Scolymia sp.

Large Polyped Stony - Všetky témy týkajúce sa tvrdých koralov s velkými polypmi.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Scolymia sp.

Príspevok od používateľa Erik81 »

Máte někdo zkušenost se záchranou Scolymie? Byla mi nabídnuta za symbolickou cenu ve stavu viz foto.
Na zahraničních fórech radí hlavně krmit a nedávat jí do písku. Bude se jí lépe dařit, pokud jí ufixuji na útes lepidlem nebo nevadí, když jí mám volně položenou?
Jaký typ potravy je pro ní nejlepší? Mám pouze mraženou artemii a tekuté krmivo - rozšlehané mušle.
Také jsem četl, že by mělo pomoci, pokud bych do vody přidal jód a stroncium? Máte s tímto někdo zkušenosti a jaké lze doporučit dávkování?
Prílohy
Scolymia sp.
Scolymia sp.
Naposledy upravil/-a Erik81 v 05 Jan 2016 13:52, upravené celkom 3 krát.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Scylomia sp.

Príspevok od používateľa švíco »

To je popálení od jiného korálu?
Scolimya je jinak velmi odolný druh, který to podle mě zabalí v nádrži až jako poslední... osobně mám scoli položenou na písku a je spokojená... líbí se jí víc v polostínu než na výsluní. Nikdy jsem ničím nekrmil, ale asi by jí to pomohlo s obnovou pletiva.
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Scylomia sp.

Príspevok od používateľa Erik81 »

Jestli je polálená netuším, dostal jsem jí s tím, že byla nějakou dobu zapadlá v útesu a její předchozí majitel jí pak našel v tomto stavu.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: Scolymia sp.

Príspevok od používateľa cooffe »

Scolymii je potřeba pravidelně krmit a chce to zajetý akvárko,kde jsou hodnoty vody už ustálený+má ráda stroncium a jiný stopový prvky..krmím peletkama od Fauna marin a roste jak zběsilá
Pokud začne přijímat potravu,tak máš vyhráno a šance na záchranu bude
IM Nuvo mini 38G+Kessil
Napísať odpoveď

Návrat na "Tvrdé koraly LPS"