Archaster typicus

Fórum venované chorobám koralov ako aj všetkých ostatných bezstavovcov.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Archaster typicus

Príspevok od používateľa Zdenek »

Mám otázku, na jedné hvězdici jsem objevil nějaké "poškození" je to už asi měsíc a řekl bych, že se to začíná zhoršovat. Na všech ramenech má zespod jakoby odtrženou tkáň. Zatím ještě pořád zespod vystrkuje ty panožky (nebo jak se to jmenuje) i když v poslední době vypadá jedno rameno jako zlomené. Poradí mi někdo, co se s tím dá dělat? Mám jí odlovit, nebo to nechat na přírodě. Mám jen strach, aby nepošla zahrabaná někde v písku, kde jí nenajdu.
DSC02217.jpg
DSC02219.jpg
Nejsem chemik. Bohužel
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Archaster typicus

Príspevok od používateľa cizmik »

To jsem měl taky, ty ramena jí pak upadly, ale už jí dorostly. Nevím čím to bylo, jestli zakolísaly parametry vody? Ale našel jsem na ní zespodu, maličké šnečky, které ve hvězdici byli zakouslé.
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: Archaster typicus

Príspevok od používateľa lubo54 »

Já som si to tiež všimol na jednej pred týždňom a predvčerom ju zožrala hadica to ste mali vidieť ten boj keď som jej bral zbytky hviezdice.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Archaster typicus

Príspevok od používateľa Zdenek »

Tak že dopadlo to tak, že postupně se oddělil kousek z každého ramene. Potom, znovu a znovu. Až postupně odpadlo, celé rameno, pak další a další. Nakonec zbyly dvě zbídačené ramena a ty se taky rozpadly. Překvapilo mě, že i když už bylo jenom samostatné rameno, tak pořád bylo živé.
Bohužel to samé se mě děje i s druhou hvězdicí. Můžete někdo poradit, co se s ní dá dělat. Je to krásný živočich a je mi ho moc líto. Pořídil bych si nové, ale mám strach, aby nedopadly stejně.
DSC02265.jpg
DSC02273.jpg
Nejsem chemik. Bohužel
Napísať odpoveď

Návrat na "Choroby bezstavovcov / bezobratlých"