Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Bimbo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26 Mar 2007 11:14
Bydlisko: Toho casu prevazne Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa Bimbo »

Zdravím parto,
Dříve jsem tu byl pečený vařený a chlapy jako Rybku, PetraM, Pepina a mnoho dalších kamarádů si pamatuji z nezčetných společných setkání či výprav za novinkami či dalšími kolegy ať už u nás nebo i v zahraničí :-).
No, mezitím uteklo hodně vody a já mám zase trochu času se vrátit zpět k moři.
Co nového? Je tu ještě někdo ze “staré gardy”?
Srdečně všechny zdravím!
Bimbas
450lmore,320l sladke a spokojenost
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa drakken »

Ahoj no ja som tu od prvých dní tohoto fóra a určite sme sa na niektorom stretku aj stretli ale je to veľa veľa rokov. Občas sem zbehnem pozriem ci je niečo nove ale už tu moc života nieje.... určite nie toľko ako pár rokov dozadu. Ľudia už asi viac chodia na zahraničné fóra pripadne na Facebooku je par skupín. Takže je to tu už skôr také smutnejšie no ....ale život ide ďalej :-)
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
Bimbo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26 Mar 2007 11:14
Bydlisko: Toho casu prevazne Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa Bimbo »

No my jsme se tu vlastně hromadně přesunuli před lety letoucími po tom, co nějak podivně zanikla česká verze fóra reef. Pro mne byla vrcholem funkční komunity právě ta naše “stará verze”. Tady už se to u té naši staré bandy z nějakého důvodu nechytlo, alespoň tedy pokud vidím stará jména jako Rybka, Pepin, Roman, PetrM a další, kteří byli velmi aktivní právě tam. Nejspíše to bude skutečně z těch Tebou výše uvedených důvodů, možná také zmizelo jakési kouzlo okamžiku. Kdo ví. Máš ještě nějaké moře? Chtěl bych po letech znovu začít a vůbec netuším jaké jsou teď trendy a podobně.
450lmore,320l sladke a spokojenost
Používateľov profilový obrázok
drakken
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 20:58
Bydlisko: Bratislava RAČA

Re: Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa drakken »

No more stále mam aj keď som sa mu moc nevenoval posledné roky z rôznych dôvodov. Staré reef.cz si tiež pamätám. Rybka a spol boli aj tu v začiatkoch dosť aktívny ale potom sa nejako nepohodl ľudia s novými názormi so stratou školou a pomaly to tu upadalo. Aj ja osobne som k moru pristupoval netradične v tej dobe som mal 100l more a to sa považovalo pomaly za kacírstvo. Nové trendy sú práve v tom ze fungujú malé nádrže s pomerne jednoduchov technikov to co sa považovalo za dlhodobo nemožné udržať. Samozrejme dopredu išlo hlavne osvetlenie. Led je už na viac ako slušnej úrovni a ceny sú už tiež prijateľné. V technike nejaký zásadný posun nenastal. Možno metódy ako triton sú z tých novších. Hlavne je väčší výber techniky prúdové čerpadla z Číny za pár euro dokážu veci o ktorých sme len snívali pred rokmi. Všetko je dostupnejšie lacnejšie. Ono aj komunita CZ - SK je podstate väčšia len je roztrúsená (Facebook a podobne) co je škoda.
Takmer všetko sa dá zvládnuť len treba mať vôlu :-)
marvanek001
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 616
Dátum registrácie: 15 Apr 2013 22:33
Bydlisko: Olomouc

Re: Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa marvanek001 »

Jó Rybka před pár lety opustil Valmez a kdovi kde je mu konec. Co vím tak moře už nemá . Naposledy jsem ho zahlédl na Facebooku a ve výměně manželek a tam byla vidět jen sladkovodní louže.
Kominík svoji 1000 L nádrž před časem také prodal ze zdravotních důvodů...,. pokud mám správné informace.
Bimbo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26 Mar 2007 11:14
Bydlisko: Toho casu prevazne Ostrava
Kontaktovať používateľa:

Re: Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa Bimbo »

To jsou mi ale novinky 😊
450lmore,320l sladke a spokojenost
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: Co nového po (hodně dost) více než 15ti letech? :-)

Príspevok od používateľa maros002 »

Ale třeba Amsi má moře pořád co vím, jen tu moc nechodí. Snad se nebude zlobit, že jsem ho prasknul 😁😁
Maroš 480 ka
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"