TRITON

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
jjencek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 125
Dátum registrácie: 05 Mar 2017 09:24
Bydlisko: Praha

Re: TRITON

Príspevok od používateľa jjencek »

Menander - omlouvám se, ale ještě jedna otázka. Co pravidelně testuješ mezi triton testy?

Tady je můj seznam, co testuji:

Salinity, Ph, Alk, Ca, Mg, K, NO3, PO4, I
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Jirik »

Já jí nezavrhuju. Psal jsem, že chápu že pro velkou nádrž je to fajn. Mě jen vadí, jak se to prezentuje. Zase taková bomba to není.
PavelKral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 18 Máj 2017 08:48
Bydlisko: Praha

Re: TRITON

Príspevok od používateľa PavelKral »

Docela souhlasim s Jirikem. Podle me je nesmysl jet triton u 70l akvaria a rikat jak na tom usetrim nebo ze jsem linej menit to male mnozstvi vody.
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: TRITON

Príspevok od používateľa axelson »

Je to kazdeho volba na com pobezi. Preco nemoze ist triton ?vyhovuje mu to?tak nech ide. Vam nevyhovuje nikdo ho nikomu nenuti. Asi tak
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Jirik »

Buďte rádi že jsem se ozval :D Takhle nám to tady Mender hezky vysvětlil a nenechal si to jenom pro sebe :wink: A už to vypadá i jako použitelná metoda :D
Používateľov profilový obrázok
Mender
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 04 Mar 2015 08:11
Bydlisko: Olomouc

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Mender »

jjencek napísal: 20 Dec 2018 11:06 Menander - omlouvám se, ale ještě jedna otázka. Co pravidelně testuješ mezi triton testy?

Tady je můj seznam, co testuji:

Salinity, Ph, Alk, Ca, Mg, K, NO3, PO4, I
Já pravidelně testuji jen KH, - sem tam salinitu a PO4 dle stavu akva a velmi výjimečně NO3, Ca a Mg.

To co testuji jen výjimečně, testuji tak málo, protože se mi nikdy nestalo, že by to bylo mimo potřebný rozsah.
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: TRITON

Príspevok od používateľa pajin »

já jedu TRITON Core7 other methods (tedy bez refugia) ve 100 litrovém akváriu. aktuálně dávkuju 5 ml denně, takže mi ty 4 láhve vydrží na půl roku, což je 140 Kč měsíčně... dřív jsem jel program od Red Sea a to mě vyšlo dráž... a navíc to bylo 7 lahví, teď mám 4, respektive 3, když smíchám 3A a 3B

a taky je podle mě úplně jedno, jestli to leju do 50 l akvária nebo 500 l, v nano akváriu to nevyjde dráž než jiné metody... Triton test dělám podle potřeby tak jednou za čtvrt až půl roku

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON

Príspevok od používateľa bradoo »

Ono aj baling sa dá robiť tak , aby sa nemusela meniť voda. Nemôžete ale hladieť iba na to, koľko potrebujete doplniť KH, Ca ,Mg, ale aj popri tom dodržiavať aj rovnováhu základných 3 prvkov - Na,Cl, S. Takže na každý pridaný gram sodíka, musíte dodať 1,8g chlóru a 0,084g síry. Následne spočítať koľko vody treba denne odstraniť aby sa nezvyšovala salinita ( počítať, že aj odpeňovačom odstránime časť vody) Tou vodou odstránite aj časť makro a mikroprvkov -s tým treba tiež počítať a vrátiť ich tam a rovnako počítať s úbytkom prvkov ako K,B,Sr,I,Fe. Ďalšie ktoré už nie sú také dôležité (Mn,Mo,F, Cr, Co...) už je iba také hranie pre zábavu. Neni sú najlacnejšie (10-25€) , ale vydržia už na niekoľko životov :mrgreen: Treba tiež povedať, že každý má inú spotrebu mikroprvkov - záleží to od filtrácie, odpeňovača, či pridávate uhlík,aktívne uhlie....Mať väčšie akvárium plné sps je s tritonom dosť drahý špás, preto si treba trošku naštudovať chémiu a urobiť si vlastný Triton :mrgreen: Firma ATI robí ICP testy, kde okrem vody s akva, vám otestujú ICP technológiou aj RO vodu (v cene testu) Takže stačí do 1l RO vody pridať napríklad 1ml Triton A, a hneď viete, aké mikroprvky sú v Triton A :mrgreen: Spotrebiteľ by mal vedieť za čo dáva peniaze :mrgreen: Bradoo
Lukassssqw
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10 Jan 2018 21:35

