korallen-zucht pripravky

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

korallen-zucht pripravky

Príspevok od používateľa JRx »

dakto to tu aj pred kolapsom fora popisal svoje vlastne skusenosti s korallen-zucht pripravkami...
(prosim o obnovu - dakujem)

chcem vyskusat: K-Ballance
ma stym niekto osobnu skusenost?
test na K som nezohnal, a tak sa toho aj kus obavam....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa chip »

zeptej se reicha... ;-)
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

no sak hadam sa sem vyjadri nech mame prinos vsetci....

zabil tym neco, alebo to bolo naopak prospesne?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

Tak zrovna K-Ballance som netestoval a ani ho nepouživam.
Bez testu na draslik/jeho obsah vo vode/by som s jeho pridavanim neexperimentoval.Najlepsie je ho zmerat spektrofotometrom.
K-daslik je jednym z dolezitych makroprvkov,pri predavkovaní dochádza k odumieraniu rastovych koncov/špičiek koralov,pri nedostatku zase slaby rast,blede farby/ovplyvnuje hlavne ružove sfarbenie koralov.
Ja davam draslik vo forme KHCO3,hydrogenuhlicitan draselny,a to len cca.1-2 polievkove lyzice zamiesane do roztoku NaHCO3,co mam na Ballinga.
Pri akvariach s makkymi koralmi,alebo s malo SPS a LPS podla mna stači hlavne pravidelna vymena vody s kvalitnou solou :!: :!: a to stači pokryt potreby živočíchov.
napr.sol od firmy Korallenzucht obsahuje dostatok draslika/aspon oni to deklaruju/.Tu použivam aj ja a menim 10-15% vody tyzdenne.
:oops: :oops: :oops: :oops:
Naposledy upravil/-a reicho v 11 Máj 2010 13:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

za aku dlhu dobu to vybalingujes ?
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

asi 25 dni,ale ja si preventivne davam merat draslik.Mne sa drzi okolo 380/norma 380-410/
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

polievkova lyzica odhad 40gramov - 2x = 80gramov

cca8gramov na 300L aqa zodvihne K o 10mg/L
80g asi o 100mg/L

kam sa to straca?


len fakt ako hovoris treba test, davno som robil pokus a zabil som si seriatoporu - pred umretim bola ale nadherna ruzova ako z photoshopu...
Naposledy upravil/-a JRx v 11 Máj 2010 14:58, upravené celkom 1 krát.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

zdroj www.vodnysvet.eu

K-balance
Draslík (K) je v morské vode ako hlavný prvok, podobne ako vápnik je koncentrovaný 380 – 410 mg/l.
K-Balance obsahuje viacej rôznych zlúčenín draslíka a 2 dalšie prvky, podobne fungujúcich, vo vysokej koncentrovanej forme. Podľa testov v rôznych akváriách, ktoré vykazovaly nedostatok draslíka, sa po niekoľko dňoch od začiatku dávkovania celá fauna koralov zlepšila v raste i farebnosti. K-Balance doplňuje znovu prvky, ktoré boly čiastočne pri silnom odpeňovaní odstránené.
Nedostatok draslíka je možné diagnostikovať na rôznych druhoch koraloch nasledovne :
Montipora, predovšetkým ploché formy, zastavujú rast, sfarbenie sa zdá vyblednuté až šedé. Pri latentnom nedostatku draslíka sa vyskytuje strata tkaniva, ktoré sa šíri na viacerých miestach. Koraly jako Pocilopora a Stylopora pôsobia, akoby dlhší čas boli na vzduchu. Polypy sú kompletne zaťažené, farba je svetlá, bez hĺbky. U koralov Seriatopora sa môže tkanivo v pokročilej fázi , úplne olúpať. Ružové farebné tóny týchto koralov ustupujú svetlo hnedej. Koraly Acropora ztrácajú farbu, stávajú sa stále svetlejšími a bledšími a rast končí. Pokiaľ by trval nedostatok draslíka, dôjde ku stratám tkaniva a následne k úhynu. Turbinaria reniformis zastavuje rast a uhynie.
Dávkovanie – pri nedostatku 1 ml na 100 litrov denne, až vyššie spomínané príznaky zmiznú a koraly začnú rásť. Potom dávkujeme 0,2 ml na 100 litrov vody denne. Predávkovanie pôsobí na zosílenie rastu rias, čo je príznak, že v nádrži je koncentrácia draslíka dostatočná. Rast rias sa normalizuje po vysadení dávkovania na 2-3 dni.
Tip: aby sa povzbudil rast a sfarbenie koralov, doporučujeme jedenkrát alebo dvakrát v týždni dávkovanie 0,5 ml/100 l K-Balance spolu s naším výrobkom Kaliumjodid/Fluor.
Pokiaľ voda v akváriu vykazuje veľmi malú koncentraciu K (napr. 200 a menej) pre veľké akváriá doporučujeme použitie K-Balance Strong. Tento produkt však obsahuje iba draslík. Dávkujeme 1 ml/100 litrov každé 2 hodiny a meráme obsah K. Nameráte obsah K 380 mg/l, prestanete s dávkovaním.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Príspevok od používateľa reicho »

JRx napísal:kam sa to straca?
draslik je hlavne v bunkach/zooxantely,zivocichy,riasy.../,ale aj vo vode/zlozenie morskej vody,osmoticky tlak/a je potrebny pre mnohe biochemicke procesy.
krpec1911
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19 Júl 2015 19:57

Bakterie Korallenzucht

Príspevok od používateľa krpec1911 »

Néviem ci mi niekto napise ale skusim. Viete mi poradit ake mate skusensti s bakteriami Korallenzucht?
Dakujem za kazdu radu
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."