Návrh 180 l akva (AIO)

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

wrec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 11:52
Bydlisko: Otrokovice

Návrh 180 l akva (AIO)

Príspevok od používateľa wrec »

Zdravím všechny.
Budu zakládat akva 100(d)x40(h)x45(v), je to inspirováno designem od zdejšího člena Spongebob.
Tento design mi pasuje z důvodu, že bude akva v rohu místnosti a filtr bude tak "schovaný". Rozměry akva moc měnit nejdou, kvůli dispozici místnosti a nábytku.
Trochu si ale nejsem jistý určitými rozměry, tak pokud by mi někdo poradil, případně to zkritizoval, budu moc rád.

1) je výška 41cm pro oddíl, kde bude 2x přepadový hřeben OK? 41cm+3 cm přepadový hřeben (v tomto oddílu bude odpěňovač). Jde mi o výšku hladiny a rezervu k hornímu okraji nádrže. Pokud budu počítat hladinu ve výšce poloviny hřebenu, tj 42,5cm, zbývalo by 2,5cm do okraje. A nejsem si jistý, jestli to není málo kvůli vlnám, šplouchání atd.
2) udělat výšku filtru o 1cm nižší (jako na výkresu) nebo stejnou výšku jako celé akva? Prošel jsem už dost návrhů AIO nádrží, a vyskytují se oba typy.¨
3) má cenu optiwhite, aspoň na přední a případně jedno boční sklo? Nebude mi vadit, když to bude dražší
PS: líp to nakreslit neumím
Díky
Screenshot_29.jpg
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: Návrh 180 l akva (AIO)

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Ahoj,
1.Ten náčrt je poriadne komplikovaný, zjednoduš ho
2. Na ten hrebeň sa ti pozriem, ale dal by som o 1 cm viac
3. Optowhite sa ti oplatí. A hlavne si nájdi niekoho, kto ti to spraví aj s transparentným silikónem

Hodně štestí :D
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
wrec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26 Dec 2020 11:52
Bydlisko: Otrokovice

Re: Návrh 180 l akva (AIO)

Príspevok od používateľa wrec »

Zdravím,
dobrá, když to tedy zjednoduším, tak mi jde více méně o rozměr (délku) hřebenu od vrchu akva a následnou výšku hladiny. Aby nebylo vody ani málo, ani moc. na obrázku červeně.
Clipboard01.png
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"