dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa kačer »

Lukáš - Švíco sice nějaký kameny vyndaval a cistil od řas to jo, ale že by byl až takto dukladny a vzal to se vším vsudy to si myslim, ze ne.:-)

Jinak jak rikas sto lidí sto chutí a sto narozů, ale po dvou letech provozu si myslim, ze by to akvarko mohlo vypadat lepe, to se na me nezlob. A podle me i duvod proc tomu tak neni jsou tyto drastické zasahy do AQ.
A u tebe si myslim, že zatim prostrihavani prerostlych korálu nehrozi a na likvidaci řas se dají použít nejací zivocichové či ty nejvetsí trsy odstanit rucne. Ale takovéto čistení chápu v případě kdyby si mel zařasený celý akvarko velkým mnozstvím vlkáknite rasy ktera ma trsy dlouhé 10 cm ...
Foukačem samozrejme taky stresujes ryby, ale o dosti kratsí cas nez to tvoje cistení ... ;-)
andrejli1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26 Jan 2015 18:15
Bydlisko: Bratislava

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa andrejli1 »

Kacer ako vies ,ze vzduchovanie je setrnejsie a neni drasticke,ved sa ti cele akvarko rozviri,voda je uplne kalna, cast bordelu sa ti usadi na kamenoch a cast ti ide do filtra a z tych kamenov to zase mozes len oprasovat.No super rybky sa z toho tesia ale hlavne ze su neni vystresovane :)
A este nieco pre mna je dolezite aby sa moje akvarko lubilo mne a mojej rodine :D
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa kačer »

To ze se má libit tobe a tve rodine s tím souhlasim.;-) Kazdý má rad neco jiného to je jasný ...
To že jednou za čas čerpadlem profoukneš útes není nijak drasticky, trva to asi tak minutu či dvě. Něco si vezme filtr, něco koráli ...
Podívej, já se s tebou nechci přít, dělej si všechno podle svého, moje akvárko to neni. Já se ti jen pokouším rict, jako ostatní, jak by se to dělat nemelo nebo jak to udělat jinak. Co si z toho vezmes k srdci je na tobe ... ;-)
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa LukasO »

andrejli - neber zde psané výtky/námitky osobně. Samozřejmě je to tvoje akvárko a nikdo neřekl (teda co sem tady viděl), že by bylo škaredý. Snažíme se ti jen poradit. Souhlasím s ostatními, že rozebírání útesu je stres - nejen pro ryby. Rozhazuješ si velmi citlivou rovnováhu a je to zbytečné. Pokud chceš rozebírat útes, je to tvoje věc.
Doporučuji ti jednu věc - když ti někdo dává rady, koukni se jaký má on akvárko a jak se k němu dopracoval. Co dělá, jak často, jakým postupem...
Ale to je jen moje osobní rada, popis úrovně mých znalostí mám v podpisu :wink:
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa vik_33 »

S použitím logiky je to celkem jasné - stěhovat každých pár týdnů 20kg kamení ve čtyřstovce je nesmysl. Rozlámat kvůli tomu korálnatce je nesmysl ještě větší. Proč by to v malé nádrži mělo být jinak? Protože je malá? To sice ano, ale funguje velmi podobně. Nebo nefunguje ...

Takže to, co by nikoho ani nenapadlo dělat v půlkubíkové nádrži, na to nechť zapomenou i majitelé moří výrazně menších ( co se týče údržby, samozřejmě ).
Více netřeba dodávat, aneb jak říkával Vinetou - Howgh!
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa švíco »

andrejli1 napísal:Tak Svico ma velmi peknu sesdesiatku ale trisiatka posobi podla mna prazdnym dojmom.)
Ahoj, jen poznámka k té mé 30l nádrži... jelikož jsem si vědom slabší filtrace, kterou této nádrži poskytuji, tak není místo na hrdinství a zvolil jsem co nejvzdušnější útes z dúvodu kvalitního proudění a snadné údržby (přesně ten důvod, abych se nemusel bát, že mi pod hromadou kamenů něco hnije). Druhý důvod je ten, že 30l slouží jako "odložiště" pro přebytky ze 60l, takže koráli postupně přibývají...

Takže to jen na vysvětlenou... ať se daří 8)
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
andrejli1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 26 Jan 2015 18:15
Bydlisko: Bratislava

Re: dennerle 30l akva jednoduche,nenarocne

Príspevok od používateľa andrejli1 »

Dikes Svico,dufam ze sa bude darit :)
Prílohy
DSC06864.JPG
DSC06909.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"