planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Nějakou dobu měřím denně KH alkalitu a postupně se dostávám níž a níž. Zřejmě týdenní výměna vody už nestačí. Což se divím, když tam mám hlavně měkkáče, i když pár SPS a LPS taky.
Teď jsem se před výměnou vody dostal na 5.5 dKH a výměnou 10% jsem na druhý den na 5.9. A to mám sůl od Red Seačka. Spotřeba je, že za 4 dny jsem padnul o 1 dKH. Je to moc nebo málo? Kolik máte vy?

Tak nevím, je už na čase to urychleně řešit? Balinga nebo Ca reaktor? Nebo to dál spíš jen ty výměny?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Pokud máš tvrdé korály (montyory) mohou již papat, každopádně pokud ti jde Kh dolů je to známka fungující nádrže. Osobně bych šel cestou Ca reaktoru a Kh držel cca na +-7. A máš to bez starostí. Hoď fotku nádrže....
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Jo reaktor se mi líbí mnohem víc než baling. Cenově to taky nevychází o moc víc, zvlášť když nechci jako dávkovač nějakého jebáka.
Otázka je, zda jde reaktor použít i při malé spotřebě KH, zda to není až na pořádny SPS nášup.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Tady je FTS z před pár týdny.

20200324_0019_fts.jpg
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Jinak neodolal jsem a pořídil si další dva bodloky:
Zebrasoma desjardini
Ctenochaetus truncatus

20200319_0018_bodloci.jpg
DSC01168.jpg

Takže teď na to moje prdítko jsou čtyři bodloci. Tak jsem zvědav, jestli to refugium zatím utáhne.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

No ta desjardinka je luxusní, co jsi si dokoupil bude ok, problémové ryby to nejsou. Ta desjardika, ale celkem naroste, ale je nádherná. Za mě se dá Ca reaktor použít i při malém dávkování stahneš průtok na minimum a snížíš bublání co2 třebas i na šest bublinek za minutu, účel to splní :wink: . Já mám provoz Ca reaktoru již ozkoušený a jeho neduhy jsem již překonal. Malá rada, náplň dle potřeb (korálovka je univerzál), napojení na návratový obvod oběhového čerpadla (velice jednoduché vyvrtáš dírku a vyřežeš závit na plastový fiting z RO připojíš hadičku a jedeš. Důležité je regulace (průtok), ten se vždy ucpává, na toto je velice jednoduché, ale spolehlivé řešení. Na výstup umístíš válec s náplní (ideální je Mg od gortechu - doporučuji), válec plnitelný patron z RO (80 KČS) od spodu připojíš z Ca reaktoru a z vrchu vývod hadičkou do nádrže. Teprve zde umístíš ventil používaný v osmóze a tím našteluješ průtok. Nikdy se ti to nepřicpe, jede mi to takle několik let. A jako bonus (pokud použiješ jako náplň Mg od gortechu) ti bude v tom válci neutralizovat nízké PH zvedne to zase na 8+ i více..... :mrgreen: Mám podezření, že ta náplň je polovypálený dolomit
Naposledy upravil/-a VINTR v 03 Máj 2020 18:43, upravené celkom 1 krát.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa tomvec »

Pls, víš jaké máš pH před vstupem do té patrony s Grotech Magnesium Pro? Jak moc toho ubývá? Nezvedá to potom nekontrolovaně hodnotu Mg?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Mg, Ca dlouhodobě neměřím. Testy mám ale propadlé. U Ca reakoru ti jde vše dohromady pokud stoupá Kh stoupají i ostatní prvky. Balinga musíš štelovat toto né. Ca reaktor ti to drží +- vše stejně (řešíš to jen náplní +-). Poku ti to roste tak ti korály nespotřebovávají jen Mg nebo Ca papají vše, měníš taky vodu. Proto tvrdím, že Ca reaktor je "blbuvzdorný". Takle to mám u sebe vypozorovaný. PH stoupá i v nádrži. Když jsem to měřil (ze začátku), bylo to tak, že z reaktoru teklo cca pod PH7 a z kartuše PH 12+, nádrž vrostlo PH o nějakou desetinu....nic dramatického, měřím to kontinuálně. a po 5 dnech z toho teklo cca PH 8+. Kartuš jsem někokolik let neměnil cca 3 roky, primárně tam je na to aby se neucpal průtok reaktorem, což plní 100%. Ale ta náplň je důležitá, obyčejná korálovka nebo calciumcarbonát od Vale nezvyšovalo nic a to při množství cca 1,5 litru, ale MG od gortechu (myslím že i Ca od gortechu) je účinnější při množství 0,3 litru to již zvyšuje PH (při tomto množství jsem to měřil).
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Tady přikládám tabulku naměřených hodnot z IKS aquastáru (posledních 2000 měření :roll: ), sondu jsem kalibroval snad před 3mi roky. PH bych se moc nezabýval, stejně to nezměříš pořádně a ručním měřákem už vůbec né, chce to kontinuální měření. A ze zkušenosti, vápenná voda je pěknej hnus.
Prílohy
PH denní pokles
PH denní pokles
PH.jpg (43.83 KiB) 537 zobrazení
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa aquain »

To je super Přemo, jsi frajer, to je dobrý
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Tabulka PH je měřeno v nádrži. Jaké PH je v rektoru neměřím a co teče z reaktoru taky ne, Šteluju to od oka a podle KH. Laďo myslíš vážně, od tebe si to cením nebo nějaká připomínka v liché cestě? Beru to, že tento způsob není na to abys byl s hodnotama jako z žurnálu, ale jsi v podstatě OK, musí byt pro to i cit. I balibg měřený na kapkové testy je taky od oka. Ta přesnost tam bude taky divoká....
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

tomvec napísal: 03 Máj 2020 14:23 Pls, víš jaké máš pH před vstupem do té patrony s Grotech Magnesium Pro? Jak moc toho ubývá? Nezvedá to potom nekontrolovaně hodnotu Mg?
Nezvedá a když, tak jen nepoznatelně a vždy v poměru na Ca (když zvedá Mg tak i Ca) ta náplň odbourává CO2. Jak moc ubívá, nevím ještě jsem se nedíval, ale moc to nebude vydrží dlouho. Náplň v Ca reaktoru doplňuji tak 2x 3x do roka a to jen cca 3 cm z válce kde probíhá reakce, takže v tom neutralizačním válci to vydrží daleko déle...... Na vstupu to neměřím, ale bude tam něco jako PH 6,6 - 7, výstup snad po třech letech PH 7,6 - 8.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa tomvec »

Děkuji za odpověď.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa aquain »

Ta cesta je nelepší, nejlogičtější a podle mě naprosto správná. I s těmi tvými osobitými vysvětlivkami. Tak to podle mě musí prostě fungovat
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa aquain »

Jen jestli máš refko, tak ho hlídej. Asi víš co umí, když ho přestane bavit pracovat
A mít hodnoty jako ze žurnálu je nesmysl.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"