Reef 100l v obývacím pokoji

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Sutry jsou zive. Teda pulka vypada jak na te fotce. Totalne olezle. Ten nejvetsi vypada, ze byl u nich velmi kratkou dobu a jak pises. Asi je po nem, ale hledal jsem spis kameny, ktere jsou hodne lehke a porezni. Tento byl jediny velky. Mel tam krasne sutry jako ten na fotce temer do fialova, ale byly to velke obludy a temer vse plochace, Toto se nam nejvic libilo. Nakonec jsem pro to byl v Praze v Uruguayske, protoze se mi pro par sutru a vodu nechtelo az do Kutne hory. Tam pojedu pro zivot.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

IMG_20201229_183349~2.jpg
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

Hmm tak paráda..budu držet palce ať to máš co nejvíc easy :wink:
Bude to určitě super! Na první nano začátek je ta nádrž ideal ;)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Mam dotaz k odpenovaci. Je tam Tunze 9004. Kdyz jse jej poprve zapnul tak se mi cela nadrzka zalila vodou a pena lezla tema rohovyma otvorama Tak jsem jej nadzvedl nahoru a ted jiz pouze bubla ale nadrzka je skoro prazdna. Do nej pres prepad tece voda tak v cca 2mm pokud jej vic ponorim, tak se mi zase zaplni celal nadrzka. Jak jej hluboko ponorit ? Mela by pena byt po vrsek toho hrdla a lehoucce prepadat a nebo je v pohode, ze je ta nadrzka plna vody. Je fakt, ze jsem po naplneni toho akva to nechal asi dve hodiny a potom jsem tu nadrzku vylil a cely skimmer posunul nahoru. ta voda byla pekelne zakalena.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa tomvec »

Zezadu na tom odpěňovači je ryska, označená "osmotator level", tedy výška hladiny. Zepředu by to mělo být cca po druhé žebro od spodní hrany na tom průhledném plastu. Když tak doladit škrcením hadičky nasávání vzduchu.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa tomvec »

Pěna by měla lehce přepadat do nádržky. Pokud ta voda byla pekelně zakalená, tak to tak mělo být. Za normální situace té vody už tolik nebude.

Pokud to hodně odpěňuje, musíš doplňovat do akvária osolenou vodu, respektive kontrolovat salinitu. Kdybys doplňoval jen RO vodu, bude ti salinita samozřejmě klesat.
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa tomvec »

Jinak teda pokud tam máš jenom šutry ve fázi záběhu, tak měsíc nemusíš svítit, nebo jenom minimálně modrou, ať nepodporuješ růst řas a odpěňovat taky není nutné, možná je to až kontraproduktivní, protože potřebuješ, aby se ti namnožily bakterie a odpěňovač je z vody hned vyháže.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Kupoval jsem pouze zive sutry. Ale asi stylem pulka krasne ziva a druha uz asi mrtva, ale nejvic se hodily. Kazdopadne ted odpenovac bezi v pohode. Zitra rano kouknu na tu rysku. Mam jej na plno zapnuty a pena je na vrsku hrdla a do prepadu cca 2 mm, tak ze to tak odpovida. Zatim nesvitim a nechavam to bezet bez svetla. Ted jsem posvitil akorat baterkou a manzelka mi sdelila, ze do more jiz nevleze. Tolik hadic co z toho jednoho sutru co byl asi nejzivejsi vylezlo jsem taky pohromade v mori nevidel ani pri potapeni. Nicmene mam tam naznak na nejake male hvezdicky a neco mava z sutru. Necekal jsem, ze to vyleze po nekolika hodinach od napusteni.

Salinitu zmerim rano. Nejaka morska voda mi jeste zustala, na pripadne dolevani, ale asi se to konat nebude. Musim naplnit jeste zadni filtry biologii, tak ze vodu spis budu odebirat.

Filtry pujdou behem pristiho tydne. Ted to nechavam pouze s tou vodou a kameny bez svetla a pustenou technikou.

Technika:
Odpenovac Tunze 9004 DC
Navratove cerpadlo co bylo v akva od Spongeboba
Topitko 200W
O vikendu pujde stream SW4. Pristi tyden naplnim zadni filtr a pridam tam jeste nejake zivaky co sezenu v malem mnozstvi.
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa tomokovi »

Spongebob napísal: 09 Dec 2020 20:21 Tyo moc pěkně to zatím vypadá! Super :D
Doleštil jsi ty skla ještě trochu? Nebo to bylo ok? Jestli tam dáš živáky tak to bude šlapat! Držím moc palce a budu určitě sledovat :)
Písek dej buď RS live pink, nebo Natural Ocean..oboje má Pepíno, oba jsem měl a spokojenost. Raději mám ale ten od Red Sea :)
První měsíc jen doplňuj odpar...po měsíci začni po 14ti dnech měnit 10l vody. Pak to nepřerybni a nemá to kam uhnout!


