosím poraďte mi.
Pokiaľ robím pravidelnú výmen vody s kvalitnou soľou ako napr. Tropic marin pro reef, je potrebné aby som tam dopĺňal aj tzv. trace elements, alebo stačí tá samotná soľ pri výmene ? Je mi jasné, že Ca a Mg. dopĺňať musím v každom prípade.
Niektorí zasa v podstate výmenu vody nerobia a iba dopĺňajú všetky prvky. Ktorá z týchto možností je pre tvrdé korále lepšia ?

Ďakujem, Palo
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Častá výmena vody

Príspevok od používateľa Dano »

Neda sa na tvoju otazku odpovedat jednoznacnou odpovedou. Kolko moriakov, tolko nazorov :shock:
U mna to fungovalo takto, 1,5 roka po nakopnuti mi vsetko fungovalo ok, poctivo som menil vodu a isiel som na balinga. Trace som v podstate neriesil.
Potom mi akva skolabovalo vdaka letnym teplotam, rok som sa trapil s opatovnymi nabehmy a zda sa, ze problemy skoncili po tom, co som zacal poctivo davkovat ABCM od grotechu.
Ale nemyslim si, ze by prave toto mal byt problem, ak chce niekto skusit sps koraly. Popri vsetkom tie stopove prvky nie su hrozostrasna polozka...
Dano
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Častá výmena vody

Príspevok od používateľa Peter »

neviem, trace som skusal od Coral shop nevidel som rozdiel s Trace a bez Trace. dalsie tri roky som fungoval iba na Balling (Ca,KH),sol bez soli, iod, Fe,Mn,Sr a problem nebol.Posledne dva roky iba SPS a LPS.Ziadne Trace.Sinice a riasy iba ked som prehrial akva.
SPS i LPS sa darilo, farby O.K. az na jednu vynimku (Stylophora pisciata).
Pravidelna vymena vody raz za dva tyzdne 10% objemu akva.
PALO V
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29 Aug 2009 11:04
Bydlisko: Topoľčany

Re: Častá výmena vody

Príspevok od používateľa PALO V »

Dakujem Vam za rady,

Rad si precitam aj dalsie nazory.

Majte sa, Palo
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"