KH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Matriční stanovení zjevné kyselinově neutralizační kapacity pomocí faktorizované desetinonormální kyseliny chlorovodíkové na methyloranž. Je na to i ISO (resp. ČSN nebo DIN) norma.

Co je °d nevím, snad Ti odpoví regionální obchodní zástupce JBL pro Českou republiku. Pouze odhadem můžu konstatovat, že °d odpovídá °N; ale je to bez záruky :!:
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

No tak jsem konečně vybádal z te pitome tabulky že to označeni (d) je pro němce a je shodne jako (N) :oops: ---- Ale nyni mi nehraje jedna nesrovnalost , jestliže mám 9°N = tak bych neměl mít ani vlaknitou řasu a ani zelenou sinici :? . Pro jistotu jsem vymenil phosex a zeolit :wink:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

BOBR napísal:Ale nyni mi nehraje jedna nesrovnalost , jestliže mám 9°N = tak bych neměl mít ani vlaknitou řasu a ani zelenou sinici :?
Aka nezrovnalost? Iba si vylucil jednu z moznych pricin, aj to iba v pripade, ze ten test ti aspon orientacne ukazuje spravnu hodnotu.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

BOBR napísal:No tak jsem konečně vybádal z te pitome tabulky že to označeni (d) je pro němce a je shodne jako (N) :oops: ---- Ale nyni mi nehraje jedna nesrovnalost , jestliže mám 9°N = tak bych neměl mít ani vlaknitou řasu a ani zelenou sinici :? . Pro jistotu jsem vymenil phosex a zeolit :wink:
KH tedy oky.Mno ja si stejně stojím za tim že bude problem v použité vodě.Teď nevím jestli jsem to probíral na ICQ stebou nebo s tvojim kamošem co má stejnej zdroj a stejnej problem.Každopádně čas ukáže
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Len na okraj pre Bobra : Spravne KH nezaruci ze budes bez rias a bez sinic, to by bolo more velmi jednoduche.
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

JJ :lol: . Já to bral jako spiš obrazně . A budu bádat dál . Už jsem přistoupil na měnění 10% každý týden a zeolit a phosex co měsic . snad se polepši stav :?
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Peter napísal:Len na okraj pre Bobra : Spravne KH nezaruci ze budes bez rias a bez sinic, to by bolo more velmi jednoduche.
Peter, ono správné KH sice nezaručí "fungování jednoduchého mora, ako píšeš", ale je to jednoduchý a bohužel těžce vysvětlitelný základ, aby moře fungovalo.

PS: Když už je Tvým novým chlebodárcem zahraniční firma, zaktualizuj kontakt svým známým :lol:
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

V tom suhlasim , tiez sa riadim iba KH ckom ..
Ostatne v ss
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Prosím existuje alespoň relativně objektivní test na KH pro amatéry? Mám tři kalorimetrické, od Salifertu, Sera a Tetra. Zkusil jsem je zkalibrovat na vodě z vodovodu, dle údajů vodárny má tvrdost 2,14 mmol/l což je (doufám) 12 °N. Salifert udává 10 °N, Sera 7°N a Tetra 6°N. :? . Mám KH pravděpodobně nízké (Salifert 7°N), postupně dorovnávám, ale rád bych znal skutečnou hodnotu a ne jen odhadoval co tam asi tak může být. Přiznám se že věta "Matriční stanovení zjevné kyselinově neutralizační kapacity pomocí faktorizované desetinonormální kyseliny chlorovodíkové na methyloranž" je pro mne stejné, jako čínsky psaný návod na vypuštění družice :shock: .
Není řešením:
http://www.konduktometr.cz/Meridlo%20ob ... apniku.htm
Rád si jej pořídím, ale bojím se zda elektronické měření není na stejné úrovni jako kapkové testy :cry: . Děkuji, Pepa.
Naposledy upravil/-a Josef Nosek v 13 Feb 2008 13:22, upravené celkom 1 krát.
Pepa N. 360 reef mix.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

K novym Salifertom by mala byt pribalena aj flasticka s kalibracnym roztokom. Aspon ja taky jeden mam.
biger
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Júl 2007 14:48
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa biger »

Celý čas ako mám aqua, tak vyše pol roka sa trápim z nízkym kH...podla testu stále okolo 4 stupne. Napriek tomu sa pH drží 8.2-8.4. Snažím sa zvyšovať kH, ale neúspešne...pred tým sódou bikarbónou, teraz kH Bufferom.
Prekvapilo ma, keď som aj v novej vode čo miešam už týždeň nameral len 4 stupne (TM, Red sea). Môže byť problém v tom že vodu nemiešam čerpadlom, ale miešam len stálym prevzdušnovaním čím zrejme bublinky znižujú kH???
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

alebo mas naprd test
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Roman napísal:alebo mas naprd test
Na rozdiel od Romana vynechavam v jeho vete "alebo " test je bud stary alebo ho skladujes pri izbovej teplote....A tym padom starne este viac, stara tema x - krat tu uz omielana...Vysledky mas uplne mimo..nie je mozne aby si mal pH nad 8 ( aj ked tu merat pH kolorimetricky je viac ako nepresne )ale pri tejto hodnote nemozes mat KH 4 , a je tu este jedna moznost ,ze mas oba testy na prd..
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

aky vplyv ma nizke KH na zivocichy
da sa to nejako vizualne pozorovat ?
500L
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

miki napísal:aky vplyv ma nizke KH na zivocichy
da sa to nejako vizualne pozorovat ?
no realne KH 4 v mori by si okom urcite videl...chcipnuty koral spoznas nielen na pohlad ale aj po cuchu
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"