zive kamene - vyber

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

zive kamene - vyber

Príspevok od používateľa axelson »

Ahojte
zaujimal by ma vas nazor na zive kamene. Co sa tyka dovozu prip.pouziia zo starych akvarii a ozivenia mrtvych kamenov. Je taky velky rozdiel v kamenoch z importu prip.ozivenych.pocul som nazor ze kamena zo stareho akvaria su "nasiaknute" fosfatmi a pod.
dakujem
p.s.snad som to zaradil do dobrej temy ak nie prosim o presun do spravnej
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: zive kamene - vyber

Príspevok od používateľa švíco »

Opravdu kvalitní živé kameny z přírody jsou super, ale můžou v sobě nést nezvané hosty (straška, kraby, ploštěnky, hvězdice, a sposty další různé havěti). Jedno z největších rizik bych viděl v makrořasách, které se umí opravdu plantážově množit. Na druhou stranu působí mnohé opravdu esteticky a můžou významně pomáhat s odbouráváním dusičnanů... (bohatě toho využívám v mém systému).
Kameny z dlouho založených nádrží můžou opravdu fosfáty obsahovat, ale určitě záleží na tom, v jakém režimu to akvárium běželo... nezvaní hosté na kamenech z nádrží být můžou samozřejmě také.
Bude to tedy i dost individuální a také o štěstí, jak kvalitní kousky seženeš...

Suché - dobře oživené nemusí být vůbec problém. Dokonce se dnes dá sehnat i toto:
http://www.morskeakvarium.eu/dekorace-a ... reef-rock/
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
axelson
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1047
Dátum registrácie: 29 Sep 2015 20:10
Bydlisko: Andovce nove zamky

Re: zive kamene - vyber

Príspevok od používateľa axelson »

prosim o zamknutie vyber vyrieseny.
dakujem
Zamknuté

Návrat na "Filtrácia"