Xwave's Reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

Zdravim,
Tak som sa konecne rozhodol, po velkom pocte pokusov a omylov, ktore ma spravadzali, pridat aj tu moju dufam, ze uz konecne finalnu a fungujucu nadrz.
Predchadzajuce nadrze, fungovali ako tak, stale som nieco vymyslal a komplikoval, az kym neprislo ku katastrofe tuto jar ked prasklo tesnenie na prechodke a mal som doma pohromu.
Zacal som uplne nanovo, s tym co prezilo.
Chcel by som tuto nadrz dat do nejakeho konceptu Mixed Reef LPS SPS a vo vacsej miere NPS, prekvapilo NPSkam sa u mna dari, aj ked mam len par druhov, koraly chcem pridavat postupne, nech sa to vsetko pomaly rozrastie.
Rybia osadka je zatial taka aka je, urcite chcem este nieco pridat, ale zatial som spokojny.
Jedna vec, co ma trapi a to vobec mi nerastie vapnita riasa, alebo len minimalne.

Objem: 460 litrov
Filtracia: Filtracna Puncocha, Odpenovac Bubble Magus Curve 7, DSB, 2x Fluidne valce, Ecophos a Siporax,
Vymena 10% vody za 14 dni, pouzivam Red Sea Coral Pro,
Obehove Cerpadlo: Aqua Medic Ocean Runner 3500l/h
Prudove Cerpadla: Jebao WP40 Striedavy Rezim, Grotech 5000
Osvetlenie: ATI Sunpower 6x T5 12 hodin svietenia

Parametre Vody:
Salinita:1025
Teplota: 26-27 °C
Ca:460
Mg:1360
KH:7
NO3:0
PO4:0

Pridavanie Prvkov:
RedSea NO-PO-X 4 ml denne zatial rucne a bakterky Microbe-Lift Special Blend 15ml a Microbe-Lift TheraP 7,5 ml po kazdej vymene vody.
Planujem prejst na kompletny program RedSea Reef Care, Hlavne kvoli udrzaniu stabilnych hodnot KH, Ca, Mg, a vyzivy pre koraly a dokupit davkovacie cerpadlo.

Ryby:
1ks Zebrasoma Flavescens
3ks Chromis Viridis
2ks Nemateleotris Magnifica
1ks Amphiprion ocellaris


Koraly:
Discosomy
Xenia
Physogyra lichtensteini
Euphyllia divisa
Menella
Diodogorgia
Seriatopora hystrix


Ostatne:
Mespilia globulus
Calcinus Elegans
Tectusy
Kraby


Fotky:
Bohuzial zatial len s mobilom, rozlozenie utesu by mohlo byt aj lepsie, ale uz je polepene a nechcem do toho velmi zasahovat, uz sa mi to aj celkom paci :D
DSC_0041.JPG
DSC_0045.JPG
DSC_0044.JPG
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Rony »

Ahoj,moc AQ nekomentuji,ale tady jsem musel písnout.Osobně bych ten útes tak nechal a myslím,že se to opravdu povedlo a pokud to zaroste tím co plánuješ,tak to bude super.Jinak fest se ti rozjela bublinková řasa.
Tak at se daří a roste to:-)
Rony
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

Rony napísal:Ahoj,moc AQ nekomentuji,ale tady jsem musel písnout.Osobně bych ten útes tak nechal a myslím,že se to opravdu povedlo a pokud to zaroste tím co plánuješ,tak to bude super.Jinak fest se ti rozjela bublinková řasa.
Tak at se daří a roste to:-)
Rony
Áno bublinkovej riasi je tam dosť vyberám ich ako sa dá tie menšie skonzumuje flavescenka, už je ich tam menej ako bolo dúfam že po čase zmiznú úplne.

Sent from my F8331 using Tapatalk

marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Bublinkovou řasu i jinou mě nejlépe konzumuje králičkovec. Dokonce i ty největší kuličky hravě rozcupuje a polkne ;-)
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

Dnes som spozoroval zaujimavy ukaz, mam dve mateleotris Magnifica, zvycajne stale plavali spolu no posledne dva dni je jedna stale zalezena pod kamenom, a vylezie len v case krmenia, zatial co druha je stale v blizkosti kamena a odhana ine ryby, je mozne, ze sa vytreli (urcite z toho nic nebude) ? alebo tam len maju "hniezdo" ?
venomcz
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 06 Okt 2016 11:25
Bydlisko: Zubří

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa venomcz »

marvanek001 napísal: 25 Okt 2017 22:18 Bublinkovou řasu i jinou mě nejlépe konzumuje králičkovec. Dokonce i ty největší kuličky hravě rozcupuje a polkne ;-)
k tomuto účelu jsem jednoho pořídil .. výsledek ? Největší posera z celé osádky ,stále někde zalezlý a černý , naježený . Když vyleze a plave si tak jakákoliv mírná aktivita kolem akvária ho ihned zažene .

