Rífek - big start

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Rífek - big start

Príspevok od používateľa aquain »

Jasně Jardo, sorry.
Zkoušel jsem je před cca 7 - 8 roky(mám jich pár na poličce u kluků v dílně). Neznalí lidé (zákazníci) nic nepoznají, ale amatéři co mají po strašném několika měsíčním boji akvária jakž takž, tak ohrnují nos a píšou odsuzující komentáře.(možná ale, že ten plast by byl pro ně lepší(hezčí) varianta)

Plastikáče se dají udržet ve nějaké koukatelné formě nějaký čas, ale musíš mít vodu ze které vymlátíš Po a dusík. To znamená silné absorbery,silné UW,výkonný Ozon a přijatelná světla. Když to nemáš ta ti hned zhnědnou řasou (jako Australský Acropory, že :wink: )

Vypustíš akvárium, dáš je do sava a oni ztratí barvu. Nejenom tím že jsou z centrální Číny, ale i tím Savem a silným Ozonem kterým tam pereš aby se ti neosypali ryby. To co ukazují v televizi je samozřejmě podvod. Představa že přivezeš akvárium, naleješ vodu z kohoutku a hned tam dáš Achilla a leucosternona je na zamyšlení. Ale řada z vás asi ví o čem píšu
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Rífek - big start

Príspevok od používateľa VINTR »

aquain napísal: To co ukazují v televizi je samozřejmě podvod. Představa že přivezeš akvárium, naleješ vodu z kohoutku a hned tam dáš Achilla a leucosternona je na zamyšlení. Ale řada z vás asi ví o čem píšu
Přesně to jsem měl namysli a viděl jsem tam i větší zvěrstva, jsem si říkal jestli to myslí vážně (je to takový všecho nabubřelý až moc Americký :roll: a hlavně strašně kýčový ). Bohužel realita není tak jednoduchá jak je to ukazováno v trlevizi.

Toť můj názor.
Naposledy upravil/-a VINTR v 11 Dec 2015 18:51, upravené celkom 1 krát.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Rífek - big start

Príspevok od používateľa aquain »

Samozřejmě to není akvaristika . To je byznys
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Rífek - big start

Príspevok od používateľa vik_33 »

Tak :idea:
A mezi tím je hooooodně velký rozdíl ...
Akvarista vs. majitel akvária
I když chápu, že třeba u aquainů, pepinů a Forstů mají raději majitele akvárií :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink: :wink: :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: Rífek - big start

Príspevok od používateľa JardaH »

Ano Aquaine, přesně tak.
Kdo zvládne starost o umělé korály bez zásahu mytí je pro mne dobrým akvaristou.
Musí mýt vyzkoušené všechny možné metody.
A musím přiznat, že některé umělé korály v té nejvyšší kvalitě a samozřejmě ceně (kterou já osobně nevlastním) jsou velmi dobře zpracované a líbí se mi.

Např. akvárium plné velkých pomců, kranasů atd. si bez těchto umělých neumím představit, protože to bych v něm měl jen nějaké druhy měkkých korálů protože ty tvrdé mi ryby okoušou.

A pokud někdo takového akvaristu s velkými rybami nazve pouze majitelem akvária, pak je to věc názoru.

Nicméně bych byl rád kdyby se někdo přiznal, že umělé korály dokáže udržet bez pravidelného čištění.
Ať mu skloním poklonu.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Rífek - big start

Príspevok od používateľa aquain »

Věc názoru. Dělal jsem akvária s pomci, žraloky a velkými rybami. Postavím pestrý útes s kamenů, ale umělé korály tam nedám. Představa hejna Selene vormer v umělých korálech.....
Starost o udržení nějakého přijatelného výrazu umělých skal a korálů je tak vysoká, že si myslím, že konečný efekt je diskutabilní. Snaha o co nejvěrnější přiblížení se k vysněnému biotopu je na akvaristice to nejhezčí
Myslím že Evropská akvaristická kultura a celková filosofie pojetí a přístupu k akvaristice je od té Americké rozdílná.
Jestli horší či lepší ať posoudí každý sám
Poklonu složím vždy tomu, kdo má krásné sestavené, prosperující akvárium s korály ale nebo také s rostlinami nebo kamenné akvárium s africkými cihlidami. Jde přece také o dizajn
Umělé květiny jsou možná také hezké - ale....
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"