Juwel Marine

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Martinko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Dec 2016 00:59
Bydlisko: Praha

Juwel Marine

Príspevok od používateľa Martinko »

Zdravím všechny..
Chtěl bych se vás zeptal jestli někdo máte zkušenosti s přestavěním juwelka na moře.. velice se mi líbí lido 120 nebo rio 125.. Rád bych dostal rady od zkušenějších.. jak jsem pochopil tak zkušenosti ze sladkovodní akvaristiky mi jsou u moře k ničemu tak bych se chtěl přiučit.. je tu někdo takový dobrák kdo by poradil?? díky.. :P :lol:
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa tomvec »

Když si projdeš tento web, hlavně sekci nano akvárií, narazíš na několik krásných akvárií postavených na původně sladkovodních nádržích. Využiješ jen nádrž a podstavec a topítko, zbytek budeš muset upgradovat. Dokoupíš lepší světlo, musíš pořešit filtraci se sběrem z hladiny a zauvažuj o odpěňovači. A než to uděláš, čti, čti, čti....
Martinko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Dec 2016 00:59
Bydlisko: Praha

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Martinko »

Každý den tu koukám do diskuzí a čtu, ty nano jsou velká inspirace.. Jde mi o to akva.. je tam daný filtr ze kterého když vyhážu co tam je a nacpu nahoru siporax a dolu zeotit, phos.. dokoupím druhou rampu na další dvě zářivky to je celkem 4x 28w (dvě bílé + dvě modré), odpěňovač nějaký aby nezabral půl nádrže.. jestli by to mohlo být dobře udržitelné pro pár rybek a nějaké ty měkáče.. netroufnul bych si na nic náročného, bylo by to moje první moře..
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa ellbunda »

Samotný akvárium v mořské akvaristice je jedna z těch menších položek a chtít šetřit hned na začátku Ti přinese časem problémy, které tady řešili většina těch, kdo začínali s nádrží bez filtrace a přepadu...
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa tomvec »

To je těžké poradit. Sám tady vidíš, že někomu to jede bez složité filtrace, když se o akvárko pečlivě stará, někdo se trápí i se standardní filtrací a hromadou techniky.

Na měkáče a nějakou tu rybu ti stačí 2x T5 podle délky akvária, u tebe 2x 24W. Odpěňovač ti nezabere půl akvárka, a když se porozhlédneš, najdeš slušné i vzhledem. Ale myslím, že se ti nevleze pod ten kryt.

Jaký je ten filtr v setu, nějaký odkaz? Důležité je vyřešit sání z hladiny, protože na ní se dělá něpěkný povlak.

Na osahání mořské akvaristiky to může stačit, ale hlavně s rozvahou, nespěchat a nepřerybnit. A s úctou k vysazenému životu.
Martinko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Dec 2016 00:59
Bydlisko: Praha

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Martinko »

Nesnažím se šetřit, jen prostě z technických důvodů není v mích možnostech udělat normální filtr.. Ten co je v setu je http://www.sklorex-akvarium.cz/p2173-fi ... 0-l-h.html .. Je docela velký a rozdělený na dvě části.. Co jsem vyhledával na netu tak s ním lidé v moři normálně fungují.. Takže nějaké nápady co do něj..?

Juwel vyrábí tento odpěňovač https://www.juwelakvarium.cz/juwel-skim ... 500-litru/ který je možné dát do všech akvarií do 500l, dá se regulovat a myslím že ani nevypadá tak špatně.. Četl jsem na něj recenze, a prý je trochu hlučnější ale to mi nijak zvlášť nevadí..

K tomu světlu.. Opravdu je 2x24 v pohodě? Mi to přijde docela málo.. Rozměry akvaria jsou 81 x 36 x 50 cm tak nebude lepší to místo druhé rampy doplnit aspoň nějakou LEDkou?

Rád bych připravil v rámci možností toho akvária co nejkvalitnější prostředí a určitě to potrvá takže na ryby ani žádné další osazení rozhodně spěchat nechci.. Pro mě je spokojenost těch živočichů na prvním místě, jinak bych do toho vůbec nešel..

