Předávkování bakterky

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa kačer »

Ahoj,
prosím o radu.
Dnes v noci se mi nadávkovala do AQ (čistý objem 120l) celá láhev 200 ml Tropic Marine Bacto-Balance, "naštěstí" jsem jí měl naředěnou kvůli dávkování, ale i tak se mi tam nadávkovalo cca 20ml čistého roztoku TMBB (dalších 180ml byla RO), maximání denní dávka je udávaná 1 ml/100l.

AQ zakaleny, všude smrad, všechny ryby krom klaunu KO, docela se diviím, že ještě žije stenophus a ježovka.
Koráli zatažený, ale předpokládám, že na ně taky dojte.
Odpěňovač jede na plný výkon, proudové čerpadlo taky, dal jsem do AQ ještě dvě vzduchování na plný výkon.
Samozřejmě jsem neměl nikde připravenou destilku, takže teď čekám než se mi napustí kanystr.

Teď prosím o radu co doporučujete dál, výměna vody po částech, tzn. dnes 15%, zítra 15%, atd. nebo dneska 50% a zítra taky 50%?
Co život? Nechat v AQ nebo můžu přesunout po namíchání vody do čerstvé vody? Alespoň třeba ryby ...
Psal jsem i lidem z Prahy, zda bych si nemohl přijet pro vodu, ale v dnešní situaci co se kolem děje to neni lehké ...
Díky.
Prílohy
90783144_235270300932459_141271451574468608_n.jpg
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa Kvizak »

Me se stalo neco podobneho, jen jsem si z lahve misto 5ml dolil povolenym druhym uzaverem asi 2-3dl... bylo to do 280l akva... dal jsem tam druhy zavesny odpenovac, vymenil 50l vody, pak asi 3 dny mliko ze nebyli videt ryby u skla ake vsechno prezilo... bral jsem to tak ze se premnozilo bakterie, coz by rybam a koralum nemelo vadit, jen je potreba dostst tam vic kysliku a vyhazet to... ty mas ale vetsi koncentraci... :/ ty ryby lehli kvuli nedostatku kysliku nebo mozna na vysokou koncentraci nekterych mikroprvku (bactobalance obsahuju 1:1 tropic marine K+). Rovnez jsem cetl ze je dobre dat uhli a snizit svetlo, protoze ta zmena propustnosti muze stresovat korali jeste vic. Taky pocitej ze ti ty bacterie vyzerou no3 a po4 na 0...

Drzim palec. Mam tu 100l ro-di a 50 slane, ale Liberec...:/
Kvizak
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 04 Apr 2018 09:39
Bydlisko: Liberec/Brno

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa Kvizak »

Jinak pocitam Jebao cerpadlo? Nebo jina znacka? By me zajimalo, jestli se sekne a vydavkuje i neco jineho
lucius
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 21 Dec 2017 08:29

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa lucius »

dnes bych menil 60% a zitra podle toho jak to bude vypadat a nesvitit.. nerozumim, ze si nezkusil akvaristiky s vodou, v praze min. 3, ktere by snad pomohli...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa Spongebob »

To je teda dilo :| ja bych vymenil pulku vody...a mozna bych pak namichal dalsi do ktere presunul docasne zivot. Ale to je uz otazka zkusenejsim.
Je mi te teda lito..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa planescape »

To mě mrzí Kubo.
Taky bych vyměnil půlku vody. Ale pokud nemáš hned, tak lepší vyměnit aspoň část třeba aspoň čtvrtinu. A pak další čtvrtinu (a pak další). Lepší než čekat na zarobení většího množství vody.
Jestli přesunout zbytek do nové vody, to nevím. Ale možná by bylo lepší, kdybys sehnal vodu od někoho z akva a do ní to přesunout. Ale vím, zrovna teď to není lehké.
Používateľov profilový obrázok
Kacenka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 06 Feb 2016 19:13
Bydlisko: Praha-Záběhlice

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa Kacenka »

Já jsem kdysi zjišťoval přímo na podpoře tropic marine zda jde bactobalance ředit s ro vodou a uvedli že nikoliv!
Red sea 350 + Red sea 170 sjednocená filtrace. Lps,sps a mořský koníci. Jo a nano MicroHabitat 15l.
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa radekb »

Ahoj, tak jak to dopadlo ??
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa kačer »

Díky všem z reakce.

