Priesak vody

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Priesak vody

Príspevok od používateľa Xwave »

Zdravím, dnes som si všimol, že na jednom malom mieste mi presakuje voda z akvária cez spoj, prosim vás poradtťe spôsob ako to opraviť, bez vypustenia nádrže, ak máte skúsenosti vďaka.
Teda diera sa nachádza vo filtrácii v časti kde mám refungium a preto vypúštať beriem ako poslednú možnosť.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa gut »

obávám se že bez vypuštění to opravit nepůjde.pokud to není spoj dna a stěny vypusť vodu dva centimetry pod místo prosaku odmasti alkoholem a přelep silikonem.refugium to těch 24h přežije pokud ho budeš provzdušňovat.jestli nemáš možnost odpojit refugium od filtrace je to trochu problém.ale šlo by to pokud by jsi skimmer dočasně umístil přímo do nádrže nebo jinak zajistil provzdušnění vody.pokud jsou u vás taky teploty přes 30oC je velmi důležité pořádně vzduchovat!
přeju hodně zdaru a buď rád že povolila jen filtrace.takhle máš aspoň nějakou možnost to opravit
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa Xwave »

To je práve ten problém, že je to na dne, porastené riasou a 10cm vrstva piesku a koralovej drte.
Rozmýšlal som nad spôsobom prilepit silikónom malý prúžok skla na miesto kde to preteká.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa gut »

jestli to prosakuje velmi pomalu mohlo by se to podařit.ale hrozí,že ti voda vytlačí silikon než stačí zaschnout.vyzkoušej to.nemáš co ztratit
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa Xwave »

tak som to skúsil, zaplátol som dieru, ale začalo presakovať na inom mieste a už preteká prakticky všade po kvapkách, zaplátam jednu, urobí sa druhá, je pravda, že filtrácia je z 2 ročneho akvária. Takže poradťe prosím, ak kúpim novú filtráčnú nádrž cca 2 dni, a len premiestnim zo starej do novej, nábeh filtrácie by nebol taký dlhý ako ako pri zakladaní.
Naposledy upravil/-a Xwave v 24 Jún 2013 14:30, upravené celkom 2 krát.
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa shock »

Kedze si tak zatial neurobil, popis blizsie z coho sa ti sklada filtracia.
Taktiez minimalne zoznam ryb.

Na zaklade toho sa da povedat ci to neutiahnes na provizornej filtracii a vymene vody cele.
Bez tychto info asi moc necakaj radu od skusenych moriakov.

Radit radsej nebudem lebo na to nemam skusenosti, ale keby som musel tak s inym ako rybami by som nehybal, znie to na 2-3 dni kontraproduktivne.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa shark »

Akvarium ti klidně pár dní bez filtrace vydrží ...Záleží ovšem taky na zatížení ,ale neměl by to být problem při normálním osazení kdy to není přerybněné.Nebál bych se filtr odstavit a založit nový..
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Priesak vody

Príspevok od používateľa Xwave »

Tak filtrácia sa skladá:
Odpeňovač, Kanister s phosexom a zeolitom, refungium, siporax a valec s biopellet.
Ak akvárium vydrží 2-3 dni bez filtrácie, tak potom je to v poriadku, nakoľko som dosť spanikáril.
Mne ide o to, že ak budem premiestňovať filtráciu, nábeh akvária nebude nutný resp. sinice, riasy a pod. ako pri zakladaní novej nádrže, či sa mýlim ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"