PP_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Tak jsem udělal test znovu, víc do oranžova se to už neobarvilo, ani když jsem tam dal celou stříkačku.

Jde o to jak to měříte - barva vzorku je zelená, pak se přidáním jedné další kapky zcela změní. je to ta správná hodnota, nebo se ještě snažíte barvu po změně doladit?

Rozdíl je dost velký 7.3 - 8.0

Kdo používáte Salifert testy - jak to odečítáte?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
shotik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 21 Apr 2015 13:55
Bydlisko: Praha

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa shotik »

V navodu je orange red nebo pink podle toho co bude driv. Bral bych tedy druhou zkumavku jako pink
8) ex 70L, 200L Reef

100L Nano
Mispulin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 151
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 11:28
Bydlisko: Olomouc

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa Mispulin »

Kdysi byl v krabičce Salifertu kalibrační roztok, tuším 6,7dkH. Když jsem ho zkoušel, tak správná hodnota odpovídala hned první minimální změně, tak to tak odečítám dál...

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk
A little Sea in Olmik: 160l, skimmer Tunze 9004, 2x nanostreams Tunze 6045, RedSea reef care program, LED ligts (DIY)
mcfisto
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 472
Dátum registrácie: 25 Máj 2014 21:19
Bydlisko: Praha

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa mcfisto »

Dle meho neni zasadni esi 7.3 nebo 7.7 ale to, ze to meris furt stejne a tudiz dostavas porovnatelne vysledky.
243 L, All-In-One biopeletky, SiliCarbon, odpěňovač

A. Typicus, A. Ocelaris, P. Hepatus, Z. flavescens, P. kauderni, L. amboinensis, Sinularia, Sarcophyton, Zoanthus, Pachyclavularia, Clavularia, Briareum, E. ancora, Caulastrea, C. jardinei
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Myslím si také, že bude platit hodnota hned po změně barvy. To rozpozná hned každý, ale určovat odstíny, to by bylo moc složité.

Takže KH mám asi 7.3 Je to málo, ale je to stabilní hodnota. Tak to snad nebude velký problém.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, konečně jsem našel v ceníku jednoho dodavatele krevetku Lysmata wurdemanii. A protože se mi zdá, že mnohem více jak korálnatcům se u mne daří skelným, hodlám ji pořídit.

Jen se rozhoduji, zda jednu nebo dvě. V akva jsem napočítal už přes 40 skelných, od vyloženě maličkých až po pár kusů velkých několik cm.

Raději bych jen jednu, myslíte si, že to zvládne? Nebo je to fakt spíše už na dva kusy?

Dík za doporučení.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa cooffe »

jakmile budeš mít jen jednu,tak jí v podstatě přes den neuvidíš,jen v noci s baterkou..aby wundermanka ztratila plachost,tak je potřeba jich mít víc. mám ve svých 150 litrech 4 ks a vesele si lítají po celým akvárku.
IM Nuvo mini 38G+Kessil
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Díky za info. Ani mi moc nejde o to ji vidět, ale aby likvidovala skelné.
Chápu tedy, že na celé akva je jedna málo, raději dát dvě?

Když máš 4 ks - mají co žrát? Je to pak nějaká zátěž pro akva - nárůst NO3 a pod?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
cooffe
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 20 Jún 2013 21:00
Bydlisko: Praha 9 Střížkov
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa cooffe »

momentálně jsem bez viditelných aipatsií-krevetky když mají hlad,tak si vezmou i artemku.když krmím koráli,tak čorujou Acanthastreím :D nárust NO3 nehrozí, mám 2-5
IM Nuvo mini 38G+Kessil
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Mám na 100l 2 ks. Ze začátku jsem myslel, že se flákaj, ale po měsíci už byl znát posun a dnes už jsou skelný jen na místech kam krevety nedostanou, nebo jen nějáká droboť co ještě nenašly. Krevety jsou i docela vidět. A zamoření sklněnkama bylo cca 40-60ks dospělejch.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

OK, díky. Koupím tedy dvě krevetky, když to není na 150l žádný problém.

A ještě bych se chtěl zeptat čím krmíte korálnatce. Mám převážně LPS. Ryby krmím artemií a tou samou pak večer po zhasnutí i korálnatce. A jednou za 2-3 dny jim dám cíleně pipetou nějaké granulky pro LPS.

Někde jsem dostal doporučení, že to není úplně ono, že lepší je Cyklop - s tím však nemám ale žádné zkušenosti.

Co doporučujete obecně, čím korálnatce krmit. A krmíte vždy cíleně? Já tu artemku jen dám do proudu vody - z cedníku a nechám jen tak. Cíleně jen ty granulky pro LPS.

Díky za doporučení ke krmení, možná i tam to nědělá úplně optimálně, tak ať to mohu zlepšit.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Především záleží na LPS co jsou zač a kolik jich máš. Co jsem koukal u tebe, tak akany a trachyphylku klidně tou artemkou a granulema. Určitě doporučím cíleně, nepotřebuješ tolik krmiva a jednou týdně to stačí. Já osobně cíleně nekrmím, fungie a dunkanu mám v proudu, a vždy si něco chytnou. Víc LPS momentálně nemám.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ještě se zeptám jak ...... .

Když krmím LPS granulema, tak je dám do nádobky s vodou z akva (cca 0,5 dcl) a pak nasaji pipetou a směruji nad jednotlivé korálnatce a pouštím je volně na ně. To je OK.

Artemkou krmím jen do proudu, ale chtěl bych také cíleně. A dotaz zní, jak to v reálu praktikujete? Já vezmu kostku artemky, dám ji do cedníku a pod normální teplou vodou ji rozpustím.

Když krmím rybičky, dám cedník do akva, zamávám a artemka se z cedníku dostane do vody - tam je to OK.

Ale když budu chtít krmit pomocí pipety - tam moc nevím, jak na to. Artemka je po rozpuštění v cedníku, jak ji dostat do pipety?
- přímo z cedníku nasávat pipetou - jde to blbě
- dostat ji z cedníku nějak do toho cca deci vody a pak už pěkně pipetou - jenže když se snažím ji dostat z cedníku do nádobky z vodou, nic moc, všude to prská, ...

Pak mne ještě napadlo rozpustit tu kostku přímo ve vodě z akva, ale to prý nemám dělat, prý se to musí pod proudem vody propláchnout.

Takže prosím, poraďte fígl, jak to děláte. A samozřejmě nějak "kulturně", zasvinit kuchyň při škrabání z cedníku nebo nádoba na 2 litry a v tom ten cedník máchat a pod nejsou to pravé ořechové.

Tak mne jen zajímá, jak to máte.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Rozpustím kostku v nádobce po testech a nasaji pipetou a fouknu to tam. Při krmení tam nic přes cedník nedělám podržím kostku u proudovýho čerpadla a je.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: PP_REEF

Príspevok od používateľa MRysan »

Já si dám několik kostek do odměrky od chemie, přidám trochu slané vody a nechám hodinu na světle nahřát a nasát sůl. Jde to pak lépe ke dnu. No a z toho kalíšku to pak nasávám do pipety. Pro ryby mám koupenej defroster, takže to tam jen hodím a ono se to postupně uvolní do vody. Nic neproplachuju, ona to zase tak velká dávka špíny není a jednou týdně na krmení LPS když je toho víc je to spíš jen užitečné.
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"