Extrémně porézní filtrační materiály - zkušenosti

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Extrémně porézní filtrační materiály - zkušenosti

Príspevok od používateľa tragett »

Ahoj, rád bych se dotázal na zkušenost s extrémně porézními materiály, které jsou určené ke kolonizaci bakteriemi, což má za následek redukci NO3 a PO4. Zajímá mě osobní zkušenost těch, co to používají, nebo používali, nikoli teorie typu "Dej místo toho radši živáky" :-) Teorii zmáknutou mám, zajímá mě především to, zdali tyto materiály za nemalé peníze fungují. Především mě zajímají od Brightwell aquatics cihla a placka, případně i kostky, nebo alternativně Maxspect. Zajímá mě dlouhodobý výsledek při používání, doba náběhu, úbytek... :-) Samozřejmě i další podobné, třeba i zde nedostupné materiály a výrobci /Marinepure/.

Nerecenzujme zde prosím Seachem Matrix, nebo Siporax, ty jsou podle mě trochu jinde. :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Jajo
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 911
Dátum registrácie: 11 Dec 2015 17:58
Bydlisko: Nižné Kamence

Re: Extrémně porézní filtrační materiály - zkušenosti

Príspevok od používateľa Jajo »

Brightwell sa rozpadá po pár mesiacoch.


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk Pro
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Extrémně porézní filtrační materiály - zkušenosti

Príspevok od používateľa tragett »

Něco podobného už mi říkal Leo Táborský, u něj to ale byla placka na odstranění bio odpadu. Já měl kdysi z podobného materiálu koule v přepadu a byly super.
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
babajaga
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 559
Dátum registrácie: 18 Nov 2014 23:17
Bydlisko: Nitra

Re: Extrémně porézní filtrační materiály - zkušenosti

Príspevok od používateľa babajaga »

Brightwell Xport tehlu mam hodenú v sumpe s chaetom. Určite sa nerozpadava. Mam ju tam určite ale rok. Ako médium si myslím že je to fajn, baktérie tam plochu určite majú. Môže to byt dobre na prenášanie baktérie na iný start alebo podobne...
Ale či to funguje ti neviem povedať. Akva ide vlastne same...
Po4ku mi akva drží same veľmi blízko nule, čo nie je dlhodobo zase dobre a no3 mam okolo 10-15. Čiže taká nerovnováha. Teraz skúšam davkovat po4 aby mi kleslo no3...ale uvidíme či to pôjde...
Hold, každé akva je úplne iné. Napr. Keď pridám 0.06ppm po4 tak za pár hodín sa to zase blíži k nule. Baktérie pracujú na plne gule čo sa týka po4...Ale či je to zásluhou tehly...?
Milly
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 22:25
Bydlisko: PD

Re: Extrémně porézní filtrační materiály - zkušenosti

Príspevok od používateľa Milly »

Ja som používal Brightwel Export cube, kocky pre odstránenie No3 a PO4 asi pred 2 rokmi. V návode píšu o ohromnom výkone. No toto potvrdiť jednoznačne nemôžem, naviac sa časom obe média začali droliť. Tá PO4 ako prvá. Za mňa papier znesie všetko.
To iste môžem povedať aj o produktoch Maxpect. Kocky hovadina akurát s nimi môžem čosi rozbiť pri manilulácii v sumpe.
Tie duté guličky sa mi viac pozdávajú aspon s nimi nenarobím prípadnú škodu. Pritom som mal aj tehly aj guličky pri štarte namočené v FM Bacto blend a Bacto therapy v predpísanom množstve a pomere v zmesi s morskou vodou. Tieto Maxspecty tam mám 1/2 roka. Akvárium si beží svojim režimom s týmito zázrakmi s nimi aj bez nich rovnako. Akurát som o cca 150.-€ ľahši.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"