Coral shop

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Coral shop

Príspevok od používateľa BOBR »

Zdravím všecky co jsou v obraze s chemiji a zárověn dolévá stopové prvky od Coral shop . tak se chci jen zeptat jestli to s tou mírou co uvadějí *** 10ml na 100L tydně *** něpřdávkuju - udržuju hodnoty - nepoddávkuju . a lejete to rovnou do aq ? mockrát děkuji co mi semnapíšou . protože s chemii nemám zatím žadné zkušenosti :oops: :wink:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Coral shop

Príspevok od používateľa moguai »

BOBR napísal:Zdravím všecky co jsou v obraze s chemiji a zárověn dolévá stopové prvky od Coral shop . tak se chci jen zeptat jestli to s tou mírou co uvadějí *** 10ml na 100L tydně *** něpřdávkuju - udržuju hodnoty - nepoddávkuju . a lejete to rovnou do aq ? mockrát děkuji co mi semnapíšou . protože s chemii nemám zatím žadné zkušenosti :oops: :wink:
Milý bobře,jednak se už pomalu strácím v tvém psaní,protože stylem,jakým ty píšeš,to je někdy hlavolam.Ale ok,nikdo nejsme dokonalý :-).Nicméně,dávkování,které oni doporučují je z nějakého zkoušení,kdy jim vyšla tato hodnota,která je více či méně universální.Nicméně,pak-li že chceš mít opravdu dobré akvárium,musíš se časem naučit sám dávkovat.Ono,dávat Ca např. 10 ml / týden / 100l je hezká věc,ale když tam máš jen sasanku a rybu,tak celkem nepraktická.Já používám testy,aby si odvodil,kolik moje akvárium spotřebuje.Sám od oka bych si to netroufl, tedy ne ze začátku.I když kvalita testů je taky předmětem diskuze :roll:
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

aha no bo já mám v tom aq sasanku jeden měkyý korál a nejaký rournatec ,,, no tak se radši informuji jestli mám vubec davkovat a měřit ,,,, mam strach že bude velky ubytek těchto prvku když je to menší objem ať zbytečně nenastane problém :shock:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pri takej osadke nema zmysel davkovat vobec nic. Staci raz za 2-4 tyzdne vymenit 10-20% vody a zivocichy krmit v rozumnej miere.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

aha :) . Tohdle sem potřeboval vědět moc dik za rady ,,, ale stejné by mě ještě zajímalo jestli to te sasance nevadi když je na pisku s kamenama ,,,? kkdyž bude chtit ona si přeleze že ?? :?
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Ano. Usadí se tam, kde se jí líbí, což je obvykle někde úplně jinde než se bude líbit tobě :)
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Mna by velmi zaujimali Vase skusenosti s produktami Coral Shop.
Ja som si objednal CoraDOM Vitamins, CS CoraDOM Amino A, Trace, CoraTroph Reef.
Ked mi prisla zasielka, dal som sa do davkovania. Amino a vitaminy mali byt v takej koncentracii, ze som radsej odobral 100ml a zriedil 1:10.
Mal som este zasobu VitAmino od firmy Grotech a tak som urobil experiment na sebe! Odpil som neriedene produkty CoraDOM Vitamins, CS CoraDOM Amino A, ale chut ziadna. Dost ma to zarazilo! Potom som odpil z flasky od Grotechu. Uplne ine!!! Kysle, stiplave, trpke, sladke. Vsetky mozne chute na jazyku!
Kamarat si objednal set na Bailinga. MG tam vylial 750ml za 2 tyzdne! Nedokazal udrzat MG! Merali sme to JBL, SERA, Salifert! (Iba pre porovnanie kvality testov: 1070mg/l, 1430mg/l, 1380mg/l). Teraz kupil roztok od TropicMarin a vyzera to O.K.
Samozrejme Coral Shop je asi dobra znacka, ale mozno šarža bola zla.
Zaujimali by ma vase skusenosti a nazory na tieto produkty.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Akosi tato tema vychladla. Ake su skusenosti s coral shopom :?: Ja som si kupil vitaminy, amino a krmivo pre korali. Dnes to chcem vyskusat, najprv dam amino a vitaminy a po hodinke krmivo. Mozem potom nechat odpenovac celu noc vypnuty :?:
Dano
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Dano napísal:Akosi tato tema vychladla. Ake su skusenosti s coral shopom :?: Ja som si kupil vitaminy, amino a krmivo pre korali. Dnes to chcem vyskusat, najprv dam amino a vitaminy a po hodinke krmivo. Mozem potom nechat odpenovac celu noc vypnuty :?:
No skimmer je právě ideální když přez noc běží.Alespoň co jsem vysledoval za tu dobu co mám AQ.Přez den vyšlehá daleko míň "bordelu"než přez noc.Já bych nevypínal :wink:
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Ja vypínam odpenovač na dve hodiny po krmení.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

marcelv napísal:Ja vypínam odpenovač na dve hodiny po krmení.
jj tak to ju.Ale schválně zkus ho nechat makat.Já jsem si všiml že jak nakrmím tak skimmer během chvilky přestane dělat pěnu a začne tak za hodinku.Je to tim ,že se s potravou dostane i nějaká mastnota do vody a tim se jeho funkce na čas zastaví.Zkus to vysledovat jednou :wink:
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

Hej?Skúsim to.Ja som sa držal návodov.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Čau chlapy. Zkuste prosím někdo doporučit nějaké přípravky od této firmy. Vím že se to nedá napsat úplně, ale uřčitě jsou prvky, které je nutné doplňovat a pak prvky, bez kterých se většina z nás obejde.
Např. akva s měkými korály - Treace,
Měké a pár tvrdých - Terace, Ca, Mg.....
Prostě co se musí určitě doplňovat a co je spíše o vylepšování vody.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Príspevok od používateľa BODLOK »

Základní minerály je nejlepší -nejlevnější-si míchat sám. Kh zvyšovat při dolévání odparu,třeba externím váp.reaktorem. KI3 namíchat v lékárně.
V porovnáním s obchodním balením v cenách je to opravdu o něčem jiném.
REEF JE PRIMA--stále uvažuji,jak diskusi opět vrátit po kolapsu na dřívější úroveň,včetně většiny diskutujících.
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 787
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Coral shop

Príspevok od používateľa maros002 »

Zdravím, je tady někdo, kdo používá trace a aminokyseliny od této firmy? Zajímala by mě spokojenost. Děkuji, Marián
Maroš 480 ka
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."