Pře/dávkování ulíku VOC a jiné

Viem pre niektorých možno hlúposť ale pre pre množstvo moriakov je chémia niečo čo brali na základnej škole a možno aj vtedy v nej chýbali. Zopakujme si základy chémie nech tomu viac rozumieme...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Pře/dávkování ulíku VOC a jiné

Príspevok od používateľa bery60 »

Zdravím všechny,
Začal jsem s likvidací velkých Aiptasií pomocí stříkačky a octa.
Po počáteční opatrnosti jsem ztratil ostražitost, zvedl dávky a tím se dopracoval k negativní reakci v nádrži.
Našel by se někdo, kdy by dovedl popsat, co se děje při aplikaci VOC do nádrže a co se děje při aplikaci etanolu, cukru a octa samostatně. Druhy a kmeny bakterií nám nebudou povětšinou k ničemu, ale konkrétní dopad na odbourávání odpadních látek určitě budou hodnotnou informací.
Myslím tím, zda všechny tři typy dodávání uhlíku mají dopad na konzumaci dusičnanů a fosfátů společně a nebo je možno aplikovat cíleně, zda to někdo zkoušel, četl a prostě ví to tom dobře.
Můžete mi taky napsat, že si mám tyto látky v akváriu změřit, no marná to rada, měřit nebudu.
Ale vidím, že měkáče, které umíraly první při předávkování VOC se při předávkování octem tváří spokojeně a naopak, červená plátová montipora, caulastrea a s.hystrix mají namále. Zbytek mix akvárka se tváří mírně naštvaně, ale drží.
Dík
Bery
Napísať odpoveď

Návrat na "Chémia - tak poďme na to..."