Pritomnost cinu ve vode

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Pritomnost cinu ve vode

Príspevok od používateľa kačer »

Mozna to nekomu pomuze, tak se chci podelit o zkusenost.

V dubnu jsem si nechal poprve udelat ICP test, kde bylo zjisteno, ze mam zvysene Sn (cin) 9 ug/l. Tak jsem prolit kabely, cerpadla zda nejsou nekde poskozene i filtr jestli nekde neupadl nejaky sroubek do vody, ale nic jsem nenasel ... po 3 mesicich jsem test delal znovu a hodnota vyskocila uz na 21 uq/l a i nejaka ta med tam byla. Prolezl jsem uz opravdu podrobne znovu vsechna zarizeni co mam v AQ a nakonec jsem nasel prasklinku v pouzdre magnetu drzaku proudoveho cerpadla Jebao. Kdyz jsem do te praskliny strcil nehet a lehce zabral, tak se to cele odklopilo.
Drzak jsem mel 6 let, cisten pouze ve vode jednou za cca 3 mesice.
Takze ty ICP testy maji neco do sebe, bez neho bych na nic takoveho neprisel a mohlo to dopadou spatne.
Prílohy
received_300378087851102.jpeg
received_310280343752434.jpeg
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Pritomnost cinu ve vode

Príspevok od používateľa tomvec »

Nevím, no. Třeba Tunze neměl u starších výrobků magnety vůbec kryté a měly přímý styk s vodou bez viditelného poškození. Nikde jsem nenašel, že by se cín a měď používaly při výrobě permanentních magnetů. Tam se používá železo, nikl, kobalt, baryum, mangan, samarium, neodym. Jediné na co jsem narazil, že neodymové magnety velmi snadno korodují, proto se provádí povrchová úprava niklováním a zinkováním. Je ale možné, že by výrobce magnetů použil chemické pomědění a následné cínování.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Pritomnost cinu ve vode

Príspevok od používateľa VINTR »

Stalo se mi něco podobného, akorát magnet jsem nenašel. viewtopic.php?f=4&t=3115&start=180. Tlamovec, něco na tom je. Mám magnety ze staré škrabky nalepené kotály na komínu a nic nedělají.....
ZVsamuel
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 14 Okt 2018 13:55
Bydlisko: Zvolen

Re: Pritomnost cinu ve vode

Príspevok od používateľa ZVsamuel »

Ahoj, prezradis mi ci odstranenie magnetu z akva vyriesilo Tvoj problem s cinom?
Mam podobny problem a nech hladam ako hladam nic som nenasiel, dokonca ani magnet ziadny nie je vybuleny, poskodeny. a hodnota mi podla Tritonu stupa.
Dik za odpoved
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Pritomnost cinu ve vode

Príspevok od používateľa Milly »

Ja som kedysi dávno čítal na zahraničnom fóre, že čistenie čerpadiel a inej plastovej techniky od nánosov vápenatej riasy octom negatívne vplýva na vnútornú štruktúru plastu. Praská.
Ja som taktiež rozobral takéto prúdové čerpadlo a povedal by som, že ten megnet je ošetrený proti korózii. Na fotke akú uvádzaš už ochana nie je. Asi je už vo vode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"