asi hold špatnej kus :-D
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

Presiel som na komplet program od REDSEA, no zacali sa mi tvorit takeho biele dlhe vlakna, je to druh riasy alebo prebytok bakterii z uhlika ? Davkujem NOPOX 4ml denne.
DSC_0048 (1).JPG
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa ellbunda »

Uber NOPOX na polovinu.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

Chcel by som sa poradit, rozmyslam o pridani k mojim T5 aj dva led pasiky, ktore by som nejako uz pripevnil na sunpower modul, rozmyslal som nad niecim takymto https://www.aliexpress.com/item/Hot-54w ... eLevelAB=5
akurat mi to pride dost drahe, na to ze je to cina, je nejaka lacnejsia alternativa ?
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

Zdravim vsetkych prisli mi vysledky z Tritonu chcel by som poradit, vyslo mi ze mam vysoky obsah Fe, nemoze to byt sposobene fosfat absorberom ? pouzivam EcoPhos ?
doc.pdf
(119.2 KiB) 61 stiahnutí
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Smityl »

Muze taky sem to tak mel bylo mi doporuceno pouzit parkrat ecophos al ten pry zelezo stahuje
Používateľov profilový obrázok
pajin
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 17 Aug 2016 07:33
Bydlisko: Brno

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa pajin »

1,54 ug/l bych vůbec neřešil. oproti koncentraci v moři je to vysoká hodnota, ale v akváriích se tohle množství běžně dávkuje, někde jsem četl, že to někdo zkoušel až do 150 ug/l (já sám taky železo přidávám). může to mít výhody v podobě lepšího zbarvení korálů (mluví se především o zelená barvě) a pokud máš makro řasy, tak lepší růst a zbarvení. nevýhodou může být právě to, že po tom můžou růst i jiné než žádoucí řasy... pokud ale problém s řasou nemáš, tak by to nemělo představovat žádný problém pro ostatní obyvatele akvária

Sent from my Pixel using Tapatalk

55x50x45, 100 l, Hydra 26 HD, odpěňovač Tunze 9004 DC, Red Sea Reef FOUNDATION+ENERGY+TRACE COLORS, vodka, postupný přechod na TRITON metodu, založeno 10.10.2016, vlákno ZDE
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa bradoo »

Suhlasim s Pajinom. Sám som skúšal 150ug ako odstraňovač PO4. Red sea odporučuje tiež na urýchlenie rastu 0,15mg(150ug) linkhttp://www.hynek-darbujan.cz/img/pripravky/rsc_cz.pdf kukni Doporučené parametry vody pro urýchlení rustu. Hranica toxicity je 250ug (0,25mg). Najviac sú náchylne zévy, z rýb zebrazoma. Preto ak dávkuješ hornú hranicu (100-150ug) treba po zavedení nových rýb znížiť dávkovanie , a postupne zvyšovať späť na hornú hranicu. Väčšinou však treba aj dávkovať fosforečnan sodný , lebo ti to železo vynuluje PO4. Bradoo
Používateľov profilový obrázok
Xwave
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 09 Jún 2013 16:50
Bydlisko: Prešov, Slovensko

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa Xwave »

bradoo napísal:Suhlasim s Pajinom. Sám som skúšal 150ug ako odstraňovač PO4. Red sea odporučuje tiež na urýchlenie rastu 0,15mg(150ug) linkhttp://www.hynek-darbujan.cz/img/pripravky/rsc_cz.pdf kukni Doporučené parametry vody pro urýchlení rustu. Hranica toxicity je 250ug (0,25mg). Najviac sú náchylne zévy, z rýb zebrazoma. Preto ak dávkuješ hornú hranicu (100-150ug) treba po zavedení nových rýb znížiť dávkovanie , a postupne zvyšovať späť na hornú hranicu. Väčšinou však treba aj dávkovať fosforečnan sodný , lebo ti to železo vynuluje PO4. Bradoo
Bežím na redsea programe komplet s riasou problém nemám len bakteriálne zhluky lebo nejako neviem vyladit dávkovanie nopoxu ale zas väčšina koralov co mam sú NPS a darí sa im dobre, ale mam aj nízky Jód podľa tritonu 0 tak neviem ci aj to ma vplyv na rast.

Sent from my F8331 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Xwave's Reef

Príspevok od používateľa bradoo »

To železo máš asi z red sea coral colors C. Ecophos železo nepúšťa, len ak by si ho pred testovaním menil, alebo sa ti vo valci pohybuje a odiera. Ak máš No3 nulové, tak ešte zníž dávku NOPOx. Bradoo
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"