Problém s osmozou

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa triscene »

Je normálne ze cez hadičku permeátu tečie tak voda napriek tomu že predajca mi povie ze to ma byt suché alebo max pár kvapiek? Myslím pri oplachovani.

Mal som totiž problém a mal s PO4 a pri Red Sea Coral Pro zarobenej som mal cez Hanna checker url Phoshorus hodnotu 0.6 takže som vlastne si v akváriu len kopil PO4. Tak či to nie je tou vstupnou vodou ale merania ultra čistej vody môžu byť klamlivé.

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa VINTR »

Membrána to může být a jak píše Jajo (moc tomu nevěřím), proplachovat to není třeba. Já to neproplachuji vůbec, více méně to je k ničemu :wink: . Zavři oplachový ventil nech osmózu pracovat jak má min 5 minut (vyrob půl až lit vody ten vylej na kanál) a pak teprve odeber vodu na měření a pochlub se s výsledkem :mrgreen:
Naposledy upravil/-a VINTR v 21 Jún 2020 09:55, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa VINTR »

triscene napísal: 21 Jún 2020 09:34 Je normálne ze cez hadičku permeátu tečie tak voda napriek tomu že predajca mi povie ze to ma byt suché alebo max pár kvapiek? Myslím pri oplachovani.

Mal som totiž problém a mal s PO4 a pri Red Sea Coral Pro zarobenej som mal cez Hanna checker url Phoshorus hodnotu 0.6 takže som vlastne si v akváriu len kopil PO4. Tak či to nie je tou vstupnou vodou ale merania ultra čistej vody môžu byť klamlivé.

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku
1) vždy tam něco poteče.
2) S řasou mám problém každý rok v období leden-květen (dělá se mi na hrubém písku), zřejmě voda z řádu je nějaká jiná, s látkami co membrána nevezme. To ale nemám nijak změřený, prostě to tak mám.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa VINTR »

Po 10 minutách mám 28 :shock:, se na to dívám :mrgreen:
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa triscene »

No test prebehol..
5 minút oplachovania membrány, 5 minút tecenia permeátu a potom som odmeral po DI 3 a bez DI 10.
Co vyzerá ako super číslo len DI je čas vymeniť.
Nerozumiem aké majú čísla ľudia čo nepreplachuju.
Ako ochrániť co najviac DI filter aby počas oplachu ho nevybijalo?
Dat tam ten oplachovaci ventil a zatvoriť ho počas oplachovania aby cez neho nešiel bordel?

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak vidíš, vše máš OK. Tem mixbed tam je právě kvůli těm startům. Pokud není membráma pod tlakem (při odstavení se časem srovná tlak) tak propustí tu stejnou vodu jako je v kohoutku. Při startu ti z ní teče kohoutková voda než se vypláchne cca 0,5 litrů :wink: .

Já to dělám tak, že výstup z RO mám rozpůlem před mixlema pixlema a 5 minut t točím do odpadu a pak to pustím do mixlí pixlí. Nedělám to kvůli životnosti, ale jevopruz měnit tu náplň...
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa triscene »

Asi máš pravdu, asi to tak aj urobím.
Práveže membrána nedá takmer nikdy nulu a my sa o tu nulu snažíme a už keď zvyčajne skočí jednotka tak to chceme meniť :D

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa VINTR »

Mě by spíše než ta 0 zajímalo co pohltí právě ten mixbed. Pokud stahuje jen minerální látky a N03, P04 a silikáty neztahuje tak je tam k ničemu a odpuštění vody při startu je zásadní a to hlavně při výrobě malého množství vody jako je např odpar....

Zkušení se vzděláním? jak to je co to žere ten mixbed, odstraňuje i N03, P04 a silikáty........celkem by mě to i zajímalo.
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa triscene »

Podľa informácií na webe by malo hltat aj PO4 aj silikaty.

Mixbed mate v takom malom priesvitnom korpuse alebo klasický veľký ako je sediment a tak. Lebo som kúpil plnitelnu patrónu tak rozmýšľam ze viac mixbedu sa rovná viac zábavy :D

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Problém s osmozou

Príspevok od používateľa VINTR »

Mám dvě plnitelné patrony dané za sebou. Vždy měním jen jednu tu horší (První je jetá a druhá je nová - při příštím měnění se to posune.......).
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"