Moja 400-ka

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Moja 400-ka

Príspevok od používateľa Otík »

Kdo chce vidiet mna a trochu mutnej vody, nech sa pozrie:
http://www.aldodesign.sk/morewww
Budte tolerantni na invektivy, lebo to vyhodim a dam tam mecune.
Naposledy upravil/-a Otík v 05 Apr 2007 10:57, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

No musím říct, že je to pěkné - nevidím sinice - to už máž po nich, nebo na ně teprve čekáš? Né že bych to přivolával, ale vypadá to, že už nebudou.
Jinak by mě zajímalo, jak probíhal ten cca 1 měsíc od napuštění /foto z 12.2.2007/ do stavu na fotce z 19.3.2007 - myslím tím jaká byla filtrace/zda hned od začátku/, jak jsi svítil, zda jsi použil čerstvou či zaběhlou vodu, jak jsi přidával živé kameny a živočichy. Prosím popiš to podrobněji! Také mne čeká napouštění nové nádrže a u tebe to probíhá, dle fotek, na výbornou! Dííky :)
Takže se rád nechám inspirovat!!!
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

No mne sa z toho piesku od Borisa vymutilo celkom dost odpadu pri premyvani. Ty si si ho zrejme nasypal priamo do AQ.... No ale svet sa nezruti a tvoje AQ hadam tiez nie. :roll: Snad aspon tie kamene boli vyluhovane.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Kamene neboli luhovane, uzil som si s nimi! 2 tyzdne som menil obden sladku vodovodnu vodu. Sinice uz boli, to bolo strasne. myslel som, ze to nezvladnem. Jedneho dna bolo po nich. Vtedy som nefotil. To sa mi ozaj nechcelo. Vsetko bolo hrdzavo hnede.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Pepe, som rad, ze aj ja nieco mozem povedat Vam ostatnym. Urcite by som dnes nekupil tolko suchych (mrtvych) kamenov ako vtedy. Kupil som 40 kilo. 5-7 kilo som kupil zivych. Vodu som mal tyzden zarobenu po roznych prepravkach a nejak som to zle vyratal tak mi aj ostalo. Zive kamene som tam dal na 3 den. Este som doniesol z obchodu 20litrov zabehnutej vody. Viem je to malo, mnohy mi zato pindali, ale akva to prezilo. Na zivych kamenoch bolo dost zivota. Nejake sasanky (nie sklenne), krab, cervy. vsetko to prezilo 200mg/l NO3. O NO2 ani radsej nehovorim, lebo to by mi nikto neveril. Asi po mesiaci klesli hodnoty NO3 a NO2 na nulu. Ale boli tam stale sinice, to bolo strasne, mne sa na to nechcelo pozerat. Dokonca cela voda 1 den bola mutna od sinic.
Vybral som sa do Viedne, ze si kupim ryby co sa zivia riasami. Samozrejme museli byt take, ktore som aj planoval. Medzi ne patrila Zebrasoma Flavencens. Kupil som aj Centropyge bicolor a Salarius fasciatus. To je najvacsi zrut. Tam ju mali a kupil som ju. A potom to uz islo. Najprv im ta sinica dorastala, ale teraz uz tyzden prikrmujem. Zatial tolko. Idem si dat pivo
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Este nejake odpovede Pepemu. Nakolko mam akva v predsieni, chcel som donho vidiet, lebo predsien je u nas ako kuchyna. Furt ideme okolo. Takze som svietil. Len ked uz mi aj zena pindala, ze to je hnusne (tie sinice) tak som zhasol.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Lukáš napísal:No mne sa z toho piesku od Borisa vymutilo celkom dost odpadu pri premyvani. Ty si si ho zrejme nasypal priamo do AQ.... No ale svet sa nezruti a tvoje AQ hadam tiez nie. :roll: Snad aspon tie kamene boli vyluhovane.
Co islo s tej drte nebolo nic, oproti tomu, co islo s tych kamenov.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Díky za odpovědi! Ještě prosím - jaká je filtrace??
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

ahoj pekne akva ale mam taky dotaz mohol by si popisat tu filtraciu???? :lol: lebo msom am nebadal ze by si ju mal aj pod akva mas tam iba odpenovac mareu neake cerpadlo a este en velki filter?? :shock: ... na tak velke akva je to trochu malo nemyslis?
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Filtracia.
To asi nebudete vsetci suhlasit. Mozno nikto. Ja som zacal tak, ze odpenovac na drievko + interny filter. Uz pocas toho zabehoveho mesiaca som zistil, ze externy bude lepsi. Tak som tam dal 10litrovy hrniec od Sera. Filtracne naplne som preniesol s toho interneho: 4litre Sera SIPORAX, 1 balenie (2 sacky) Phosex Ultra, 0,5litra Uhlie (mal som dojem, ze mam zltu vodu a nevedel som z coho. Mozno to bolo zo sinic. Preto to uhlie).
Ku dnesnemu dnu je vsak vsetko inak. Filtracia je este aktualna, ale uz mam pod akva prepadovu nadrz, nadrz na odpar a nadrz na cerstvu vodu (pravidelna vymena). Kupim poriadny odpenovac a kanistrovy filter bude obehavat v prepade. Caulerpu nechcem. Nechce sa mi svietit este aj v noci.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Samozrejme chcem povedat, ze preto mi to tak vydrzalo, lebo som to nemal biologicky zatazene. Ako nahle sa namnozili nitrifikacne bakterie, nebol problem tam udrzat nulove hodnoty. Ale ked som pridal maso bolo to citit. Zacalo mi kolisat aj NO2! Sice malo ale predsa. To akva este zdaleka nie je ustalene. Verim, ze keby som ho zatazil az o dva tri mesiace, NO2 by uz bolo stabilne. Ale NO3 by islo hore. Mozte to niekto potvrdit? Alebo sa mylim.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

na tu tvoju 400 ku je filtrácia asi fakt málo.Ja na moju 180 ku som dal spravit 96L filter ( odpenovač na drievko ,Phosex,Caulerpa,zeolit) a čo sa týka odpenovača podla mna ho nemusiš meniť.Vydel som aq podobne objemom ako tvoje a funguje na takú filtráciu ako budem mať ja. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

no pozi tu filtracku si sprav nasledovne a nemen ten odpenovac!!!! sprav si akva kde budes mat 3 komory do prvej si daj bioballsi/koralovku vyber si do druhej si daj zeolit koralovku na dno a nasad caulerpu staci aby si svietil obycajnou zltou ziarovkou... a do poslednej komori si daj ten odpenovac a este tlacne cerpadlo to da vide asi 6 litrov a nemusis kupovat odpenovac za 10 litrov... a este do prepadu v akvariu si daj ten Phosex... tak to mam spravene ja mam 330 lirtove akva a zaital mi to slape.. ak sa ti to zda malo tak si sprav reefugium tam mas bahno vaulerpu a k tomu si este pripoj neaky filter kde budes mam neaki bioakvacit koralovku bioballsi atd. proste filtracni material... potom to bude ok a mozes tam ma aj viac ryb :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Franky napísal:... a zaital mi to slape..
a ako dlho ak sa smiem opytat? kolko tvrdych koralov a kolko ryb tam mas? ake mas hodnoty vody?
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

suhlasim, aj mne to funguje. Ja to prerabam kvoli lepsej manipulaci s doplnanim adparu, stopovych prvkov atd. A hlavne verim ze ten odpenovac odbura hned z vody bielkoviny a nemusim riesit co potom z NO3. Je to trosku zjednodusene povedane, ale asi tak.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"