Výsledky a priebeh JBL testov

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Myslim, ze nenapisem ziadnu Ameriku ale fakt ze tie Salifert testy su vymakane aj ked postup je o mnoho zlozitejsi ako u ostatnych , ale su nehorazne jemne na delenie a na stanovenie presnej hodnoty aj ked ktovie ci by presne analyticke stanovenie v labaku zase neukazalo opak..Vynimku tvori iba test na Ca, nameral som rovnaku hodnotu Serou ako so Salifertom. Ale na Mg a Sr sa nechyta na Salifert testy nik...mal som aj JBL na Mg shit, Scheisse... proste skoda penazi, o preklade ani nehovorim...Este ze si viem z nemciny v pohode prelozit aj sam...
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

JBL-Ca

Príspevok od používateľa andy »

Takze som sa znovu nechal nachytat JBL Mg+Ca testom, lebo to je nahorsie ked clovek rychlejsie meria ako mysli :D .
Tak som si konecne vsetky rozdiely v DE-SK verzi upravil v SK popise.
Pri podrobnom a preciznom porovnaní nie je problem odhalit minimalne jednu, niekde aj viac chyb pre kazdy test. Kedze je toho vela, bude dobre ak si to kazdy kto pouziva JBL u seba opravi sam!
Takze po konecne snad uz spravnom merani mam hodnotu Ca okolo 480-500, nie je to haluz :?: , taketo mnozstvo je zrejme nerealne :shock: . (vplyvom nespravneho merania som ´nedostatok´ vapnika neustale asi pol roka doplnoval pripravkom JBL-CalcuMarin).
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
challi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 05:59
Kontaktovať používateľa:

Test na KH od JBL

Príspevok od používateľa challi »

Nahodou se mi dostalo do rukou nahradní činidlo od testu na KH od JBL ... jenže jsem používal test od Hagenu ...byl by někdo tak hodný a napsal jsem stručný popis... čím mám vynásobit počet kapek ke změně barvy abych dostal tvrdost ...díky moc
Používateľov profilový obrázok
challi
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 30 Aug 2007 05:59
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa challi »

nebo počet kapek rovnou udavá hodnotu tvrdosti v dKH
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

challi napísal:nebo počet kapek rovnou udavá hodnotu tvrdosti v dKH
Ano, a pridavas dovtedy pokial sa farba nezmeni na žltú. Resp. dovtedy pokial zlta uz dalsim pridavanim uz nie je zltsia.
Sýtost tej zltej je tiez zavislá od celkovej hodnoty KH. Pri cca 6KH je svetlozlta, pri cca 20KH je uz hodne sýto-zltá.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"