Bily zakal

Naša nutnosť nevyhnutná, spôsoby a opakovania údržby morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Jajo »

Biomolitan vyhodiť, alebo ho čistiť každý deň. Nelial by som tam už žiadne baktérie, ani uhlík. Treba poriadne prekysličovať vodu a zákal zmizne. Koral snow a podobné čističe by mohli pomôcť, ale pôjde to aj bez toho. Len je treba tie baktérie zmierniť. Streamy by som natočil na hladinu, aby sa čo najviac čerila voda a tým sa viac kyslíku dostane do vody. Odpeňovač nastaviť na mokrú penu a pravidelne čistiť.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

VINTR napísal: 11 Feb 2019 20:58 Dej tam raději živé kameny (né oživlé) a vydrž. Podle toho co jsi psal máš vše mrtvé a něco jsi tam dávkoval? Nevím čemu a komu. Kemiru a uhlí si schovej. Dal bych to tam já vím? po měsíci, až bude líp...možná. Pak bych zapřemýšlel o filtraci tam bych něco dal např. světlo a drátěnku nebo živé kameny s řasou atd.... je více způsobu. Tak jak to je, je to jen stanice na odpěňovač a doplnění odparu s návratovým čerpadlem a hlavní nádrž bude po dlouhé době fungovat jako nitrifikační a denitrifikační část (v podstatě to bude srdce akvária, na kterém to bude stát, kde se budou hovínka měnit na nehovínka :mrgreen: ).
Jake jsou jeste moznosti krom dratenky a zivych kamenu
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa VINTR »

Nejlépe přečíst jaké druhy filtrace se dají použít a od lidí co jedou tento systém a zjistit, zda jim vyhovuje, např. jajo má krásnou nádrž a samozřejmě i jiní . Já momentálně bojuji, chce to čas..... Ty filtrace:
- Já jedu na DSB, za mě nejlepší co může být :mrgreen:, výhody nevýhody nastuduj. Podle mě nevýhody, ze kterých má každý strach, hlavně výpadek el. je zkázou každé filtrace :!: Tady chce mít opravdu i nervy, kdy nájezd netrvá 3-4 měsíce...
- Honě čtu o peletkách, mám i vlastní zkušenost, tady se to člení na různé použití ve válci, bez válce (podle peletek). Tady, ale bez výkonného odpěňovače zapláčeš....
- Klasika berlínský systém - to se používalo za komunistů :lol: :lol: :lol:
- Refugium s řasou živáky......
- Vodka filtrace a jejich komerční náhražky, které nejsou nic jiného než (jak je ten recepr, ocet,cukr,etanol, někde by jsi to tady našel.....), taky to má nevýhody....... pravidelnost a lehce ti ujede ruka né v dávce, ale třebas v krmení a přemnoží se bakterky a udusí ti ryby či co to spotřebovává
- A pak jsou nanaři ti tam serou, kde co, zeolitem počínaje, přes kemiru a konče aktivním uhlím a pak honí hodnoty :roll: tady musíš mít spíš dobrou ruku, je to těžší.
- Pak i ozón v kombinaci s nějakou filtrací se dá využít, nenačteš to, chce to, aby ti to někdo řekl jak. Nikdo tady není.... :mrgreen:
A další, které ani nevím, ale podle mého je vždy základ stejný. Docílit biologické filtrace a mít hmotu v nádrži, která to dělá, ať už je v DSB, nebo v útesu hlavní nádrže, nebo ve vodě (vodkafitr) či peletkách..... Toto ti zajistí rovnováhu. Ti co to mají vyzrálý nedávají žádné sorbenty, nejsou třeba. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ouuu :lol: "A pak jsou nanaři ti tam serou, kde co, zeolitem počínaje, přes kemiru a konče aktivním uhlím a pak honí hodnoty :roll:"
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa VINTR »

To nebylo myšleno zle na nanaře, je to miň stabilní, hůř se jim to dělá, hned je zima hned je teplo atd.....
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa švíco »

"Nanaři" prej :lol: Krásnej výraz, píšu si 8) PS: co kus, to názor... člověk by si měl prostudovat všemožné systémy, vzít si z toho nějaké závěry a podle toho začít s praxí a ono se to už vyvrbí. U těhle věcí je to jako se vším, nezkusíš, nevíš :wink: Buď si prošlapeš cestičku sám (většinou to stojí peníze) nebo někoho okopíruješ, ale nemusí ti to fungovat stejně jako jemu... Takže ai takto - teorie, praxe, praxe, praxe.... teorie, praxe... :mrgreen:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

