SPS Propagation

Všetko o tom ako správne rozmnožiť koral, používané techniky a rady

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zuvo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 13 Júl 2010 08:32
Bydlisko: BA

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa zuvo »

Ahojte, nie je to nahodou Loclite 454 gel?

Podla nasledujucej stranky 406 je obycajny:

http://www.olejshop.sk/z/loctite/t/sekundove/pg/2/
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa rybka »

Vyrábí se i vysoceviskózní 406 :lol: , mám ji z Německa.
424 jsem koupil v drogerii jen jednou, nebyl jsem s ní spokojený. Je to spíše "minutové" lepidlo.
nessie
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 12 Máj 2010 12:21

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa nessie »

Ahoj, dnes jsem prošla několik obchodů, kde by mohli mít toto vteřinové lepidlo a všude na mne koukali jak na blbce, když jsem po nich chtěla Loctite 406, všude mají jen L. super attack: liquid, gel, glass bond, ultra plastik, precision, control, brush, S.O.S repair, žádná čísla :( Můžete mi prosím poradit? díky
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa kominík »

loctite mají spíše ve speciálkách používají se i pro údržbu na lepení ložisek apod.,dokonce se mi podařilo zlomit rotor u new jet čerpadla a jede už půl roku
u nás je fa ,která se tím zabívá ,ale lepidla tohoto typu podle čísel tam stojí docela balík ,ale 100% fungují
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa cizmik »

nessie napísal:Ahoj, dnes jsem prošla několik obchodů, kde by mohli mít toto vteřinové lepidlo a všude na mne koukali jak na blbce, když jsem po nich chtěla Loctite 406, všude mají jen L. super attack: liquid, gel, glass bond, ultra plastik, precision, control, brush, S.O.S repair, žádná čísla :( Můžete mi prosím poradit? díky
třeba na Aukru :D http://aukro.cz/loctite-406-20g-i172162 ... ?source=oo
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa rybka »

Rádoby vteřinová lepidla Super Attac v 3 gramovém balení jsou šmejd, je nutno shánět 20g a větší Loclite, bohužel tato balení obchodníci moc nepreferují kvůli ceně.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa kominík »

originál loctite speciálních řad začínala cenová relace v té speciálce na 700 ,-kč bohužel grámáž nevím ..

ten na aukru to má 20gr,třeba je to orig. který zháníte
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa vik_33 »

Ale pánové - co tu neználkům blbnete hlavy? :shock: bavíme se o lepení SPS a ne o nějakých pevnostních spojích. Pro lepení SPS plně dostačuje Loctite gel ( ten modrý ) z Baumaxu,OBI,Hornbachu a spol. Ale stejnou službu udělá i jiné sekundové lepidlo, jen je potřeba podklad potom lépe připravit ( např. vyvrtat díru, do které se frag vlepí ). Gel totiž tolik nestéká a v tom je jeho jediná výhoda oproti běžným vteřinovým lepidlům.
Korál je potřeba osušit a potom přilepit dříve, než bude zase obalený slizem. Lepím takto SPS už několik let ( modrým Loctite gelem ) a nevidím jediný důvod na tom cokoliv měnit. Určitě nehodlám kupovat třeba Universum, což je sice perfektní lepidlo, ale lepit s ním koráli je jako jít s kanónem na vrabce ...
A k tomu většímu balení lepidla - to se vyplatí jen při velkém počtu lepených korálů. Ten kdo lepí sem-tam jeden frag, tomu stačí 2-3g balení z hobby marketu. Nevyužitá část tuby stejně časem ztvrdne - jen to kapsu bolí o poznání méně :idea:
P.S.: když nemám zrovna Loctite gel a potřebuji přilepit SPS, půjčím si od manželky vteřinové lepidlo, co má na umělé nehty ... a funguje to také :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa triscene »

Prave pozeram dokument o Velkom barierovom utese a bol tam usek ked sa koraly sami rozmnozuju vypustanim vajicok a spermii...funguje to takto aj nasich mini podmienkach alebo nie? Teraz mam na mysli SPS.

Odoslané z môjho R800i
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: SPS Propagation

Príspevok od používateľa bradoo »

Myslím,že niečo podobné spomínal duende vo svojom vlákne. Skús pohladať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Coral Propagation - Množenie koralov"