Erikovo 176l okno do moře

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa hates »

Ahoj. Toho mas od Petra F. ? Ja po nem prave taky pokukoval a strasne se mi libil.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Spongebob »

Jako do tvé 100l nádrže?? I ta 170 je celkem ulet..
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
hates
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 17 Nov 2020 15:08

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa hates »

To jen ze semi libil. Dcera me zacala u Petra ukecavat na Lactoria cornuta, jako super, ale myslim ,ze by to akva potom prasklo. Bodlok by se mi libil, ale leda tak fakt maleho a idealne na operativni leasing.

:-D
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa kubko82 »

No neviem koľko vydrží v tak malej nádrzi!?
https://www.meerwasser-lexikon.de/tiere ... onicus.htm
Ale prajem veľa šťastia.
Reef 500 litrov.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Jarry »

Acanthurus japonicus zcela jistě v 176l akváriu ok nebude, ještě jsi tam snad neměl rybu, co by se do daného objemu alespoň trochu hodila. Zapomeň na bodloky a podobné ryby, je spousta krásných ryb, co ti budou dělat v daném objemu radost.
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa tragett »

Japonicus nebude oka ani ve větších nádržích, je to magor :-)
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Erik81 »

Jo, mám jí od Petra F. :) Má je tam od prosince a zatím byly OK, tak jsem si řekl, že to s ní risknu.
Vím, že objem mé nádrže není pro ní ideální, američani na fórech uvádějí 75 galonů (moje nádrž by se dala řadit k cca 50g) a nebo ještě častěji pro bodloky doporučují minimální délku nádrže (což mají někde od 4-5 stop (120cm a víc). Těch vláken co jsem pročetl byla fakt hromada, tady je odkaz na něco k A. japonicus, který obsahuje informace, které jsem si našel i jinde:
https://www.reefaquarium.com/tag/acanthurus-japonicus/
Acanthurus japonicus je nejmenší Acanthurus a jeden z nejmenších bodloků. Větší nádrž často doporučují i pro Zebrasomu (zvlášť pro Zebrasomu xanthurum).
Bude to jediná větší ryba v nádrži, teď tam k ní rozdodně nebudu nic přidávat a do budoucna snad možná nějakého sapína.
Zatím vypadá stejně jako včera, má cca 10 bílých teček (spíš takových nitek). Chování vypadá OK. První dny se proháňěl s pomčíkem (jak Tom a Jarry) :-) , ale teď jsou spolu v klidu.
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
planescape
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 498
Dátum registrácie: 28 Apr 2013 23:36
Bydlisko: Praha východ

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa planescape »

Jo taky jsem na něj (resp. na ně, má jich tam víc) u Petra koukal. Jsou lákaví, protože jsou zatím docela malí. Ale pak jsem si řekl, že na to (i) do mé 400 prdím. Četl jsem, že je to problémová ryba.

Pokud se vylíže z té krupice, být tebou, chvilu bych se z něj kochal a pak bych ho poslal k někomu do většího.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Jarry »

Já teda nejsem přehnaně korektní, co se velikosti akvária týká, ale ta nádrž je spíše 45 galonů, než 50, ale větší problém je ta délka, 80cm prostě pro bodloka není, jako naprosté minimum bych bral osminásobek délky ryby v dospělosti, u Acanthurus bodloků bych počítal spíše dvanáctinásobek. Což mi v tomto případě k těm 80cm chybí asi tak další metr :wink:
Používateľov profilový obrázok
nanoreef
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 31 Dec 2018 21:49
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa nanoreef »

Tak aha: A. Japonicus dorastá do 20cm. Ten tvoj môže mať teraz koľko? 5-8cm? 20 centimetrová ryba je dooosť veľká aj na 300 litrovú nádrž, nie to 180. Bodlok proste potrebuje priestor na plávanie. Ja osobne som sa ešte potápať nebol ale tí, ktorí sa boli mohli vidieť, ktorá ryba koľko priestoru na plávanie využije. Taký klaun ostáva pri sasanke, gobík tiež pri svojej diere. Takého bodloka však vidno poletovať po celom útese, on ten priestor potrebuje no.

