T_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Nielas »

Sufko napísal:A aký máš rozmer akva. Reefer je takmer kocka dĺžka 60cm. Nebude to pri tomto čerpadle problém?
Nebude. XF250 som mal povodne v kocke par tyzdnov. Potom sme presli na vacsie. V kocke slo to cerpadlo na 10%

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
zdenekzd
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06 Dec 2011 12:08
Bydlisko: Duchcov

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa zdenekzd »

Nevím no, kupovat si tak drahý čerpadlo aby mi běželo na 10%, jestli to není vyhazování peněz.
AQ 420 l., 80 l filtr - příprava na 1000 l.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Nielas »

Je aj polska alternativa do mensich nadrzi

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Díky za informace.

Ano, asi je to zbytečně velké, ale jde mi o co nejlepší proudění - útes z kamenů, písek. Mám tam nyní trochu sinici a údajně proudění ji dost potlačuje.

Nyní mám SW2, je slabé, ten proud je rozdílný - někteří korálnatci jsou jak ve větru, ale o pár centimetrů vedle se nic nehne, k písku se to skoro nedostane - je to hodně směrové, úzké. Takže jsem zvažoval čerpadlo, které vyvolá proud v celém akva - což je právě gyre čerpadlo.

Vím, že jsou i jiné značky, ale trochu se bojím hluku a kvality, pokud máte někdo vyzkoušeno jiné a je fajn, dejte vědět.

Ještě bych se zeptal, chápu dobře z poznámek, že jde provozovat jen jedna strana - zkrátit to čerpadlo? Pak by mne zajímala délka takto zkráceného čerpadla - potřeboval bych to celkem přesně, zvážil bych i jiný způsob umístění.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Sufko
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18 Apr 2012 09:48
Bydlisko: Žilina

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Sufko »

Tiež som niekedy uvažoval nad týmto čerpadlom. Predáva ho Pepin, ale ten ho do tohto akva nedoporučoval pretože by som nemohol využiť celý potenciál tohto čerpadla. Doporučoval RW4, alebo len SW2. Mal som tam aj QP9 náhrada za RW8 a to mohlo byť pustené len na minimum. Zváž dokúpiť ešte jednu SW2 poprípade RW4.
Red Sea Reefer 170 deluxe, Deltec 1000i, Jebao DCS 4000, AQLink T1, Tunze Osmolator 3155, BLAU WAVE MOTION 4000, Jebao Aquarium pump extender, Clarisea sk 3000.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Samozřejmě jsem zvažoval vyměnit SW2 za silnější nebo dát ještě druhé, ale právě ten Maxspect mi byl doporučen, tak hledám nějaké reálné zkušenosti s tímto v tak malém akva.

Pokud prý tam bude klasické proudové, budou tam hluchá místa, vše nepokryjí ani dvě čerpadla. Ten Maxspect prý pracuje jinak, gyre vlnění hýbe celým objemem vody v akva, hýbe se tak vše kolem kamenů i písku, aniž by se vířil.

To mne láká, zvláště ten písek jsem nikdy neměl čistý, s tímto čerpadlem prý čisťounký bude (samozřejmě to není jen o čerpadle, ale mělo by být dost nápomocné).

Tak o tom prostě zvažuji, ale je to dost peněz, tak se raději ptám a chtěl bych slyšet více názorů, samozřejmě ideálně od to, kdo to má, nebo měl.

U Pepina jsem se ptal na proudovku, ale akva nikdy neviděl, tak se k tomu moc nevyjádřil - ale připustil, že takové akva může běžet úplně bez proudovky až po variantu nějaké silnější, prý se to musí vyzkoušet, podle osázení korálnatci a pod.
Takže tak - chápu, že se nedá úplně doporučit něco na dálku.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Měl bych dotaz - hledám korálnatce na doplnění akva - a našel jsem i akvaristiku Petr Forst.

Byl jsem tam před 2 roky při zakládání akva, moc mne to tam nenadchlo, paní mi klidně nabídla nespočet rybiček do dříve plánovaného 40 litrového akva a pod. Když jsem to pak konzultoval jinde, tak jsem se nestačil divit.

Nicméně na webu mají přímo vyfocené korálnatce - údajně konkrétní kusy - některé bych i bral.

Nevíte někdo jak to tam dnes vypadá?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ahoj, trochu se trápím s výší PO4 a zjistil jsem zajímavý postřeh.

Včera před výměnou vody (10%) jsem naměřil cca 0.08 , dnes po výměně je to skoro 0.5 . Už jednou jsem si toho všiml, ale moc jsem tomu tehdy nevěnoval pozornost. Nyní jsem se na to zaměřil a je to tak. Po výměně druhý den naměřím podstatné zvýšení PO4.

Schválně jsem namíchal 1 litr slané vody a přeměřil - nula.

Prosím, nevíte někdo čím to může být? Já spíše očekával pokles hodnot, ale je to přesně naopak.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Smityl »

Ses si jisty ze 0,5???
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ano. Tedy přesněji, měřím pouze Salifert testem, ale rozdíl v měření včera a dnes je hodně znatelný.

Hodnoty jsou asi plus/minus dle tohoto testu, ale rozdíl v měření včera a dnes je hodně znatelný.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Nielas »

Nie je to nahodou 0.05?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Ale no tak pánové, prosím, opravdu umím číst čísla.

Před časem jsem psal o větším zvýšení fosfátů - přes 0,2 Použil jsem tekutý odstraňovač a snížil hladinu někde cca 0,05 - 0,08 . Podle příspěvků na R2R jsem nabyl dojmu, že skoro nulová hladina PO4 není úplně OK, dnešní poznatky jsou prý jiné a doporučují vyšší hladiny. Každopádně při těchto hodnotách (do 0,1) mám korálnatce mnohem spokojenější, víc nalité, acanám rostou polypy, ... - tak doufám, že to není jen dočasný efekt.

Ale teď se snažím najít odpověď proč PO4 naroste po výměně vody - posledně z cca 0,1 na 0,23, nyní dokonce na 0,5 (ano, opravdu na tuto hodnotu).

V minulých 14 dnech jsem PO4 měřil několikrát, vždy bylo dost pod 0.1 , nárůst až dnes po té výměně vody.

Moc mi to nejde do hlavy, proč se tak děje.

A ještě - ke snížení používám EcoPhos a AL99 - mám to v sáčku v sumpu. NEjsem si jist, zda to bude dostatečné, zda nemám zvažovat nějaký fluidní filtr. Moc se mi nechce - máte to někdo také v sáčku u akva cca 150 litrů, nebo se to dá tak použít jen v menších nano akváriích?
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Nielas
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 06 Jan 2015 15:54
Bydlisko: Bratislava

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa Nielas »

Vo vrecku to byt moze. Fluidak len zvysuje efektivitu. Nemas sorbenty vycerpane?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

je tam týden - v dávce 150g na 150 litrů vody - tedy maximální doporučená dávka pro zatížené akva.

Na fotce je umístění - při vtoku do sumpu, je to tak OK?
Prílohy
SUMP.jpg
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa VINTR »

Otázkou je jak měří ty testy? Pokud se ti zdá vše OK tak bych to moc neřešil, je to jen orientační měření. Kdoví, co ty kapkové testy vše ovlivňuje, Teplota, PH, RH atd....
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"