Naklady

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

roman asa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19 Jan 2016 15:09

Naklady

Príspevok od používateľa roman asa »

dobry den mam zaujem si zalozit male more cca 400l chem sa spitat na mesacne naklady mimo el. dakujem
klavzam
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18 Jan 2016 15:36
Bydlisko: Skalica

Re: Naklady

Príspevok od používateľa klavzam »

tiež akurát také niečo hľadám. niečo sa popísalo tu:

http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=406

ale už je to dosť staré...
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Naklady

Príspevok od používateľa kominík »

sůl,absorber,reaktor,krmivo - cca 20 Eur - takový základ
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Naklady

Príspevok od používateľa shark »

po čase mohu říct že je úplně jedno jestli má doma někdo středně velké plemeno psa nebo mořské akárium do 500L.V podstatě to finančně výjde stejně.
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Naklady

Príspevok od používateľa Rici_m »

Souhlas mám středně velkého cca 65kg psa a je s udržbou natom finančně podobně jak středně velké AQ :D
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Naklady

Príspevok od používateľa Myscho151 »

akurát obstarávacia cena u akvárka je o trochu vyššia ako u psa ale najmä je to časovo náročnejšie...
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Naklady

Príspevok od používateľa axelson »

Mischo mas psa? Ak sa mu venujes ako akvarku tak neviem....ja denne stravim so psom min. 2 hod vonku akvarku tolko casu nevenujem.nic v zlom :D
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Naklady

Príspevok od používateľa Myscho151 »

axelson, mal som psa (Americkeho stafforda - 50kg svalovej hmoty čo rada ťaháá do kopca - dá zabrať) a podľa mna je akvárko oveľa náročnejšie (pes ti nezomrie pri zvýšení teploty, resp znížení, výpadku el. energie, nevyváženej hladine prvkov, resp že mu nedáš vodu o salinite presne 1,024) k tomu času ja beriem čas do úvahy aj ten, ktorý nevenujem len akvárku ale aj vzdélávaniu seba sa čítaniu forka hľadaniu na nete atď. Ono je pravda, že všetko chce čas ale podľa mňa rybky sú náročnejšie časovo. Nejdem nikoho odrádzať ale píšem to ako to ja vidím ... A pokiaľ je človek v tomto smere začiatočník a chce sa pohnúť niekde ďalej a nemať iba nenáročné koraly a ryby tak je to o neustálej starostlivosti... howgh-dohovoril som.
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Naklady

Príspevok od používateľa axelson »

Oki v pohode 8)
Madox
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 684
Dátum registrácie: 25 Aug 2014 22:07
Bydlisko: Bratislava

Re: Naklady

Príspevok od používateľa Madox »

Myscho151 napísal:axelson, mal som psa (Americkeho stafforda - 50kg svalovej hmoty čo rada ťaháá do kopca - dá zabrať) a podľa mna je akvárko oveľa náročnejšie (pes ti nezomrie pri zvýšení teploty, resp znížení, výpadku el. energie, nevyváženej hladine prvkov, resp že mu nedáš vodu o salinite presne 1,024) k tomu času ja beriem čas do úvahy aj ten, ktorý nevenujem len akvárku ale aj vzdélávaniu seba sa čítaniu forka hľadaniu na nete atď. Ono je pravda, že všetko chce čas ale podľa mňa rybky sú náročnejšie časovo. Nejdem nikoho odrádzať ale píšem to ako to ja vidím ... A pokiaľ je človek v tomto smere začiatočník a chce sa pohnúť niekde ďalej a nemať iba nenáročné koraly a ryby tak je to o neustálej starostlivosti... howgh-dohovoril som.
Ked si siel kupovat psa tiez si vosiel do obchodu a bez precitania jedneho riadku si si ho kupil ? :)
Prepac, ale ked je vsetko dobre spravene, okrem krmenia, vycistenia odpenovaca a 2 min ranej obhliadky nie je na akvarku co robit. A akvarko ti neozomrie pri zvyseni teploty, alebo znizeni ani pri nevyvazenej hladine prvkov, toto su hluposti, vymenis vodu raz za tyzden (v tvojom priapde) a si vysmiaty. Ked vypadne elektrika v pohode vydrzis par hodin pokial nemas preplnene akvarium. Vacsie straty na zivote mam vlastnou sprostostou alebo nestastnou nahodou (vyskocenie) ako ktorymkolvek problemom ktore opisujes. Apropo, akvarko zacalo najvaic prosperovat ked som sa odstahoval z domu a krmenie ostalo na rodicoch (necpali tam kazdu chvilu ruky) a technicke zalezitosti pri 100l trvali v sobotu 2 hodiny zo vsetkym. Ano odpenovac som cistil raz tyzdene...
Myscho151
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2016 10:06
Bydlisko: Prešov

Re: Naklady

Príspevok od používateľa Myscho151 »

uznám máš pravdu ja som len chcel povedať, že všetko si vyžaduje čas a pozornosť a zodpovedný prístup
Ľudia budme k sebe tolerantný, každý raz nejako začínal a z nikoho sa za noc nestal majster "svetla"!
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Naklady

Príspevok od používateľa axelson »

ja len doplnim ze pre zaciatocnika presne povedat ake bude mat naklady nejde, nakolko kazdy ma ine naroky na techniku a pod. Cize akvarium moze bezat aj na min.nakladoch ale... 8)
druha vec na zaciatku clovek venuje viac casu akvariu, ked sa zabehne uz nie je nutne tolko casu venovat... :D
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Naklady

Príspevok od používateľa radEg »

treba naučiť psa sledovať akva a máte ušetrený čas 8)
Prílohy
pes.jpg
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: Naklady

Príspevok od používateľa axelson »

radEg moj to uz ovlada :D :D 8)
Prílohy
cumim a cumim
cumim a cumim
skromny
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 02 Sep 2010 14:13
Bydlisko: Levoča

Re: Naklady

Príspevok od používateľa skromny »

Ďalší závislák. Aspoň máš viac miesta na pohovke :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"