TRITON

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Lukassssqw
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10 Jan 2018 21:35

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Lukassssqw »

Je nejaka zarucna doba alebo doba použiteľnosti tritonu celkovo?
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Jirik »

Asi vydrží dýl, než tě tahle metoda bude bavit :D Sorry ale přijde mi to jako dobrej vtip a nemohl jsem si pomoct :D Docela by mě zajímalo, jakej je celkově vývoj týhle metody, zase po uběhnutí nějakýho času. Nějak tohle vlákno moc nefrčí a když hledam na netu například videa nádrží s tritonem, tak je jich tam žalostně málo, v porovnání s jinýma metodama. Je tady někdo kdo to používá třeba dýl než rok? Vychvaloval to shotik, ale mam takovej pocit, že už to prodal.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: TRITON

Príspevok od používateľa shotik »

Ano, ja to prodal ale ne kvuli tomu ze by nefungovalo ale kvuli jinym okolnostem - rodina na prvnim miste.

Jinak jsem triton jel cca 2 roky a byl jsem s tim velmi spokojeny. Me do te doby akva spis prezivalo. Po tritonu jsem mel alespon pocit ze to mam jaksi pod kontrolou. Nikomu to netlacim, jen tvrdim ze u me to fungovalo dobre. At si kazdy leje do akva to co uzna za vhodne.
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano ve výstavbě :)
Radek2021
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Jan 2018 22:39

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Radek2021 »

Prosím, jdu si pro radu k uživatelům Tritonu, používám ho asi 2 roky, ale poslední dobou nemohu udržet na živu řasu v refugiu. Ubývá, je bílá a rozpadá se. 🤷🏽‍♂️😢
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Kacenka »

Abych řek pravdu Triton také dávám cca 2 roky. Řasa tam nešla stejně jak popisuješ úplně od začátku. Tak jsem jí tam neměl. Ale už Triton opouštím a jdu na klasiku výměny vody a základní prvky. Ze začátku Triton super, všemu za začalo dařit lépe, barvy růst. Ale teď do toho akorát liju peníze co si budeme povídat nejlevnější metoda to zrovna není a ani moc akvárko neskvétá. Jednou za čas výsledek s tritonu hláška: Je nutná výměna vody 6x15%. Asi to není špatná metoda ale jelikož máme spojenou filtraci dvou akvárek a v jednom jsou koníci který se musí dost krmit tak potom to asi tak vypadá. Když člověk platí za Triton asi chce za ty peníze dostat něco víc. A v vždy to hold není možné :D :D
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
Radek2021
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Jan 2018 22:39

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Radek2021 »

Děkuji. Právě přemýšlím, že od Tritonu také upustím, protože mám stejné poznatky.
Lukassssqw
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 10 Jan 2018 21:35

Re: TRITON

Príspevok od používateľa Lukassssqw »

Drží niekto s Tritonom vyššie hodnoty Kh-11,5 Ca-450. Mg-1380. K-420 sú potom rýchlejšie prírastky ako sa udáva?
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: TRITON

Príspevok od používateľa hates »

Mam dotaz jak idealne redit CORE7 kvuli presnejsimu davkovani.

Potreboval bych nejlepe zredit vsechny lahve a jeste k tomu 3a + 3b smichat dohromady

triton 1
triton 2
triton 3a + 3b

Je to tak ze kdyz smicham
1l tritonu + 1l RO, musm nastavit 2x tolik na davkovani
1l tritonu + 2l RO, musim nastavit 3x tolik na davkovani

atd ?

to znamena ze napriklad pri davkovani 2ml denne a redeni 2l RO bych davkoval celkem 6ml
a v pripade ze 3a a 3b smicham jeste dohromady a budu mit tak celkem 6l roztoku budu toho davkovat 12ml denne z tohoto mixu ?

Hodilo by se mi to prave naredit temi 2l RO kazdy roztok a rozprostrit davkovani v case na nekolik davek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."