Cesnak

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Cesnak

Príspevok od používateľa jskubak »

Po pridani novych ryb som do 750l 4 dni pravidelne 3x denne s potravou daval 1 strucik cesnaku s potravou, predtym boli hodnoty NO3 a NO2 blizke nule a pravidelne som tyzdenne pridaval 10g NaNO3. Ked som rano prisiel k akva jedna ryba vyzerala zle, a tak som zmeral N03 60 mg a N02 5 mg na l, amoniak som nemeral, zjavne zahynula cast bakterii.
Pridal som enzymi, drveny zeolit, asi 1l aerobneho kalu z druheho akva a 25 ml NoPexu, a pripojil som silne cerpadlo so vzduchovanim, do 24 h boli NO3 a NO2 opat nemeratelne, bohuzial odniesla si to jedna rybka a cele akva sa potiahlo bakterialnymi povlakmi, PO4 som LaCl3 udzal na 0,03 mg na l
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Cesnak

Príspevok od používateľa kačer »

jskubak napísal:cele akva sa potiahlo bakterialnymi povlakmi
Se nediv když si tam nalil 25 ml NPOX, enzymy a aerobní kal atd ...

Když dávas rybam nejaky vitaminy nebo třeba i česnek, tak podle me není dobry to do nich cpat takhle hodne, nejlepsí je třeba ob den ci dva.
Ale i když si naměřil vysoké hodnoty, tak to nejhorší co můžes udelat je to vsechno stáhnout za 24 hodin ... At už clovek dela jakoukoliv zmenu v AQ, vzdy je lepsí jí delat postupne i kdyz by to treba trvalo týden, než tam narvat vsechny absorbery co zrovna clovek ma ...
kolakao155
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 824
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 21:42
Bydlisko: Bratislava

Re: Cesnak

Príspevok od používateľa kolakao155 »

Dolezity je aj udaj kolko rybiek a za aku dobu si tam dal. Neverim, ze by cesnak zdvihol NO v 750l na 60.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"