Ja by som sa pripojil k @planescape. Ak sa uzdraví, posunul by som ho ďalej, za tie peniaze kúpil niečo menšie. Čo tak napríklad Ecsenius Midas? 14cm max veľkosť, celkom aktívna, ale využije aj skrýše. Živí sa (okrem iného) aj riasou. A o osobnosti ani nehovorím :wink:
Go forward... advance... That's the key to success.
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Erik81 »

Dnes to vypadá, že se japonicus konečně zbavil těch bílých teček. Krmil jsem ho 4 druhy mraženého a 3 druhy granulí (jeden druh s česnekem), ale ty moc příjímat nechtěl (polkl je a zase vyplyvnul). S pomčíkem uzavřeli mír a pokojně si plavou i blízko sebe. :)

Má kolem 9cm. 20cm je maximální velikost ve volné přírodě, i ve velkých nádržích dorůstá k těm 15-16cm. V mé nádrži nevyroste víc jak 12-13cm, na to vsadim boty :wink: Centropyge bispinosa dorůstá 9cm, u mě má po 4 letech max. nějakých 6cm. U Amphiprion ocellaris se uvádí až 10cm. U mě mají max. 4,5cm po 5ti letech.

Jirko, proč je to magor? :)
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Erik81 »

Montipora digitata "Forest Fire" je doma! :D Dostala nej místo v nádrži, už se těším, jak poroste.
Slíbil jsem Majovi nějaký obrázek s novým fragem, tak přikládám pod příspěvkem.

Bohužel A. japonicus se mi opět osypal. Vydržel skoro týden bez nějaké viditelné tečky, pak to přišlo naráz. Když nemám ozon ani UV, tak jsem se vydal cestou posílení imunity. Granule bohužel žádné nepřijímá, proto mu přidávám ke 2 kostkám mraženého jeden rozmačkaný stroužek česneku. Po rozmražení promíchám a nechám přes noc odležet v lednici. První várku dostal dnes v nějkolika částech, z akvárka mi už jde pěkný česnekový odér. Tak snad to bude mít nějaký výsledek.
Prílohy
20210306_172342b.jpg
20210306_174022b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa VINTR »

20 cm ti nevyroste, i kdyby přežil.... Nejde o velikost nádrže atd..., ale o to aby se vyrovnal s krupicí. To je podstatné, což odhaduji, že nedá.... jediná výhoda tvé nádrže, je že tam nemá nikoho kdo by ho zlobil. Mějl jsi sáhnout na rybu z rodu zebrasom, ty problém nedělají i v takovéto nádrži. Japonec ti zřejmě uhyne na krupici (jsem přesvědčen, pokud né, mile by jsi mě překvapil). Za mě je česnek k ničemu, to už je lepší modlení. Různé léčebné preparáty nejsou rovněž vhodné (nezabírají) a UV a Ozón není spása - většinou nepomáhá. Jediné co je pro ni Ok je to, že je sama v nádrži.

Tady:
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=84&t=12505
a tady:
http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=40&t ... =Japonicus
Používateľov profilový obrázok
Erik81
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 27 Aug 2015 17:07
Bydlisko: Praha 8

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa Erik81 »

Boj s krupičkou jsem prohrál na Velikonoce. A celkem fatálně, Japonicus se držel několik týdnů, bohužel to mezitím chtily i všechny zbylé ryby. Klauni nejprve přišli o schopnost odolávat žahání quadricolorky (plavali kolem a když se přilbížili, tak prudce ucukli) a krátce na to zmizeli a už jsem je nenašel. Pomčík C. bispinosa se též osypal a i přes malátnost a zasažené oči to nakonec jako jediný rozplaval. Naštěstí bez následků. Tento týden, po měsíci a půl jsem se odhodlal akváriu opět dodat život a udělat si radost návštěvou Pepina.
Nádrž je nyní veselejší, plán na pořízení bodloka jsem vyměnil (respektive vrátil se k původní myšlence) za hejno 6ks Chromisů. Pořídil nové klauny (zřejmě mladé jedince Amphiprion allardi), od jednoho kusu Chrysiptera hemicyanea a Escenius midas, který je teda víc fialový než žlutý (snad ze časem přebarví).
Prílohy
20210520_143732b.jpg
Nano 96l - od Jadranu k SPS
Erikovo 176l okno do moře
EcoTech Radion XR30w G2 - Jebao RW4->Tunze Turbelle Nanostream 6040, Jecod SOW4 - Tunze 9004->Tunze 9012 DC - AquaClear50 - Tunze 3155 - Jebao DP4
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Erikovo 176l okno do moře

Príspevok od používateľa VINTR »

klidně šáhni po zebrasomě, třeba šedivku (scopasku) a nebo dražší mdoflíčka (xanthurumku). Flavescentka je nedostupná. Ty jsou normál a dají to na klid... A na krupku netrpí.... bodloci acaanthurus jsou svině ku...ský na nové rybky a ještě brutálně trpí na krupici. U nich musíš mít zkušenost....
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"