Kompletní RedSea program

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Bohuš »

to bohužel ne, test už mám novej...
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa mcfisto »

Nemuze bejt v haj..u RO nebo DI?


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Bohuš »

Možná RO membrána, to musím prověřit... je necelé dva roky v provozu. Náplň DI jsem dával asi před měsícem novou. Voda má před DI 10mikroSiemens za DI 0 ... .
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa LukasO »

Zmer vodu, pak cerstve namichanou vodu - pak budes vedet
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Bohuš »

Jej ale to se dostáváme trochu mimo téma tohoto vlákna ... :oops: . Tak abych to napravil :wink: .
Nedávno jsem začal do akva dávkovat RS Coral Colors (podle dávkování vápníku) a Reef Energy . Bohužel zkoušení mi trochu kazí právě vysoké hodnoty NO3 a mojí hloupostí se mi skokově zvýšilo KH, tak byli koráli trochu naštvaní :? a Seriatopory to bohužel nepřežily... :cry: . Ale už se už zase dostávají do kondice a přijde mi, že vypadají lépe než předtím. Tak možná RS má nějaké účinky. Ale to se uvidí až za delší dobu.
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Bohuš »

Právě míchám novou vodu, zítra ji změřím. Tak uvidím. Možná jsem měl smůlu na dávku soli, třeba se tam dostal nějakej biologickej odpad... :D . Přeci jen je to přírodní sůl, tak kdo ví...
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa mcfisto »

Noooo pockej - nemuze byt reef energy pricinou toho vysokeho no3? Nejsem chemik, ale mozna bych hledal jadro pudla tam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Bohuš »

Tím to určitě není... . To by bylo moc jednoduchý... . Nemám jen jedno akvárko... ale Reef Energy dávám jen do jednoho. NO3 jsou teď vysoký právě i tam, kde jen měním vodu. Nedávno jsem tam vyměnil asi 30% vody a NO3 je pořád stejně vysoké...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa švíco »

Co osmoza... je v kondici?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa MRysan »

nebo nějakej vtipálek přidal do soli PMDD :D
LPS/SOFT 300l
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Bohuš »

Problém s dusičnany a solí do tohoto vlákna nepatří (poprosím adminy, aby mou diskusi o NO3 přemístili do vhodnějšího vlákna, nebo úplně smazali).
Vlákna o soli a vodě jsem již v minulosti četl, ale o problémech se solí RedSea Coral Pro, jsem asi nějak přehlídnul :D . Mám pytlovanou 25kg zakoupenou koncem loňského roku .... . Možná to byla fakt nějaká špatná šarže. Ta moje hned po rozmíchání vypadá dobře. V namíchané ze včerejška je NO3 neměřitelné, ale NO2 tam je... . Před nějakým časem jsem vodu nestihnul vyměnit a po několika dnech byl kýbl úplně hnědej a přišlo mi, že voda i smrděla... raději jsem ji vylil . Tak nevím jestli mám koupit novou RS, nebo přejít na nějakou syntetickou sůl...
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa Mispulin »

Dotaz na uzivatele RS programu: prechazim ze sypkeho Reef Foundation ABC+ na tekute samostatne slozky Reef Foundation A, B, C (potesil jsem se nakupem Auto Dosing Pump :wink: ). Prekvapila me reakce RF B, ktera jakozto prakticky cira kapalina po kontaktu s akvarijni vodou zreaguje na "mlecne bilou" a okamzite vytvori hrudky velikosti cca spendlikove hlavicky, ktere se par desitek sekund prohaneji po nadrzi, nez se uplne rozpusti? Je to normalni, resp. mate podobnou zkusenost?
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa ellbunda »

Je to normální. Když to stříkneš hned před čerpadlo, tak se tyhle shluky netvoří, ale koráli na ten přímej proud nereagují dobře. Takže jsem to začal časem lít přímo do sumpu. Dle měření KH je to v pohodě, v sumpu se nic vysráženého nehromadí.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa moguai »

Přidám pár postřehů.
NOPOX -> po cca 4 měsících bez chyby a dokonce dávám větší množství mražené potravy a potravy pro SPS, výsledky NOx POx jsou stabilní, téměř neměřitelné
ABC+ prášek -> po používání cca v průběhu 2 měsíců jsem se rozhodl opustit tento systém, i kvůli lenosti a přešel na dávkování reef foundation přes čerpadla. Důvodem bylo neustále nízké Kh i při stabilním Ca,Mg. Je zjevný rozdíl při průběžném dávkování, korálnatci začli výrazně růst. Nyní mám hodnoty stabilní a jsem konečně spokojen v dávkováním...tedy do té doby něž začnou vyžadovat víc kvůli růstu :-)
Reef colors C+D -> dávkuji pouze 1x týdně kvůli velikosti dávky přes čerpadla, výsledek se zdá být uspokojivý,ale ne dokonalý.

Po několika měsích si troufám říct, že jsem neměl lepší výsledky až nyní s red sea...zcela bez reklamy.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Kompletní RedSea program

Príspevok od používateľa ellbunda »

Mícháš si to z prášku nebo dávkuješ ten namíchanej roztok?
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."