TRITON

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

TRITON

Príspevok od používateľa cizmik »

Jede tuto metodu někdo dlouhodobě ke spokojenosti? Pomalu přemýšlím jakou cestou se vydám až začnu zaplňovat (pokud se k tomu dostanu) SPSkama. Tato metoda mi přijde jako nejjednodušší. Vodu bych měnil i nadále. A stačí dodávat ty základní elementy nebo se musí ještě něco?
Naposledy upravil/-a cizmik v 01 Jan 2017 10:20, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Aké máš veľké AQ?


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: TRITON

Príspevok od používateľa cizmik »

Cca. 75l :D (Red Sea MAX NANO)
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Trochu si zredukoval objem, či?
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: TRITON

Príspevok od používateľa cizmik »

JJ, začínám znovu a místo mám jen na nano.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Marian Gross »

prečo nie normálneho Ballinga
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: TRITON

Príspevok od používateľa cizmik »

Toto mi připadá méně složité.
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: TRITON vs. ATI Esentials

Príspevok od používateľa cizmik »

Zjistil jsem, že je ještě jedna metoda podobná Tritonu a toť ATI Esentials. Jede někdo metodu ATI Esentials? Na zahraničních fórech jsem zjistil, že lidé co jeli na Triton a přešli na Ati, tak si ho chválí. A vychází i levněji.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1387
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: TRITON vs. ATI Esentials

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Skús u Reicha, ten začal použivať ATI - Ballinga roztoky.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Bohuš »

Zdravím všechny mořáky,
právě mi přišly výsledky z Triton-lab. Něco jsem očekával, něco ne... .
Některé prvky bych měl doplnit, ale některých je nadbytek ... Molybden má být 12µg/l já mám 61µg/l ; barium má být 10µg/l já mám 44µg/l. Vůbec nechápu, kde se tam tyto prvky berou... .

Ale kvůli čemu píši jsou fosfáty... . Hanna Checker mi ukazuje 0 a v Tritonu změřili 0,0081, takže vlastně žádné nemám.
Co poradíte? Cíleně doplňovat fosfáty?? Víc krmit nemůžu, protože se mi špatně odbourávají NO2 a NO3. Což bude asi způsobeno právě nedostatkem fosfátu. Dávkuji NoPox RedSea.

Ještě doplním že i Fosfor je nižší, má být 6µg/l já mám 2,67µg/l
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON

Príspevok od používateľa bradoo »

Ahoj. Molybden ti stiahne chaeto - výrobca chaeto reaktorov ARID Pax-bellum doporučuje molybden dávkovať. Tiež myslim železo, mangan a NO3. Čo sa týka bária, tak to má každý zvýšene. Vraj zo železitého sorbentu. Ale všimol som si že ho majú zvýšené aj systémy bez fosfátadsorbéra. Konšpirátori ako ja ti povedia, že bárium a hliník je súčasťou chemtrailsu. V každom prípade je zaujímavé , že tieto 2 prvky má zvýšene takmer každý.( aj keď železitý sorbent ťahá hliník) PO4 kludne dávkuj fosforečnanom trisodným. Skús dávku 10 µg/l večer pre svoje chaeto, ale pozor na NO3, poletí dole. Fosforečnan máš trebars tu http://www.centralchem.sk/eshop/fosfore ... pa-gr-1kg/ Už si hneď objednaj aj dusičnan draselný, či sodný-pri chaeto ho budeš potrebovať. Pri tom dodekahydráte budeš potrebovať 4g na 1g PO4. Pozor ale na to PO4 , dávku som písal v µg nie v mg !!!! Bradoo
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Bohuš »

na chaeto se teprve připravuji. Mám objednanou skleněnou nádrž. Byl bych rád kdyby se dusičnan snížil. Chemii co jsi psal koupím, ale už ani moc nevěřím že bych se dostal do stavu, že bych musel přidávat NO3 ... . No a kdyby na nás mocní... z nějakého důvodu sypali barium a kdo ví co... tak by určitě zařídili i standardy aby to nikomu nebylo podezřelé. Ale kdo ví... děje se kolem nás spousta divných věcí... pravdu se asi nikdy nedozvíme :wink:
jurda
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 09 Mar 2017 14:41
Bydlisko: Plzeň

Re: TRITON

Príspevok od používateľa jurda »

Měl bych dotaz k novým suplementům CORE 7. Používá je někdo? Co píšou, tak by to měla být metoda bez výměny vody. Zatím pouze měním vodu a dávkuji NOPOX. Daly by se zachovat výměny vody cca 1x za 14 dní 10% objemu nebo je to zbytečné a nebude to k prospěchu? To samé NOPOX. Dalo by se zachovat dávkování (třeba snížené) a nebo odpadní látky stáhnou jen řady např chaetomorpha.

Líbí se mi jednoduchost, že se vše dávkuje jen na základě kh (moc na měření nejsem), ale nevím, jak se dají kombinovat metody doplnění prvků.
Snažím se informace vyčíst i jinde, ale moje angličtina není na úplně dobré úrovni, tak se chci ujistit, jak to přesně má být.
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Mender »

Ahoj - ano, kouzlo triton metody je v tom, že neměníš vodu. Základní prvky i stopové prvky doplníš těmi 4 roztoky CORE7 ( případně doladíš podle výsledku testů ) a nežádoucí látky odbouráš filtrací ( refugium+odpěňovač+ fosfát absorbent ) a případně si pomůžeš krmením bakterií. U Tritonu většinou používáme NP bacto-ballance - je to levnější než NOPOX.

Triton rozlišuje 2 druhy Core7. Full Triton - je pro ty co jedou kompletní Triton metodu. Other methods - je pro ty co kombinují Triton s jinými metodami. Rozdíl je prý ve složení stopových prvku. ???

https://www.triton.de/en/

Průvodce v češtině - https://www.facebook.com/pg/moia.cz/pos ... e_internal
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: TRITON

Príspevok od používateľa pajin »

Rozdíl mezi základním TRITONEM a Other methods je ve způsobu odstraňování odpadních látek. Základní Triton počítá s refugiem, takže v lahvích jsou navíc stopové prvky, které"zlepšují" růst řas v refugiu. Pokud nemám refugium a např. dávkuju vodku nebo nopox, tak právě proto je Other methods, které neobsahují prvky pro řasy, protože žádné v akváriu nejsou.

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."