planescape reef 400 + 350

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Ještě k tomu filtru - 21.9. jsem ho kompletně čistil. Bordel tam byl, ale zase to nebylo takové, když se na to rok nešáhne.

Taky mě napadlo, jestli to nemohlo být od nějakých korálů, třeba zoa. Jediní (ťuk ťuk), kteří jsou zatím nejvíc v pohodě jsou pomčíci - a to jsou ještě hodně malí, 4-5cm.
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa švíco »

Já měl stejné trable po řezání chlupaté sinularie větších rozměrů... ale z té šlo mlíko do vody. Nicméně ryby se chovaly stejně a citlivější kusy vč. bodloka KO...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
N-I-X-I-T-Y
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20 Jún 2020 14:24
Bydlisko: Jihlava

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa N-I-X-I-T-Y »

Ohromná škoda :cry: :cry:

Co to uhlí?
54 Nano reef -> 126l Nano reef
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Změřil jsem konečně ten amoniak salifertem. Je to zakalené a narůžovělé. Podle barvy by to mohlo být 1.5mg/l, podle intenzity té barvy 0.5mg/l. Ten test je na pytel, ale něco tam je. RO voda zůstala zcela čirá.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Vymenil si už min 50% vody? Máš tam otravu a amoniak ti může stúpať aj z úhynu bakterii. Ak nevymeníš tú vodu, tak tvoje tragédia ešte neskončila.
Je mi veľmi ľúto, čo sa ti deje.
Držím palce.
Majo
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Té vody je strašně moc. A nová přibývá moc pomali.

Udělal jsem proto toto: Rozpojil jsem systém (vypnul oběh), nechal filtr být, nechal být pomocné akvárko a soustředil se jen na hlavní akva.
Z něj jsem vypustil, co nejvíc vody, počítám tak 3/4 a dopustil za celý den nasbíranou novou vodou, asi 120l.
Teď jedou prouďáky + bublifuk + Tunze vnitřní odpěňovač bez nádobky jenom kvůli kyslíku.

DSC09389.JPG

Z toho menšího akva, které bylo napojeno na hlavní akva, jsem po dlouhem boji vylovil zbývající pomčíky a hodil je do mého zatím nezrušeného nanoreefu.

Tohle jsem měl KUA udělat už včera a mohl jsem zachraňovat víc než jen klauny.
Teď jdu hledat mrtvolky.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Super, ešte nasaď uhlie ak si tak neurobil a dodaj baktérie.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa VINTR »

Až k neuvěření co se ti tam stalo. Jako nejde mi do hlavy ten filtr, co až může vyvést.... Když se podívám , tak tam máš jen odpěňovač?, pár "šutrů" ?a DRÁTÉNKU?. Ani tam nemáš písek štěrk atd.... Kurna já s drátenkou drbu, bordel je pak v celé nádrži (v DSB) s odpěňovačem, který je v sólo komoře a nikdy jsem to v ní nečistil (to je bordel, když na to šáhnu po roce..). A ty tam trochu zahrkáš (jako jen v drátěnce, pohneš pár šutry) a je to v háji... Kožnatý korály, kdyby něco pustily, se stáhnou, to by jsi snad poznal.... Pokus se zapřemýšlet jestli i něco jiného to nemohlo být. S KH jsi se taky "trápil"..... Jen, aby jsi věděl co bylo blbě a za rok se to nezopakovalo...

Samozřejmě držím palce, aby to byl již konec a neodnesl to i zbytek v nádrži (korále atd.).
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa Jarry »

Je to divný, já při výměně vody chaeto vyndám, vymáchám v kýblu, kde mám vodu z akvárka, komoru odkalím, bordel je tam vždy. Dělám to každých 14 dní, ale mám tam tedy jen to chaeto, žádné kameny. Musela to být nějaká souhra okolností.
Používateľov profilový obrázok
Smityl
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 866
Dátum registrácie: 22 Jan 2016 11:29
Bydlisko: Litovel/Olomouc

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa Smityl »

Je to hrozny :( stalo se mi něco podobne akorát sem věděl kde se.stala chyba mel.sem.kanistrovej filtr u akvária a zasekla se mi vrtule po 3 dnech asi začalo akva smrdet 4 den všechny ryby ko 5 den výměna 80% vody 7 den všechny sps ,lps, zevy ko opět výměna vody vzduchoavni uhlí bakterie. Přežily krevety a soft korály. Držím pěsti ať udržíš ty koraly
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Chlapi, já si s tím taky lámu hlavu. S tím filtrem mi to nějak nesedí. Před měsícem a půl jsem ho komplet čistil. Ano měl jsem v něm 8 malých ryb. Ale je to 100l a nemám v něm písek, jen holé dno, voda všude proudí. Usazený bordel ano, kolem šutrů a v chaeto, ale voda kolem něj proudila.

