Juwel Marine

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Martinko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Dec 2016 00:59
Bydlisko: Praha

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Martinko »

marvanek001 napísal:Ahoj, mrkni na vlákno viewtopic.php?t=7872 viděl jsem na vlastní oči a mohu říct že se jedná o vydařený reef.
Ano to vypadá dobře a je tam dobře vidět progres za ten rok.. ale z toho setu tam fakt nic neni :D :D

K osvětlení.. https://www.juwelakvarium.cz/zarivka-hi ... t5-590-mm/
https://www.juwelakvarium.cz/zarivka-hi ... t5-590-mm/
Toto jsou trubky T5 přímo do toho setu.. Každá má 28w to už si myslím že není zas tak zlé..

Juwel mi doporučil kamarád co s nimi spolupracuje nebo možná že pro ně i dělá.. těžko říct :D .. Když jsem se mu zmínil že mě láká a velice se mi líbí mořská akvaristika, neváhal a rovnou mi řekl ať zkusím toto.. Prý na jejich prodejně mají založeno taky z nějakého jejich juwel setu, a že to funguje.. Jak moc dobře to ale funguje nevím..

Ale i tak budu radši za názor od vás zkušenějších.. Takže se chci zeptat, od 1 do 10 jak dobře by to mohlo s tímto světlem (klidně doplním nějakou LED), odpěňovačem, předělaným filtrem na moře, nějakým proudovým čerpadlem a mém velkém úsilí..??

Díky
Martinko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Dec 2016 00:59
Bydlisko: Praha

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Martinko »

JRx napísal:Martinko
dopis si do profilu odkial si,
mozna ze rychlejsie najdes niekoho vo svojom okoli....
niet nad osobne stretnutie.
Jinak Praha.. a Díky za radu vůbec jsem netušil že to jde.. :roll:
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Asi takto.......každý ti tady potvrdí (poradí) vyprdni se na Juwel,Tetru,Eheim a podobné značky. Tyto firmy přenech v dějinách sladkovodní akvaristiky a poohlídni se po značkách pro moře. Můžeš třeba začít u zářivek od fi. Ati :wink:
Martinko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19 Dec 2016 00:59
Bydlisko: Praha

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Martinko »

Tak po dovolené, kde jsem na sjezdovkách rozmýšlel jak to AQ udělat (uznávám že ten juwel je kravina) jsem dospěl k tomuto.. Nevím jestli je dobré to psát sem nebo jestli nebude lepší na to založit nové téma.. tak snad.. 8)

Můj plán..
AQ 80x40x40 s tím že hladina vody by byla cca na 35-37 i s pískem.. chtěl bych to bez krytu a nerad bych kdyby ryby skákal ven..
Filtr 47x35x35 filtrační materiál ještě musím doladit.. ve filtru topítko, čerpadlo myslím že NEW JET NJ 1700 by mohlo stačit, a odpěňovač stále vybírám ale nejspíše nějaký Tunze..

Světlo bych rád LED a pravděpodobně ho nechám udělat u známého nebo tu u někoho.. Chtěl bych dva moduly po cca 13-15 3W CREE čipech s optikou (čočkama) na hliníkových chladičích s tichým větráčkem.. něco na způsob jako je např. AI Hydra 26 HD

Proudové čerpadla 2ks Hydor Koralia nano 1600 l/ hod nebo se mi velice líbí ty s kontrolerem kde se dají nastavit programy proudění třeba ty od Jebao jenže ty jsou myslím dost silný na takovou nádrž..

Startovat se živou vodou, pískem i kameny které bych nejspíš chtěl dat i do filtru.. držet to na výměně 10% vody týdně + každý 4 týden 15%..

Založení plánuji na únor protože celý leden budu v mnichově na školení.. takže mám celý měsíc na doladění.. Budu rád za každou připomínku a ponaučení.. Nejvíce mě zajímá kritika na osvětlení, jaké barvy čipů a po kolika zvolit.. a co nacpat do filtru..
Předem díky za rady.. Martin :)
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Juwel Marine

Príspevok od používateľa Myscho151 »

Čo sa týka čerpadla si poriadne zisti, koľko má dané čerpadlo výtlak do konkrétnej výšky a s konkretnym priemerom hadice... (samozrejme výtlak resp prietok vody systémom je treba zohľadniť pri výbere filtrácie)

Filter a jeho zloženie je popísaný vo viacerých vláknach. Odporúčam si viackrát premyslieť filtračnú časť, nakoľko ak ju raz spraviš napr. blbo sa bude prerábať a ber to tak až ťa to chytí a budeš chcieť vylepšovať časom techniku (napr lepší odpeňovač alebo neviem čo všetko)alebo si spraviť dole refugium alebo nejakú izoláciu pre živočíchov, ktorý ti budú robiť šarapatu v akvárku tak si povieš ako ja, že mal som si to lepšie premyslieť. Hlavne si to prerátaj všetko tak aby si sa nevytopil, keď ti vypnú elektrinu :D :D

Svetlo ti vie spraviť napr. Jrx - a vie aj poradiť ale 45W bude málo ako si písal

čo sa týka výkonu čerpadla - je som ho spočiatku mal a trochu mi vírilo spodok ale pokusmi a nájdením správneho umiestnenia už sa to nedeje a keby ti jedno bolo moc slabé tak čerpadlo hocikedy dokúpiš)... základ je čo budeš chcieť do budúcna za koraly a podľa toho aj navrhnúť nádrž a prúdenie a hlavne piesok na spodok... nevýhoda jemneho piesku popísaná v Spongebobovom vlkáne.

Čo sa týka "zábran" nepamätám kto to tu naposledy riešil... popozeraj fórko isto na to naražíš... EDIT: riešil to Čižmík (viewtopic.php?f=64&t=9902&start=60)
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"