Nové akva - Reefer 170

Postup krok za krokom ako správne začať vaše vysnívané morské akvárium s najväčšou šancov na úspech.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

Moc neměřím, používám převážně jen KH test a to kvůli ověření Ca reaktoru. Jednou za čas změřím Ca, Mg, NO3 a měřil jsem i PO4 5 let propadlým testem, vše Salifert. Jak moc je čistá voda čert ví.... možná je to stabilnější?....
Používateľov profilový obrázok
calfa
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 20 Okt 2013 01:59
Bydlisko: Skalica

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa calfa »

priklanam sa k stabilite, o testoch salifert tu uz bolo popisane hlavne ak ide o po 4,mne ukazuje vzdy okolo 0,02 a nedovolim si tvrdit ze mam kvalitnu vodu
Veci by sa mali zjednodusovat, ako sa len da, ale nie viac.A.EINSTEIN
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa VINTR »

O testech si taky myslím své........, je to jen orientační měření, ale i tak ti to nějakej obrázek udělá, zjistíš kterým směrem ti to jde snižuješ/zvyšuješ NO3 PO4 kolik tam toho je stejně nevíš.... Zkušenější uváděli i to jakmile naměříš PO4 Salifertem je ho tam víc než dost. Já spíš koukám na stav nádrže a podle toho to mám taky v oku :wink: (né KH v závislosti na reaktor, to musíš měřit a mít aspoň KH 7-8 OK sem tam změřit Ca a MG jen aby jsi viděl). Měl jsem i delší dobu hodnoty KH 6, Ca 340, Mg 1210 a korály, nic jsem nepozoroval.... Montipora do fialova, fialové špičky pod plátovku "ve tmě" a taky se tam šklebí a drží pomalinku přirůstá..... kdybych ju vytáhl na světlo, spálím ju......, tato je taková plevelná..... jaksi moc roste na jiným místu!.
paja.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Mar 2017 07:34

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa paja. »

Ahoj,
nechci zakládat nove téma, tak snad nevadi ze nejake zacatecnicke dotazy budu psat sem. Chtěl bych si zalozit more o velioksti 100-150l, tak 3 rybky, nejaky koral, sasanka, aby se tam něco hýbalo.

k dotazum:
lze nekde v po evrope sehnat napr. takovou to skládačku na filtraci: http://www.aqueonproducts.com/products/proflex-sump.htm , nebo si to skladate samo doma? nebo to jde nechat udelat nekde u sklenare ? asi jaka cena :)
a co je asi dulezitejsi, co by jste do te fitrace "nasypali" a "dali", aby to fungovalo ? :) jde asi hlavne co dat do "ponožek" a do prostredni casti te fitrace...
diky
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa venomcz »

Pája: slep si to doma a máš to nejlepší a nejlevnější :-) sklo si nech nařezat a doma to slepíš a je . Nejde o estetiku , bude to schované ve skříňce .
paja.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Mar 2017 07:34

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa paja. »

:) no na lepeni se moc necitim , kdysi jsem se snazil slepit vytiracku a moc to nedopadlo... proto jsem se koukal po te plstove skladacce, ale tahat to sem z usa je uz moc nakladne...
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa Spongebob »

Normalne si to nech slepit v akvaristice jako 90% lidi tu co maji sump :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
paja.
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 21 Mar 2017 07:34

Re: Nové akva - Reefer 170

Príspevok od používateľa paja. »

no asi to tak dopadne :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Návod - ako začať Morské akvárium"