Tunze Nanostream 6055

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Tunze Nanostream 6055

Príspevok od používateľa robocop »

Zdravím všetkých moriakov. Má už niekto skúsenosti s Nanostreamom 6055 od fi. Tunze? Mám ho napojený na multicontroller a keď dám funkciu foodtimer na controlleri tak čerpadlo každých cca 20s pretočí vrtuľkou. Pri každom pretočení mi čerpadlo vydá zvuk ako keby vrtuľka narazilana nejakú prekážku. Je to normálna záležitosť pri tomto čerpadle? Keď čerpadlo beží neprerušene je to OK bez nárazov. Pri mojej 6000-ke Tunze to nerobí. Napíšte svoje skúsenosti.
Robo
500l SPS a LPS reef
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ale robí ti to aj 6000-vka, snad si si to iba nevsimol,
ale ako si spominal tak mas manuale scitane odpredu aj odzadu, tak tam sa o tom píse :) .
Ak by ti to moc vadilo, ja som si to napr. interne zablokoval, pretoze mojim rybam sa zatial cerpadlo ako pelíšek nezalúbilo, zatial :? .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ten hluk je z důvodu,že lopatkové kolo je připojeno k rotoru jako plovoucí.Pak to mezi sebou tak cvaká.Nevím jistě proč to tak je,ale myslím si,že je to z důvodu,aby čerpadlo točilo správným směrem.Tenhle pokus jsem si vyzkoušel na svém DYI streamu.Lopatkové kolo jsem přilepil k rotoru.Při zapnutí se někdy stalo,že smysl otáčení byl opačný.Tenhle způsob uložení lopatkového kola versus rotor je asi u všech bežných akvarijních čerpadel.
Používateľov profilový obrázok
robocop
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 27 Sep 2006 19:53
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa robocop »

Ďakujem chlapci :wink:
500l SPS a LPS reef
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"