Obnovenie neudrziavaneho akva

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Karliiik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 20 Feb 2017 20:06
Bydlisko: Buchlovice

Re: Obnovenie neudrziavaneho akva

Príspevok od používateľa Karliiik »

Pokud máte na mysli tu placatou žlutou rybu (Zebrasoma flavescens) tak ta už chcípla. Brzo dodám seznam živočichů. A detailní fotky. Co se týče zářivek T5, jsou dvě a nejsem si jistý jestli to stačí. Já na své 300l s výškou 50cm jsem měl tři. Toto je podle mě 60cm na výšku... Modrá tam byla, ale nedávno odešla... Celkový dojem je teď spíše hnědo/žlutý což i tchýně tvrdila, že je hnusné, takže koupíme modrou.
RO je v běhu pravidelně. Voda se hodně odpařuje takže je to nutnost. To je vlastně jediné co umí používat... Nakoupím tedy testry a jdu nato. Ještě musím nastudovat jak se rozebírá ten odpěňovač :D nerad bych to pokazil :D
Samozřejmě začnu vytrháním té zelené řasy.
Díky.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Obnovenie neudrziavaneho akva

Príspevok od používateľa Bohuš »

Akva nevypadá vůbec špatně. Je tam vláknitá řasa, takže dostatek živin... , ale všechno ostatní prosperuje. Osobně bych nedělal unáhlené a rychlé změny! Jako docela důležitou věc bych viděl doplnění modré (actinic) zářivky. Důležité spektrum pro koráli.
Nevím co všechno k akva máš. Pořiď testy, (hustoměr) a měř. A studuj :wink: .
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Obnovenie neudrziavaneho akva

Príspevok od používateľa tomvec »

Na tu RO stačí TDS metr. Já mám z Číny od Xiaomi (dělají i slušné telefony) za cca 200,-Kč i s dopravou. Změříš vodu z kohoutku, potom z RO a uvidíš. Já mám z kohoutku cca 220 až 230 ppm a z RO 2 ppm.
Zvejkus
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 16 Nov 2009 13:11
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať používateľa:

Re: Obnovenie neudrziavaneho akva

Príspevok od používateľa Zvejkus »

Jo, mysle zebrasomu. Ted bych tam zadneho dalsiho zivocicha nedaval. Jen to vic zatizi system. Co se svetel tyce, plati, ze bys mel mit cca tolik wattu jako litru v akva. Ja mel akva 250l a na nem bylo 6x 39w zarivek. Nebo dva cinsky LED moduly cca 170W a nevbudes muset menit po pul roce zarivky. U RO vymen aspon predfiltry, coz je uhli a mechanicka cast. A kup k ni DI filtr, to vycisti RO vodu na max.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Obnovenie neudrziavaneho akva

Príspevok od používateľa Lukáš »

Odkalit dno, vymenit 30-50% vody za vodu rovnakej hustoty, mechanicky odstranit chuchvalce riasty, pridat odstranovac fosfatov v davke nie vyssej ako odporuca vyrobca. Ak je tam T5 svietidlo a trubice sa dlhsie nemenili, tak vymenit trubice. Viac by som na to nesiahal, pokracoval len v mesacnej vymene vody cca 30 % a vymene sorbentu na fosfaty dla navodu alebo podla vysledkov merani.
Viac zasahov len dalej rozhadze rovnovahu, trochu sinice sa spociatku pravdepodobne objavi tak ci tak.

Takto nejako vyzerala vacsina reefovych nadrzi v 90-tych rokoch. Trochu nostalgie nezaskodi. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"