Teď čtu praktického průvodce od pana Dařbujána a velice mi tato kniha pomáhá.. Než jsem si tu knihu koupil jsem jsem spousty otázek.. Jsem v půlce knihy a otázek mám o polovinu méně :lol:
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa tomvec »

To akva má trochu blbý rozměr. Trubice 24W má cca 55cm, takže nejspíš nebudou dobře osvětlené kraje, na to mysli při sestavení útesu. A vzhledem k hloubce 50 cm by to opravdu chtělo 4x 24W.

Filtr vypadá celkem velký se sáním z hladiny. Vzhledem k velikosti akva ti bude stačit hrstka kemiry, hrstka zeolitu a zbytek bych doplnil třeba siporaxem. Dej to samostatně do pytlíků. Nahoře bych nechal plátek akvacitu na zachycení hrubších nečistot.

Ten odpěňovač nevím, vypadá to trochu (konstrukcí) jak odpěňovače od Tunze, fungovat by to mohlo. Udávají sání vzduchu 150l/h, to má tunze 9004 které je na max 250l a Juwel uvádí že je na 500l. Juwel má spotřebu 17W, Tunze má 4W. Tunze zabere polovinu místa. Tunze je prověřené. Jenom Tunze asi nedostaneš do toho krytu.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Ja mám sladkovodné akvárko od juwelu... čo sa týka osvetlenia si myslím tiež, že na more by to bolo dosť málo... to by si musel vylepšiť...

Čo sa týka filtra ja veľmi zaujímavo vyriešený lebo neťahá vodu len z hladiny ale aj z bokov tak ako má tie mriežky... na sladkú vodu mi prišiel dosť nedostačujúci lebo v sladkovodnom akvárku nemám prúdové čerpadlo a nakoľko v 100litrovom akva je to umiestnené v pravom rohu tak cirkulácia vody nebola príliš super. Oproti tomu v tých juwel lido tuším tie akvárka čo sú ako kocky to má kamarát a tam je to lepšie lebo není akvárko také dlhé... Ale keď by si tam dal prúdové čerpadlá tak si myslím, že ten filter by svoj účel plnil... odpeňovač netuším...

Ale zas sme pri tom, že kúpiš "cenovo prístupné akvárko s filtrom a osvetlením" ale tak či tak osvetlenie budeš upgradovať... a či sa to nepredraží ako to keby si si kúpil hociaké akvárko dal závesný filter ako napr spongebob a by ťa to vyšlo lacnejšie.

Trubice, ktoré používa JUWEL sa mi vidí, že sú dosť atypické... takže s veľkou pravdepodobnosťou musíš kúpiť novú rampu komplet alebo použiješ ich trubice a nejako DIY doplníš iné.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Ahoj, mrkni na vlákno viewtopic.php?t=7872 viděl jsem na vlastní oči a mohu říct že se jedná o vydařený reef.
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Myscho151 »

marvanek001 napísal:Ahoj, mrkni na vlákno viewtopic.php?t=7872 viděl jsem na vlastní oči a mohu říct že se jedná o vydařený reef.
Rád by som reagoval, z juwel setu tam je len akvárko (sklo)... a samozrejme stolík... :-(
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa marvanek001 »

A to je přesně to na co se martinko ptal, ,,na přestavbu". Neříkám že bych šel touto složitější cestou ale pár těchto setů jsem viděl a funguje jim to, už pár let.
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Jo jo, je to tak, moc věcí ze setu tam nezůstane :lol:
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tahle varianta je ok kdyz uz takovej set clovej ma jako sladky a rozhodne se pro more...ale kupovat to jako novy celek, ze z toho pulku vyhazu a udelam more mi prijde jako kravina. Jedine jako jety bazarovy.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak bych udělal v boku akvária filtr. Nechal bych vyříznout PVC přepážku (snadno se do ní vyřízne přepad a díra pro zpětnou průchodku. V něm bych udělal dvě komory. Stačí trocha silikonu a je to hotovo s minimálními náklady. Namontovat průchodku, kus hadice, návratový čerpadlo a můžeš směle začít. Jinak 2x24 mi přijde málo, zdvojnásobil bych to.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa JRx »

Martinko
dopis si do profilu odkial si,
mozna ze rychlejsie najdes niekoho vo svojom okoli....
niet nad osobne stretnutie.
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"