Prodibio

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Prodibio

Príspevok od používateľa matej »

Ahoj pouziva z vas niekto pripravky Prodibio. Ake mate s nimi skusenosti, ja som si kupil ten bio kit, ktory obsahuje vsetky pripravky a davkujem podla odporucania. Zaujimalo by ma ci k tomu treba pridavat aj nejake ine stopove prvky, ako napriklad od Grotech pripravky A, B, C alebo JPL 1,2,3, alebo tieto pripravky Prodibio obsahuju uz vsetko potrebne ??
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

mCo viem tak Prodibio neobsahuje stopove prvky, len bakterie a pre nich krmivo , a krmivo pre koraly.
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

Príspevok od používateľa strechar »

Peter napísal:mCo viem tak Prodibio neobsahuje stopove prvky, len bakterie a pre nich krmivo , a krmivo pre koraly.


OMYL- ja síce tiež používam probidio a to tieto:Bio Digest
Bioptim
Reef Boster

Ale su tu aj iné produkty od probídia -STRONTI
JODI+
A iné produkty si pozri na tejto stranke:
http://www.pepinuvutes.estranky.cz/clan ... N/prodibio
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa matej »

Ja viem ze robia aj stronti + a jodi, ale mna skor zaujimalo ze ak pouzivam vsetky tie ich pripravky urcene pre reef ci je potrebne pridavat este nejake ine pripravky, nieco ako ten GROTECH alebo JBL.
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

ja mam len dobru skusenost,tiez pouzivam tieto produkty.Najdolezitejsie prvky ktore potrebuju bakterie a koraly su v produktoch BIOPTIM a REEFBOOSTER,zvysok doplnis pravidelnou vymenou vody v akvariu/morska sol/.Stoncium ti staci davat az pri vacsom mnozstve SPS a jod mozes doplnat ich pripravkom IODI+ kazde 2 tyzdne alebo alternativne Lugol.roztokom.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Lugol je fajn, ale optimalny pre doplnanie iodu nie je.Je to roztok I2 v KI a teda chybaju tam IO3- cize iodicnany , dolezite pre morske prostredie.
Tak napr.Coral shop to ma , ale nema elementarny iod v tomto produkte.Tazko povedat co obsahuje produkt od Prodibio to by chcelo zistit. Neviem ci vobec ma niekto skusenost so stopovymi prvkami od Prodibia.Pre mna osobne to je novinka ze maju aj stopove prvky, dobre vediet.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa matej »

Ja mam ten Prodibio BioKit Reef a ten bsahuje ako tu uz iekto pisal vsetky ich produkty pre morsu akvaristiku - konkretne BioDigest, ReefBooster, Bioptim, Iodi+, Stronti+. Pridava to podla odporucani a som s nimi velmi spkojny, len ma zaujimalo ci to staci ako koplexny prisun prvkou alebo je lepsie este nieco pridat. Inak pouzivam sol ATI.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Malo by to stacit. Stopove prvky,krmivo pre bakterie,pre koraly a ryby, vymena vody. mas tam vsetko.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

chlapi vy tam toho teda lejete....

ostane vam pri tom vsetkom kvapkani vodiciek aj cas kukat na rybicky a potesit sa z akvarka ? :lol: :lol:
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Jasne, mam vsetko na "diy" automaticke davkovanie len nie tu vymenu vody .... :D :D Pouzivam len krmivo pre koraly,bakterie neriesim, pravidelne automaticke davkovanie stop.prvkov, 3 mesiace nemusim pohnut prstom, doplnanie nadoby na odpar raz za dva tyzdne,takisto vymena vody, krmivo chystam tiez na automat , takze cas na pozretie do akva mam :)
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Príspevok od používateľa matej »

Peter napísal:Jasne, mam vsetko na "diy" automaticke davkovanie len nie tu vymenu vody .... :D :D Pouzivam len krmivo pre koraly,bakterie neriesim, pravidelne automaticke davkovanie stop.prvkov, 3 mesiace nemusim pohnut prstom, doplnanie nadoby na odpar raz za dva tyzdne,takisto vymena vody, krmivo chystam tiez na automat , takze cas na pozretie do akva mam :)
Takze mas automaticky riesene davkovanie krmiva pre koraly - toho od Prodibia ?? to by ma velmi zaujimalo ako si to vyrieslil, pretoze uz aj ja som rozmyslal ako by sa to dalo trochu automatizovat. Mohol by si to nejak popisat, pripadne nejake fotky sem dat ?? dik
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Od Prodibia nie..Od coral shopu/ vitaminy a aminokyseliny / je to mozne,len musis zabezpecit aby davkovacia nadoba bola svetlovzdorna :D t.j. bez pristupu svetla... Pochybujem ci sa prodibio da skladovat / v zasobnej nadobe pri izbovej teplote /. Inac system je easy zasobna nadoba jedno male cerpadlo,hadicka digitalne spinacie hodiny..Vo viacerych temach som to uz spominal a stale je malo :D
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Aminokys. sa po otvoreni skladuju v chladnicke, v opacnom pripade uz mozno nedavkujes aminokyseliny (ak tam ovsem nie su nejake konzervacne prisady).
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

no asi sa spytam Coral shopu ale sami doporucuju tieto vyrobky na davkovanie cez male cerpadla...Zatial to na krmenie nemam urobene,nemozem posudit skladujem to zatial v chladnicke.

Peter
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

tak som dostal odpoved , ze je to mozne takto ich produkty davkovat,aj ked ich teplotna a oxidacno-svetelna stabilita je rozna.Dokonca chystaju produkt kde bude vsetko pokope : Vitaminy aminokyseliny...Pokial mozno treba tomu svetlu zabranit.
Peter
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"