Prosím o radu

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Priblizne v poradí 4,3,2,1 rok. Teda relativne malo ...
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

U prvního akva 2x18W ?.....to je opravdu málo na reef :-)
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

moguai napísal:U prvního akva 2x18W ?.....to je opravdu málo na reef :-)
Pre diskosomy, pripadne nejake tie nenarocne makke koraly vzhladom na dany objem nadrze to podla mna uplne staci. Mam momentalne cca 160W na 450 litrov, co je podobny pomer, len makke koraly, a vsetko prosperuje a mnozi sa jedna radost. Aj ked tvrdime, ze svetla nie je nikdy dost, v niektorych pripadoch je fakt zbytocne to so svetlom prehanat...
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ceco napísal:
moguai napísal:U prvního akva 2x18W ?.....to je opravdu málo na reef :-)
Pre diskosomy, pripadne nejake tie nenarocne makke koraly vzhladom na dany objem nadrze to podla mna uplne staci. Mam momentalne cca 160W na 450 litrov, co je podobny pomer, len makke koraly, a vsetko prosperuje a mnozi sa jedna radost. Aj ked tvrdime, ze svetla nie je nikdy dost, v niektorych pripadoch je fakt zbytocne to so svetlom prehanat...
Taky jsem to tak měl z prvu na mé 100.Měl jsem tam 2x18W nedokážu posoudit,jestli by měkké vydržely,ale tvrdé,co jsem tam dal,vydržely sotva týden :-).Na opravdový reef je to opravdu málo.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Podla toho, co povazujes za "opravdovy" reef. Niektorym koralom nadbytok svetla skodi aj pri hodnotach pouzivanych v morskej akvaristike. Nemaju napr. dostatocne vykonnu enzymaticku vybavu na likvidaciu reaktivnych intermediatov kyslika, vznikajucich v nadbytku pri zvysenej intenzite fotosyntezy u zoxantel.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Třeba to co máš doma.Pochybuju,že by ti stačilo 2x18W ještě v T8 :lol:
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Lukáš napísal:Podla toho, co povazujes za "opravdovy" reef. Niektorym koralom nadbytok svetla skodi aj pri hodnotach pouzivanych v morskej akvaristike. Nemaju napr. dostatocne vykonnu enzymaticku vybavu na likvidaciu reaktivnych intermediatov kyslika, vznikajucich v nadbytku pri zvysenej intenzite fotosyntezy u zoxantel.

Ani jsem netušil,že to jde vysvětlit tak hezky a srozumitelně pro každého. :lol: :lol: :lol:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ved ono to ani nie je take jednoduche. Ale snad kazdy, kto ma napr. discosomy pri silnejsom osvetleni ma odskusane, ze sa im viac dari pri dne alebo pod nejakym previsom. A utes s takymito koralmi je takisto koralovy utes (=reef). Tiez som zacinal s 2 x T8 18 W na 200 l nadrz. Po pol roku som sice osvetlenie zdvojnasobil, no do tej doby viacere makke koraly fungovali bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

:) a to je přesně ono - mě například Rhodactis na světle stagnuje, ale ve stínu roste jak houba po dešti. Jedné ze sinulárií se taktéž nahoře na útesu vůbec nedařilo a od té doby, co jsem ji přemístil na dno, tak je v pohodě :) Jen xeniím a heteroxeniím je to šuma-fuk :D
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mozem potvrdit , u mna diskosomy v provizornom akva umiestnene cca 5cm pod hladinou rovno pod dvojicou T5 zacali hnit a otravili cele akvarko, voda hneda ako keby si do nej ulavil slon...
neva aspon mozem zacat odznova
som netusil ze v ramci stahovania budem mat taky odpad
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Asi na tom něco je.Ono,třeba dojem,že jsou diskosomy lepší na dně než u hladiny může být třeba spojeno s proniknutím modrého pásma světla do vyšší hloubky než je tomu u bílé,proto se nám zdá,že diskosomy jsou třeba modřejší s křiklavým efektem.Tedy,netvrdím to,je to spíš můj dojem.Ale určitě jsou tvarem lepší při dně.Tedy,vytálnější.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

Myslím si(možná špatně) že když jsou diskosomy více ve stínu s míň světlem
mají potřebu tuto strátu dohnat zvětšením svého objemu aby využily všechno dostupné světlo. Pokud je vrátíte zpět na silné světlo obvykle se zase zmenší -moje zkušenost. :wink:
550l reef mix
inousek
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19 Okt 2007 21:56

Príspevok od používateľa inousek »

děkuji všem za rady,uplný začátečník nejsem.RO ani nepoužívám a ani používat nebudu,sou to pro mě zbytečně vyhozený peníze.Mám přísun k vodě u nás s teplárny kde se vyrábí voda přes katex anex o vodivosti 0,6
tak je pro mě zbytečné kupovat osmozu když tam vyrobí 350 tun za hodinu a mám jí zdarma.
Co se týče filtrace tak sem to taky njak neřešil koupil jsem nakonec závěsný filtr i s odpěnovačem od tunze za nějakejch 28 tis.V prodejně mě ujistili že pro to mé malé AQ to bohatě stačí.
CHci tam spíše koráli než ryby ty jse mi líbí více.Dám sem pak nějaká fota.
Světlo jsem vyřešil tak že jsem koupi HQI komplet svítidlo o síle 200W
tak doufám že to bude vše OK
Kameny jsem koupil již živé cirka 12kg.
Do ted jsem dělal a dělám sladkovodní holanská akvária a mohu vás ujistit že při některejch rostlinách je to stejně náročné a možná i náročnější starání jako u moře když tam budu mít koráli jako třeba-sarkáče ,klavulárie,xénie a podobné nenáročné koráli.Ale všem děkuji a určitě jsi nechám poradit
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

dej fotky mužeto být zajimavý.podle popisu by to mohlo být oky
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"