Hvězdice Fromia

Ježkovia, Hviezdice a pod.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

nela
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30 Máj 2019 09:03

Hvězdice Fromia

Príspevok od používateľa nela »

Zdravím,
mám v akváriu 2 týdny hvězdici Fromia. Aklimatizace probíhala cca hodinu, hvězdice si vylezla na sklo k řasám a vypadala spokojeně (jíst má co, řas je tam dostatek - nádrž cca 4 měsíce v běhu, Globulusce, která taky žije z řas, se daří). Po týdnu se jí ale cosi vylezlo ze středu těla (co se tak píše, mohl by to být žaludek, což někdy údajně hvězdice dělají?).. přikládám foto. Pak to zmizelo, ale včera začala mít jednu nohu trochu ochablou a dnes ráno polehává v této podivné poloze na dně - přikládám foto. Myslíte, že je to konec? Nebo to někdy hvězdice dělají, že se takhle ´zabalí´?
Díky moc.
fromia 1.JPG
fromia 1.JPG (24.94 KiB) 1552 zobrazení
67324691_410529612915090_2875428592618045440_n.jpg
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Hvězdice Fromia

Príspevok od používateľa Jirik »

To slyším poprvé že hvězdice žere řasy. A pochybuju že je to pravda, protože by si je hned všichni na ty řasy kupovali. Podle mě žerou spíš houby, proto maj i takovou barvu. Ale jsem se tím nikdy nezabýval tak nevim :D
LubosF
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 10 Máj 2018 20:33
Bydlisko: Trenčín

Re: Hvězdice Fromia

Príspevok od používateľa LubosF »

Pozdravujem. Podelím sa aj ja s negatívnou skúsenosťou. Kúpil som krásnu Fromiu indica a po aklimatizácii sa zdržiavala niekoľko dní na dne a v spodnej časti útesu ale dnes ráno som ju našiel na skle v stave, že jej nedávam veľkú nádej na prežitie.
Stred a jedno rameno má vyžraté z hornej strany. Akvarko mám v práci tak som to nevidel v priamom prenose. Podozrievam Siganusa, okrem neho je tam lambroides, klaun, pári pterapogonov, salarias a podozrivá je aj lysmata amboinensis. Akvarko je zabehnuté rok a pol po prenesení útesu, tak som si na hviezdicu trúfol, s týmto som ale nepočítal...Neviem ako to bude pokračovať a či ju mám úplne odstrániť hneď alebo iba dať do druhého akvarka a čakať či z nej niečo bude. Nemá stred tak tomu nedávam veľkú šancu. Napíšte aj ostatným či ste sa s týmto už stretli....
Prílohy
dnes ráno...
dnes ráno...
takto vyzerala včera
takto vyzerala včera
Celkovo asi 1000l vody, zoas, mäkké, LPS a menej náročné SPS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostnokožce"