1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa babajaga »

Robert-OV napísal: 27 Jan 2020 09:30 Pokud Ti to pomůže, tak jsem na zhruba stejný objem dával tento přepad :
https://synergyreef.com/product/16-shadow-overflow/
Připočti clo a dph. Taky jsem nechtěl komín v nádrži a díry jsem si vrtal sám podle šablony, kterou k tomu dávají - pohoda. Je to trochu dražší, ale je absolutně bezhlučný při dobrém nastavení.
Vyzerá super. Bez lepenia len sa nasrobuje. Škoda že to nenapadlo mna keď som robil akva 🙂
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa bradoo »

Cau. To akva uchladíš aj odparom= ventilátormi. Ja mám len 390l vody v systéme a nad tým 900w HQI a T5. Ochladím to dvoma 20cm PC ventilátormi s lacným regulátorom https://www.aliexpress.com/item/3276766 ... 4c4dTGmuRE,ventilátory dáš na regulovatelný zdroj 3-12V(5-7,5V jeseň-jar a 9-12V leto) Ty keď dáš ventilátory nad akva aj nad filtračku určite nepotrebuješ chladič. Každý liter odparu zoberie zo sebou aj vyše 2,2 MJ tepelnej energie. Pred zapnutím HQI som v lete mával vodu o 2 stupne chladnejšiu ako teplota v miestnosti.
Robert-OV
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 203
Dátum registrácie: 14 Jan 2013 15:27
Bydlisko: Ostrava

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Robert-OV »

Bradoo - dobrý poznatek :idea: Stále vymýšlím, jak to pořešit na letní období a toto vypadá nadějně !
Dík
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

To Bradoo: Ty větráky už jsem zkoumal, 12cm počítačových mám dost :D (mám nějaké Mining rigy a řeším to pořád), ale nějak sem tomu nedokázal uvěřit, že by to dokázalo uchladit... :-/

To Babajaga: Nevím jestli bych tomuhle přepadu věřil.. jako vypadá to dobře ale.. asi to vyřeším tradiční metodou, že to sklenář nalepí přímo. Tak nebo tak musí vrtat díry.

To Sufko: ClariSea? našel sem na googlu že je to nějakej předfiltr filtr? Pošli prosím nějaké info k tomu.. nedohledal sem zatím.. díky
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Update shánění akvária:
Tak už sem se obrátil na cca 5 potencionálních dodavatelů (mimo jiné také: Farda, Bendl, SkloRex, Brilant + další) . . čekám na poslední nabídky a pak si něco vyberu..

Jinak samozřejmě sem měl spousty odezvy jako "to nejde", "je to moc vysoké", "bude to težké" "to nikdo neudělá" :D :D ... a právě proto to chci! :-) vždycky existuje způsob :-)
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Spongebob »

jsem zvědav konkretně na Sklorex jak se k takové nádrži staví :) Tam jsou fakt profici, známe se od "mala" vyrůstal jsem z klukama Šmerdů na stejné ulici. Ale to je už 20let i víc. Já dělám nádrže jen tam, samozřejmě jednoduché, ale vždy je to super. Samozřejmě menší skláři mi dělali lepší ceny, ale nakonec jsem to stejně vždy raděj udělal tam.
Práce Brilantu neznám, krom tady z fóra, kluci tam hodně dělaj nádže...určitě též super. Tak se pak pls pochlub pro představu :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa acmetelka »

Ahoj,

odpar : mám cca 1000l a odpar je u mě plus minus 6 litrů za den. A to svítím stále jaksi provizorně dvěma LED dokupy kolem 250W (vím málo ale další světla dodělávám postupně, jak pustí čas). Mě to zrovna nevadí, spíše jsem rád, mám velké vytápěné podlahové plochy a v zimě mi dost doma klesá vlhkost pod 40% a musím i zvlhčovat "strojově". Na RO odpar a pravidelné výměny mám vedle filtru pod akva ještě další 200l akva. Viz fotka v mém vláknu.

přepad: myslím že hřeben by měl být následovaný otevřenou pojistnou přepadovou trubkou, pobere to špínu z hladiny. To to jste tu dávali s těmi trubkami skrz stěnu akva, tak pokud jsou pod hlainou, špína se za hřebenem bude hromadit.. nebo ne? Já mám hřeben na boční straně cca 33cm a momentálně stačí.. ale mám slabý výtlak reálně tak 1200 za hodinu, chci to zvýšit, zatím nebyl čas. Přepadová komora vnější 33 x 13 cm, průchodky 2x 50 a 1 x 32 návrat a v pohodě to do dna přepadu vyvrtali. Měl jsem trochu problém s gumou pod maticí průchodky, ale vyřešil jsem to tak, že jsem ze 70 mm odpadové trubky udělal kroužek a nasunul jej na gumu a částečně tu matici a guma tudíž nemůže "utíkat" z pod matice. Na utažení v hlubokém úzkém komínu jsem vyrobil nástrčný klíč taky z odpadové 70 trubky, nahřáté nad plamenem a konec natvarovaný do šestihranu přesně na tu 50 matici. Rukou bych se do komínu nedostal, takhle v pohodě i v 30 cm hlubokém komínu jsem utáhl matici bez problému . :)

Jinak myslím že přepad jsou schopní klidně v zadní stěně nahoře udělat výřez a za něj do komínu pak nalepíš U lištu na hřeben.
Používateľov profilový obrázok
kotala
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 08 Máj 2011 20:40
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kotala »

Tak jo chalani :-), dodavatele sem ještě nevybral (ale už už se k tomu dostávám), místo toho kupuju další věci okolo:
- Dávkovací čerpadla Grotech Tec IV NG 4
- Chlazení Teco TK500
- Odpěňovač Vertex Alpha 200

Dotaz na výtlačné čerpadlo:
Někdo psal min. 2000l/hod, to by asi neměl být problém, spíš se zeptám jestli je vhodné strčit tam "jakékoliv" jezírkové čerpadlo s regulací výkonu (našel sem v rychlosti např.: Pontec Pondocompact 3000 - 400 až 3000l/hod, výtlak 3m) nebo je potřeba něco speciálního (kvůli slané vodě apod.)

Díky
:-)
https://www.vhs-prevod.cz
https://www.oceanlife.cz On-line přenos 1000l reefu 24/7
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa VINTR »

2000 l málo. Jebao DCT 4000 na 650 litrech a zdá se OK. U tebe bych se nebál dát něco jako DCT 6000 (stáhnout je můžeš vždy). Nevím jak je to s hlučností....... Moje 4000 jde při plném výkonu lehce slyšet (ty točky, chvění né), ale jak zapnu odpěňovač neslyším nic. Odpěňovač nevím, ale zle nevypadá. Podíval bych se i na jiné např. ATB, ATI, cenově budou jinde a papírově se stejným výkonem. U čerpadla bych pod cca 40w nešel, ale hodnotil bych i hluk, ale to si stejně nevybereš. Bordel budou dělat všechny.


https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... 0&_sacat=0
https://www.morskeakvarium.eu/Odpenovace/ATI/
https://www.morskeakvarium.eu/index.php ... 903b73a34c
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa kominík »

mám 1100 l ,výtlak do třech metrů a čerpadlo 15000 l ,ze začátku jsem nejel naplno ,ale China ... a je to ok :wink:
takže nějaká dvojka asi neee ,nechápu jak ho mohl někdo poradit :roll:
osobně bych dal řiditelnou 10000 a není problém ubrat na výkonu :D
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Franky »

Ja mam 1200l, vytlak cca 3.6m, tlacim jebao 20 000 dpc, ide na 70%, kupil som ho na predchadzajuce doporucenie kominika, maximalna spokojnost, za tu cenu uplne super.
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa P_P »

ten hluk Jebao je u série DCT a DCS, DCP je opravdu neslyšitelná, osobně mám všechny vyzkoušené. Takže doporučuji jedině DCP a výkon dle potřeby.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa Kvizak »

Mam celkem necelych 1000 litru, sump pod akva a tlaci to jebao dcp 6500... nekde jsem cetl ze by jsi mel brat 10x objem vody...:) jebao ok, neslysitelne i po skoro dvou letec h provozu, ale koupil jsem ted nakonec ecotech kvuli hlaseni stavu (cestuju tak potrebuju mit kontrolu na dalku:))
Naposledy upravil/-a Kvizak v 08 Mar 2020 18:01, upravené celkom 1 krát.
acmetelka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 06 Dec 2016 13:12
Bydlisko: Jirny, Praha-východ

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa acmetelka »

On ten průtok 2000l/hod bude asi OK, ale musí to být skutečný průtok, ne maximum čerpadla. Takže potřeba započítat výtlačnou výšku i průměr návratového potrubí. Nutno vyčíst z grafu od čerpadla.. Jebao 6000 při výšce do 2m bude tlačit tak max polovinou objemu. Mi 2300 papírově pak tlačí do 2m výšky jen kolem 1000l/hod.
Na svých 1000l taky plánuju koupit Jebao 6500 ale zatím nějak nebyl čas. :) Raději větší, jak tu všichni píšou, může jet na nižší otáčky.
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: 1000L Připravuji, Studuji, Teoretizuji, Hledám

Príspevok od používateľa babajaga »

Kúp určite silnejšie jak ti chalani radia. Cenový rozdiel je minimálny. Radu dcp určite, ja by som kúpil dcp15 000 a s radosťou potom vieš ubrať na výkone.
Radšej silnejšie, ktoré ti pôjde na 50% a menej je namáhané, ako honit tam 5000ku na 100% výkonu :idea:
Keď chceš niečo lepšie, tak napr deltec e flow.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"