Testem na amoniak, který je mimochodem do 06-2020, jsem změřil i novou rozmíchanou a ukazuje to skoro stejně. I voda v nanoreefu, který je ok.

Aktuální stav je, že dopouštím hlavní akva novou vodou na plný stav. Takže to bude dohromady určitě 75% nové vody, vzhledem, že dole je více dekorací, tak jsem s hladinou šel dolů jen na třetinu akva.
Zbytek (malé akva + filtr) nechány tak, jen přivzdušňuju a točím vodu každý samostatně.

Korály byly až do začátku masivního vzduchování ok. Teď už některé vypouštějí sliz, zvlášť po té výměně.
Vidno jen dva klauny a ch. dimidiata, krevetu, poustevníka, šneky. Mrtvolky několika ryb jsem nenašel (viridisy, kauderňáka).
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Ještě postupně vzpomínám, co jsem dělal, co by mohlo mít souvislost.

1) V sobotu jsem zapojoval nové jebao výtlačné čerpadlo. Nechal jsem ho před tím chvilu jet v normální vodě. Teď, když to píšu, tak si vzpomínám, že jsem možná nevymyl tu hadici, kterou jsem to připojil k PVC trubkám. Nová hadice na pitnou vodu od Gumexu jen 20 cm. Jestli tam nedávájí nějaké konzervanty nebo co.

2) Před třemi týdny jsem zapojoval menší pomocné akva (200l), které mělo sloužit jako dočasné, než dodělám další projekt. Měly v něm být (a už byly) nějaké ryby a živáky. Akva jsem napustil zasolil. Dal o pár hodin později živáky. Každý den jsem dával AquaForest BioS. Za deset dní jsem ho zapojil do oběhu s hlavním akva a to tak, že jen prokapávalo skrz, abych hlavní akva moc nezatížil. Postupně jsem to popouštěl víc až minulý týden ve čtvrtek jsem to pustil naplno.

V pátek jsem tam pustil první ryby (ty z filtru). V sobotu zase 1-2 ryby, v neděli zase. No a v pondělí při chytání poslední jsem rozbordelil ten filtr.
Ještě jedna věc - v tu sobotu jsem přelovoval Chelmona, do rána bylo po něm. Ostatní ryby ve všech nádržích vypadaly ok.
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa planescape »

Kluci, děkuju všem tady za rady a vůbec i psychickou podporu, moc si toho vážím. Bez toho bych už asi zkolaboval.
filipes
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 18 Júl 2019 17:52
Bydlisko: Nymburk

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa filipes »

zdravim ,
jenom vlastní zkušenost .Po pěti letech jsem aktivně v 900L vyčistil komplet sump , dno a rifove kameny . Vyměnil třetinu vody a to co se začalo dít jsem nezažil ani při náběhu moře. Takže z mojí zkušenosti , čistit ,ale jen po částech.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: planescape reef 400

Príspevok od používateľa kominík »

těžko na 100% určit co byl spouštěč vytěsnění kyslíku v nádrži,už začátkem měsíce jsi psal,že máš nějaké problémy a řešíš to,dále píšeš připojování nějakého systému a dodávání bacterek ,pak ta filtrace a kolaps . Možná souhra náhod rozhozeného systému a předávkování a pomnožením bacterek a tím max . spotřeba kyslíku, ani na korálkách nebylo vidět ,že by pouštěly něco do vody a byly by stáhlé,ale to mi moc nesedí - bylo by to vidět jako zákal - při fotkách to vypadalo čisté průhledné ,ale ryby lapali po kyslíku a ten zase podle videa tam nebyl ,takže za mne otrava. Škoda,že nebyla provedena ta rychlá výměna vody hned v začátku i za cenu té kohoutkové ,před x lety RO nikdo neměl a žilo to ,ale po bitvě každý generál ,hlevně teď vše stabilizovat a nedávat nové ryby až opravdu bude jistota bez dalších umrtí - bělení korálů atd.
Ať se ti to podaří dát zpět do super stavu,je to škoda ale o tom jsou koníčky i když někdy dost bolí,bohužel.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"