Ve čtvrtek, kdy se mi to stalo jsem vyměnil 90% obejmu AQ (z těch 90% bylo 30% nově namíchané vody a 70% živá voda od vlčáka, kterému tímto moc děkuji).
Pak v sobotu výměna 40% nově namíchané vody a to samé pak ještě v úterý.
V AQ jeli 6 dní v kuse dva vzduchové motůrky a přidáno větší množství akt. uhlí, které jsem pravidelně měnil.

z SPS se mi pocillopora a stylophora oloupaly, acra zatim drží, ale uvidíme, dva měkkáče se mi rozpadly a komplet se mi oloupala i fungie.
Ale hlavně jsem bohužel přišel komplet o celou osádku ryb, příčina udušení, kromě jednoho černého klauna. KO jsou oba pomčíci, které jsem měl přes 5 let, kauderňák, taky měl 5 let, krásná gramma a pak ještě kreveta, ježovka i hvězdice. A aby toho nebylo málo, tak předevčírem mi vyskočil druhý černý klaun, který tu katastrofu přežil, měl jsem ho 8 let, byl to už opravdový člen rodiny, nikdy mi nevyskočil, přežil všechny moje přešlapy i stěhován, z toho mám největší smutek.


V AQ je pořád ještě taková mírná "mlha" a začala se mi na kamenech tvořit řasa, přitom v AQ už nemám týden žádné ryby a radši teď ani vůbec nekrmím. Opěňovač taky teď šlehá docela humus, tak to vypadá ještě na nějaký organický zákal, proto ještě zkusím v pondělí naposledy vyměnit 40% a pak už najedu na normální systém.

Včera měřené hodnoty po4 0,02, no3 1, CA 470, Mg 1360, Teplota 25,5 a hustota 1,026.

Jinak to proč se to stalo ... nebylo to tím, že by čerpadlo špatně nadávkovalo, ale nejpravděpodobnější varianta je , že se mi to do AQ nadávkovalo samospádem.
Mám poličku, kde je umístěno dávkovací čerpadlo a lahve s roztoky a pak jdou hadičky dolů do filtru, kde vytékají. Teď už mám lahve dole ve filtru, pak jdou hadičky nahoru k čerpadlu a zase dolu do filtru + jsem upravil na radu uzávěry lahví. Do víčka jsem zalepil průchodku, kde mi jde hadička z lahve do čerpadla + jsem do víčka zalepil i zpětný ventil, aby vzduch šel pouze do flašky a ne samovolně ven, tím by se mělo zabránit zpětnému natečení roztoku zpět do flašky.

Tak uvidíme, snad jsem si to na nějaký delší čas vybral a teď už to konečně zase pojede. :-)
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa Spongebob »

Soucitim s tebou a uplne rozumim jakym ted prochazis obdobim...drzim palce at se ti do budoucna poruchy tohoto typu vyvaruji :?
Nekdy clovek tim ze chce udelat pro zivot to nejlepsi...zapricini uplny opak.
Neni to ale to same jako kdyby zivot podcenil a nedodal mu to prave :!:
Drzim palce.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj,
Tak to mi je veľmi ľúto.
Tá mlha je zelená, alebo biela?
Ak je zelená, tak namiesto výmeny vody, by som nasadil UV, výmen znova uhlie a skús stiahnuť fosfáty na 0. A potom čakať 4-6 týždňov, nech sa to tam ustáli, nech sa deje, čo sa deje. Teraz ti to z'tam bude behať.
Držím palce.
Majo
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa kačer »

Mlha je bila, ale fakt takovy uplne mirny zakal, vsechno v AQ vidim, jen to neni uplne takovy ten kristal na ktery jsem zvykly. :-)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj
tak to je radost. Měl jsi dát vědět, měnil jsem 200l vody. Ale to už je jedno, tak hlavně, aby se to dalo do pořádku. Můžu Ti věnovat jeden malý sarkáč a gorgonky. Už bych s těma výměnama brzdil a nechal bych to usadit. Martin
radekb
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15 Jan 2019 08:26

Re: Předávkování bakterky

Príspevok od používateľa radekb »

Taky ti rád něco daruji. Klidně napiš a dohodneme se
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"