sťahovanie nádrže

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Killingman »

Prostor je zhruba 800l v nove nadrzi ;-) Jde o to jak zabezpecit, aby kdyz tam budu dolevat rekneme 200l/tyden tak aby se z toho nestala voda k hovnu ;-)
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa tragett »

Míchat, míchat, míchat! a nechat čerpadla přisávat vzduch - umístit klidně těsně pod hladinu. :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Killingman
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 21 Mar 2014 09:29

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Killingman »

Dobře, upravím dotaz - jak to zařídit, aby ta voda byla živá i po převozu (cca 3hod) v barelu :-D

Otevřený to v autě fakt nenechám, jednou zabrzdím a budu mít za krkem 100l slaný vody

BTW: Jestli je to co píšu vůbec dobrý nápad. Třeba má někdo nějakou lepší zkušenost...
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Nielas »

Tak urob experiment. Zober trochu vody z akva, simuluj cestu trebars na pracke a pomeraj po uplynuti predpokladanej doby prevozu. Premeraj parametre a uvidis

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa axelson »

To nielas: prosim ta co chces merat po takej simulacii na pracke ci je voda ziva??? :roll: :roll: uz sa nad takymi komentami len smejem :D :D :D
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Jirik »

Tak já dostal od pana Tučka vodu, dva barely 25l, hodil jsem je do kufru u auta a po třech hodinách jsem to nalil do akva a nepozoroval jsem problém. Dalších 50l jsem namixoval doma. Nenašel jsem v akva nic co by chcíplo a to na těch šutrech byly korály, rournatec, krab, pistolová kreveta a jiná havěť.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Lukáš »

Bacha, funkcna pracka simuluje len mechanicke vibracie, kdezto pocas transportu automobilom bude posobit aj linearne zrychlenie. Nepomoze ani umiestnenie simulacneho barelu do vnutra pracky, pretoze tam naopak posobi uhlove zrychlenie. Navyse mozno polemizovat, ci frekvencia otacok prackoveho bubna (a nimi nasledne vyvolane vibracie vonkajsieho krytu pracky) koresponduje s frekvenciou otacok motora automobilu. Aby ste potom nezostali neprijemne zaskoceni rozdielmi medzi vysledkami experimentalneho modelu a skutocneho transportu. V pripade uspokojiveho vysledku na prackovom modeli by som podla uvedenych fyzikalnych parametrov pre transport volil motorove vozidlo, vyznacujuce sa technickymi atributmi co najpodobnejsimi prackovemu modelu a rozhodne by som sa nespoliehal na dostupny model automobilu len preto, ze je aktualne k dispozicii vo vasej garazi.
Traverza
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 19 Jan 2012 18:49
Bydlisko: Brno

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Traverza »

Bohuzel,tato diskuze jasne ukazuje smerovani reef.sk :'(. Sory za offtopic.

Odesláno z mého D5803 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa tragett »

Lukáš tomu nasadil korunu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa kačer »

Nielas obcas je lepsi se trochu zamyslet nez neco napises. Nechci bejt zlej, chapu, ze si v mori novacek, ale proto by sis to mel poradne promyslet nez nekomu neco poradis ... obcas tvoje rady stoji fakt za to.:-D

Odesláno z mého Lenovo K50-T5 pomocí Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Erik81 »

Prevazel jsem 3x morske zivocichy (pokazde pouze do 10 ks, takze neporovnatelne s objemem, co budes prevazet) i prirodni morskou vodu autem skoro 1000km (nikdy mi pri prevozu nic nechciplo). K prevozu vody - v barelu nebo jine vzduchotesne uzavrene nadobe doporucuji nechat cast vzduchu. Vzhledem k delce cesty bude stacit u samotne vody jen kolem 10% vzduchu z objemu prepravniho barelu. O pohyb vody behem cesty se bat nemusis, bude ho dost.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Bohuš »

Nevím jestli zrovna já začátečník mořák s mizivejma úspěchama, se můžu nějak vyjadřovat, ale letos jsem stěhoval dvě akva o 100km dál. Už nésu Brňák... :mrgreen: . Pokusy s pračkou jsem nedělal, protože nevím který model dokáže simulovat přejezd Buchlovských kopců :wink: .
Protože nový velký akva budu teprve budovat, tak mi šlo hlavně o převoz a záchranu života. Protože jsem v době stěhování neměl dostatek vhodnýho místa, tak jsem mohl první akva udělat jenom 100l. Tam jsem si připravil nový mrtvý dno (nevěděl jsem jak bych z fungujícího akvárka převážel živý dno.) Asi 3/4 nové vody. Proudový čerpadla, externí odpěňovač, bakterky SpecialBlend. Tak to běželo asi 1 měsíc. Potom jsem převezl nějakou vodu, útes a život. Sinice, řasy atd. proběhlo a ještě pořád probíhá. Ale to nijak neřeším. Důležitý je, že nebyla žádná ztráta na životě.

Druhý akva - Set SERA 130l. To jsem během jednoho dne rozebral. Do barelu vodu a útes, do dalšího vodu a ryby. V akva jsem nechal dno a trochu vody. Příprava, převoz a znovuzprovoznění trvalo několik hodin. Kromě bordelu ze dna, kterej zakalil na pár hodin vodu, jsem nepoznal větší rozdíl ve stavu před stěhováním a potom.
Púvodně jsem chtěl vzít do auta UPSku a vzduchovací motorek, do barelů lipový dřívko a vzduchovat, aby nepochcípaly bakterky. Rybám nafoukat kyslík. Nakonec jsem to převezl bez vzduchování, kyslíku... prostě jsem to risknul a nic neumřelo.
Jestli pochcípaly bakterie nevím a myslím si, že v dobře fungujícím útesu je jich tolik, že i po vložení do jiné vody by se nemělo stát nic horšího než nějakej menší náběh... .
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ok, dost bolo srandy. Pred rokom v januari (leden) som stahoval 1000 l akvarko, sice len o nejakych 15-20 km dalej, ale predsa. Problem bol v tom, ze stara nadrz mala skoncit ako filtracna nadrz pre nove akvarium.
Tak som napustil nove AQ cerstvou vodou, po tyzdni premiesavania vody som previezol ryby vo vedrach a 70 l sudoch vystlanych plastovymi vreciami do odpadkovych kosov a cca tyzden na to som preniesol staru nadrz a zapojil trubky (tie sa idealne zhanaju medzi sviatkami). Ryb bolo cca 40-50, zmizol len 1x Pseudocheilinus hexataenia, pravdepodobne uviazol v niektorom kameni. Bezstavovce boli docasne umiestnene vo filtri pre povodne akvarium (cca 200 l) a prevezene neskor. Nejak s tym neboli vaznejsie problemy, akurat nabeh nadrze vzhladom na velku inicialnu zataz a 1x kuru formalinom trval dlhsie nez obvykle. Pri pouziti rovnakej soli je transport starej vody vcelku otazny, ja som nepouzil ani kvapku.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa axelson »

Konecne rozumny prispevok.otazka lukas koli comu vrecia v sudoch?diky
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: sťahovanie nádrže

Príspevok od používateľa Lukáš »

Hore stiahnes gumickami a mas kufor auta bez kvapky morskej vody. Osvedceny "trik" z cias, ked bol este cas chodit na ryby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"