Výmena piesku na dne

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Suhlasim s tebou, som rad ze si sa nenechal ´vyprovokovat´, ja by som postupoval podobne, ze z casu na cas to treba ´ozivit´, ale asi vsetko z mierou.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

I já jsem asi tak před půl rokem dal na dno Aragonit Live Sea Bed 0,5-1 mm. Musím souhlasit s Laomedonem. Změna byla hned viditelná. Asi po dvoz měsících se po povrch písku udělal zašedlý povlak. Je pravda, že nemám žádnou rybu která by propírala dno. Přišlo mi že i možná ten písek je moc jemný, protože se mi na úzesu začal oběvovat i na útesu. Ale jinak dělal krásné duny po dně. Kvůli písku na útesu jsem ho asi po dvou měsících odsál a dal spátky korálovou drť, kterou jsem předtím odstranil. Jo a taky jsem si jí nechal pár dní v sudu odstát :roll:
Teď mě ale napadá myšlenka, že bych ještě jednou použil na dno ten aragonitový písek, dnes už bohužel mrtví. Chcy se zeptat, zda s tím má někdo nějakou zkušenost. Použíl někdo na dno "mrtvý"aragonitový písek? Co kdybych ho dal třeba do punčochy a nechl nějaký čas ve filtru, aby se oživil, mohlo by to fungovat.Nebo ho mám dát rovnou do akva a čekat na sinice? :cry:
Je pravda, že když se podívám na fotky jak vypadalo akva s jemným pískem, tak je o dost hezčí.
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Zajímalo by mne,když dám do AQ živý písek o velikosti 1-2mm jestli nastanou stejné problémy s usedáním písku na útes,jako u velikosti 0,5-1mm.Nebo je třeba dát pozor na umístění čerpadel,aby proud nevířil písek v AQ a vše bylo ok.No a co výměna,jak dlouho vydrží tak krásně bílí :?: Popřípadě čím nebo jaký živočich prodlouží bělost písku.V neposlední řadě jaká by měla být optimální výška dna z tohoto písku :?:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ad1 odpovedal si si sam, zalezi hlavne na cerpadlach
ad2 zalezi na preryvani dna , ak sa s nim nehybe , tak po par mesiacoch bude hnedy
ad3 najlepsi na prehrabavanie dna je dospely jedinec suchozemskeho cicavca Homo sapiens sapiens, vyberaj jedinca s dlzkou paze aspon "(hlbka akvaria +10cm)- dlzka hrabacieho nastroja " nech sa ti neutopi
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

:lol:
ad3) pripadne nejaky jedinec z celade Gobiidae
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Tak ve čtvrtek jsem vyměnil korálovou drť na dně AQ za 2krát 9,072kg živého písku Natures Ocean velikosti 0,5-1,7mm :roll: .Ještě tak den dva počkám než to nafotim a předložim k prohlídnutí,ale už teď je jasný,že AQ dostalo úplně jiný kabát a určitě lepší :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Ten rozdiel je poriadne veľký :-) teraz to vizerá super
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Na to prohrabování písku jsem zakoupil v hračkářství malé dětské hrabičky :lol: ,jde to s nima docela dobře.Jednou za dva dny projedu dno a je stále jako nové :lol:.Co se v mládí naučíš ve stáří jako když najdeš :lol: .
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

laomedon napísal:Určite budem pravidelne piesok odsavat a meniť. To že to bude zakaždým Live sand je asi isté. Nejako sa neviem uspokojiť s myšlienkou že dám mŕtvy suchý piesok do zabehnutej nádrže. A tiež si radšej priplatím zato že ho nemusím prepierať :-) veď to nieje až taký rozdiel v porovnaní s inými nákladmi.
No rozdíl je asi takový, mrtvý aragonit vychází na cca 60 Kč / kg a live aragonit cca 140 Kč / kg.Tedy,tam kde běžně nakupuji.Dnes mám v jednom akva DSB z aragonitu, takže jakmile pojedu už na třetí a doufám větší akva, tak ho tam vrazím společně s tím mrtvým nově kupovaným aragonitem.Stačí pozorovat za sklem, jak tam ti živočichové budují cestičky a bůh ví co ještě.Je to krásné a hlavně živé.Akorád co mi vadí je to, že nemůžu sehnat tak pěkně jemný mrtvý aragonit jako je live aragonit.Nemáte někdo tip, Pepin to nemá a Hájek taky ne :-(.Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 804
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

S uváděným živým aragonitem mám velmi dobré zkušenosti... Vřele doporučuji. Já osobně už bych ani jiný nedával.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Live sand

Príspevok od používateľa andy »

A s ktorym s tych dvoch co ponuka Pepin mas dobre skusenosti, obe sú rovnako výborné ?, a ak mas s oboma skusenosti, ktory je pls podla teba jemnejsi- potrebujem nieco do DSB.
dik
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

http://www.pepinuvutes.cz/store/goodsde ... odsID=0224

S tímto, ale asi to bude vše stejné.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Souhlasím, ovšem mám zkušenost s nějakým dry / wet aragonitem.Myslím, že jsem měl právě ten dry, kde jsem musel dodatečně přimíchat bakteriální výluh, který byl v balení live aragonitu.To se mi zdálo nevhodné,ale použil jsem ho, když jsem si ho koupil.Pak jsem koupil už to co jsem chtěl wet live aragonit a myslím si, že je to s ním mnohem lepší.Těžko říct do jaké míry to mohu posoudit, ale když už nějaký live aragonit, tak dle mě jen wet.Moři zdar Franta
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa David N »

moguai napísal:Souhlasím, ovšem mám zkušenost s nějakým dry / wet aragonitem.Myslím, že jsem měl právě ten dry, kde jsem musel dodatečně přimíchat bakteriální výluh, který byl v balení live aragonitu.To se mi zdálo nevhodné,ale použil jsem ho, když jsem si ho koupil.Pak jsem koupil už to co jsem chtěl wet live aragonit a myslím si, že je to s ním mnohem lepší.Těžko říct do jaké míry to mohu posoudit, ale když už nějaký live aragonit, tak dle mě jen wet.Moři zdar Franta
Je možný vysát živý písek, vyprat (samozřejmě v mořské vodě)a nasypat zpátky nebo to je nějaký problém.
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"