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Lukassssqw »

Co su tie Base element co sa riedia v 9 litroch
Alebo aky je rozdiel medzi Base element a core 7
A ktore je načo
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Gilbo8
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 197
Dátum registrácie: 03 Jan 2017 12:53
Bydlisko: Nitra

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Gilbo8 »

V principe to iste len Core 7 je 7x koncentrovanejsie.
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: TRITON

Príspevok od používateľa lucius »

bradoo napísal: 20 Dec 2018 18:58 , a hneď viete, aké mikroprvky sú v Triton
nedá se tohle někde dohledat ? :D
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON

Príspevok od používateľa bradoo »

Zatiaľ som sa k tomu nedopátral. Možno keby sa viacerí dohodli a otestovali po jednej zložke... Otázka je či takáto podozrivá vzorka RO vody nie je odmietnutá.
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

Ahojte, ja som pouzival baling asi 7 rokov (http://reef.sk/viewtopic.php?f=4&t=4213) a bol som spokojny. Kvoli casu som bol nuteny stare akvarium zrusit ale vymyslel som si mensiu variantu 230l celkovo do kancelarie v praci a tam som dal stare kamene, zvysok koralov, rybky.Natrafil som na triton aka to je supa atd. Kupil som, prislo mi to jednoduche a to som potreboval aby to bolo jednoduche a casovo nenarocne. Core 7 pouzivam presne rok. A pre mna je isto jednoduchsie ale lacnejsie nie ako baling. Meram iba Kh raz za dva tyzdne a aby som ho udrzal na 6,8-7 v mojom pripade aktualne davkujem 20ml denne to je na 50 dni 30€. Neni to moc ale v porovnani s balingom je. Samozrejme meram aj salinitu, mg, ca, po4, no3 ale tak raz za mesiac. A stale sa davkovanie pomalicky zvysuje pokial koraly rastu. Myslim ze rastu pekne a maju pekne farby. Ja ale menim vodu normalne mesacne 10%. Teraz to bezi tak pekne bez rias ,no3 a po4 nulove. Aj ked viem ze neni dobre mat nulove hodnoty. Ziadne absorbenty. Jediny v podstate absorbent je chaetomorpha cca 5l objem. V buducnosti si chcem spravit v novom byvani 1500l a tam zase asi prejdem na baling. Pri takom objeme plnom koralov by to bolo drahe asi dost. Aktualne foto akvaria prikladam.
kancelaria.jpg
Naposledy upravil/-a kokompotko2 v 19 Jan 2019 09:44, upravené celkom 1 krát.
kokompotko2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 03 Nov 2008 09:28
Bydlisko: Povazska bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: TRITON

Príspevok od používateľa kokompotko2 »

Teraz sa koraly takto usmievaju :)
IMG_1042.jpg
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: TRITON

Príspevok od používateľa lucius »

chtěl jsem se zeptat, zkumavky na test, posíláte jen v tom jejich vaku, nebo to dáváte ještě pro jistotu do krabičky?

co se tyče co je v jednotlivých lahví, tak jediné co jsem si odkoukal, třeba je to známo, z různých příspěvku na us forech, kde přispívali lide od tritonu, tak nejvíce mikroprvku by mělo být v lahvích a,b, dokonce někde psali, že u ředěné verze jim nevadí když má mg. kolem 1600, u ca. by měli být prvky na pomoc při odstraňovaní odpadních látek, takže s tím by neměl být problém hýbat dle testu, a co je u kh nevím, ale přišlo mi že tam někomu doporučily aby dávkování snižoval dle testu a ostatní nechal jak jsou...
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."