VINTR napísal: 12 Feb 2019 14:35 Nejlépe přečíst jaké druhy filtrace se dají použít a od lidí co jedou tento systém a zjistit, zda jim vyhovuje, např. jajo má krásnou nádrž a samozřejmě i jiní . Já momentálně bojuji, chce to čas..... Ty filtrace:
- Já jedu na DSB, za mě nejlepší co může být :mrgreen:, výhody nevýhody nastuduj. Podle mě nevýhody, ze kterých má každý strach, hlavně výpadek el. je zkázou každé filtrace :!: Tady chce mít opravdu i nervy, kdy nájezd netrvá 3-4 měsíce...
- Honě čtu o peletkách, mám i vlastní zkušenost, tady se to člení na různé použití ve válci, bez válce (podle peletek). Tady, ale bez výkonného odpěňovače zapláčeš....
- Klasika berlínský systém - to se používalo za komunistů :lol: :lol: :lol:
- Refugium s řasou živáky......
- Vodka filtrace a jejich komerční náhražky, které nejsou nic jiného než (jak je ten recepr, ocet,cukr,etanol, někde by jsi to tady našel.....), taky to má nevýhody....... pravidelnost a lehce ti ujede ruka né v dávce, ale třebas v krmení a přemnoží se bakterky a udusí ti ryby či co to spotřebovává
- A pak jsou nanaři ti tam serou, kde co, zeolitem počínaje, přes kemiru a konče aktivním uhlím a pak honí hodnoty :roll: tady musíš mít spíš dobrou ruku, je to těžší.
- Pak i ozón v kombinaci s nějakou filtrací se dá využít, nenačteš to, chce to, aby ti to někdo řekl jak. Nikdo tady není.... :mrgreen:
A další, které ani nevím, ale podle mého je vždy základ stejný. Docílit biologické filtrace a mít hmotu v nádrži, která to dělá, ať už je v DSB, nebo v útesu hlavní nádrže, nebo ve vodě (vodkafitr) či peletkách..... Toto ti zajistí rovnováhu. Ti co to mají vyzrálý nedávají žádné sorbenty, nejsou třeba. :wink:
Moc dik tad jsem s toho uplne blazen ted uz vubec nevim co tam dat .Mam odpenovac a ma 2x tak vetsi vykon nez ma mit co to poskladat takto v sumpu:odpenovac,peletky ve valci,a uv steeilizer a nejakou tu keramiku na dno
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa tomvec »

Peletky ve válci, odpěňovač, pak si tam dej ještě co chceš...
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2320
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa VINTR »

UV nepočítej do filtrace. UV v tomto případě je k ničemu, kór v záběhu. Odpěňovač nevím co to znamená 2x tak větší výkon. Peletky, ty čočky, se dávají před odpěňovač, vývod z flujďáku se dává k sání do odpěňovače, aby ten bordel z pelet vyhazoval, tak nějak to bylo (peletkáři popište mu to). Tady je třeba dobrý odpěňovač.... Výkon není dle výrobce, ale výkon udává sání vzduchu za hod (cca 800 litrů by mělo být OK). Již se bavíš o dalším kroku. Napřed si oživ nádrž, pak tam dávej peletky. Obětuj napřed peníze za živý kameny. Pak jak uvádí tlamovec dej si tam co chceš. Já bych dal na dno 10 + cm jemnější korálovky a na ní drátěnku (to je masa pro život jako blázen) a nějaký to 10w led světlo z hornbacu :wink: .

Napřed oživ - vyčistí se to, přidej peletky (pomale přidávat) a pak co uznáš, teprve pak bych koupil test NO3 a začal měřit, jak se dostaneš do nějakách hodnot cca 50 a miň, již nevím já tam nezměřím u sebe skoro nic, tak dej startovací korály atd.....

drátěnka:
viewtopic.php?f=23&t=7505&start=60

A švíco jede jiný level v nanu. Nepřekrmí a nepře rybní a jede jen na výměně vody a zdá se mi i bez odpěňovače.... Filtrací je mnoho. Jen je si potřeba uvědomit, že po zajetí je filtrace hlavně celá nádrž.
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Ok dik moc vsem za rady
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Jajo »

Ja som začal len s odpeňovačom 3x výkon, ako udáva výrobca. Živé kamene z importu, žiadne staré oživené od niekoho z nádrže a potom som čakal, čo si akvárium vypýta. No3 bolo stále v norme a neskôr stúplo po4. Riešil som to phosexom. Takto som to držal niekoľko mesiacov a až keď zmizla riasa som to začal ladiť rôznymi “zázračnými” flaštičkami.
Takže nikoho ešte nekopíruj. Len si sprav základ a čakaj. Keď sa to zabehne, tak potom sa dá niečo vymýšľať.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Kluci diky moc jsou to pro me moc cene rady mam o tom uz bodne prectenyho ale cim vic ctu tim sem s toho blbejsi ja totiz vubec nechapu princip celeho toho systemu musim se s tim poprat a hlavne byt trpelivy a to me nejde
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Jajo »

Práve tá trpezlivosť je najdôležitejšia. Tú treba stále. Nielen na začiatku.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa Jirik »

To mi připomnělo jak jsem byl s kámošem na rybách :D Měl dva pruty, nahodil jeden, nahodil druhej, vytáhnul první, nahodil znova, vytáhnul druhej, nahodil a tak furt dokola :D Jsem to chvíli pozoroval a říkám mu: tvl dej si tam třpitku :D Tenhle kluk měl akva (klasiku) a tak dlouho do toho rejpal až rybám vylezly oči a pá pá :D
harley007
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 07 Apr 2009 21:20

Re: Bily zakal

Príspevok od používateľa harley007 »

Tak nakonec vse vyreseno uv lampa a za den kristalek ale stejne vsem moc dekuji za rady a napady a pomoc to se mnou vubec resit
Napísať odpoveď

Návrat na "Údržba"