Skrinka vypada dobre,schanim neco podobneho pod dalsi akvarium. Kde jsi sehnal?
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Nechal udelat u truhlare. Bohuzel nic hotoveho v shopu nebylo a potom bych spis shanel akva podle skrinky a nebo zase ty skrinky meli blbe zada. Proste pokazde nejake kompromisy. Nakonec. Telefonat truhlari a ten ji udelal z masivu a namoril. zada udelal tak at tam dostanu vsechny draty a byla presne na to akva. Puvodni plan byl, ze akva bude ze 3 stran presne licovat, a v zadu bude dira na ruku, ale dopadlo to tak, ze jsem nechal predni hranu a akva soupnul malinko vic ke zdi. lip to vypada v obyvaku, ale zase je to min prakticke na pokapani skrine vodou :-( Ale jak je to masiv, tak se nebude odlepovat folie tak ze good.

Vcera vecer pozorovani pod baterkou a nalezl jsem.
Mraky stetinatych cervu jak se prohani po tom nejzivejsim kameni.
Naznakych malich hvezdic
Mozna naznak nejakych sasanek, ale mam potychy, ze se jedna o skelne, a nebo to bude proste pouze rasa. Nejde to jeste poznat.

Dnes rano ty hvezdicky lezli uz po skle a napocitali jsme jich aspon 5. No a po akva se mi prohani asi blesivec. Vyfotit to fakt nejde protoze je to rychle jak potvora.

Zmeril jsem salinitu a mam 1,023
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

Ty hvězdičky budou nejspíš Asteriny:

https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... xq24DQ15:0
Není to nějakej zásadní problém, ale dokažou se celkem rychle množit dělením a "otravujou" pak třeba korálnatce..
Takže když budeš mít příležitost klidně ji vyhoď. Ale zbytečně bych do toho nesahal k vůli každé Asterce..prostě jak tam zrovna budeš něco dělat a narazíš na ni, tak klidně vyhoď.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Jj to budou ony. Vim asi o trech. Dnes jsem nasel i jednu skelnou co leze z kamene. ma tak 1cm v prumeru. Tak ze jak budu strkat ruce do akva tak ji zkusim pinzetou vytahnout. Nechci do toho ted nejak smatrat. Max smatram do filtru.

Dnes jsem jeste dolil 2l slane vody co mi zustala ze vcerejska. Prepad prestal zblunkat a skimmer nejde temer slyset.
Musel jsem jej i tak posunout na druhe zebro. Jak jej dam hloubeji tak se mi zaplavuje nadrzka a do dvou minut je temer plna. Kdyz jej mam zase na prvnim zebru tak bublani neni u hrdla. Takto to bubla krasne cca 1mm pod hrdlem a pokud je potreba tak to prepadne. Bezi na plny vykon. Pokud bzch chtel na vykonu ubrat musis jej malinko o to jedno zebro ponorit a stahnout vykon tak na 3/4.

Musim zajed pro tu biologickou filtraci a premyslim porad jakou dat.

Mam dve varianty
Zivaky - co se nekde nasbiraji tak do 10cm vysky (postupne co bude zustavat a k cemu se dostanu treba darem)
Siporax v puncose 1l
Phos v puncose
Uhli (doda se pozdeji)

a nebo druha varianta pridat jeste nad siporax zeolit. Ale nevim zda nebude zbztecne mit tam jak siporax tak zeolit.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

K té skelné, dokud tam nemáš žádný korál bych pinzetou hodil jednu kuličku louhu na odpady...pěkně ji to sežere.
Na zeolit se asi vyprdni, dej tam bud jak říkáš na dno filtru nějakou vrstvu živáků a na to siporax plus něco na fosfáty...případně občas to uhlí.
S tím odpěňovačem to tak je no :) občas to chce poladit ale neexistuje nic lepšího do nana.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa Spongebob »

No siporax a podobnou frakci používám tyhle pytlíky na zip (samozřejmě plastový)
CZK 55.36 15%OFF | 5 PCS Polyester Filter Mesh Net Bag Aquarium Fish Tank Pond Media Zip Zipper White 20x16 cm
https://a.aliexpress.com/_BSbc0G

Momentálně mám ve filtru 3 tyhle pytle plný siporaxu :) (plus živáky z filtru minulé nádrže)
V tom tvým jsem měl dva plus na dně ty živáky.
Naposledy upravil/-a Spongebob v 30 Dec 2020 13:13, upravené celkom 1 krát.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Reef 100l v obývacím pokoji

Príspevok od používateľa hates »

Tak jak s tou filtraci. Siporax a phos bude stačit ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"