nové 70L aq

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

jj čerpadlo mám to topítko jsem nevedel.....ale nikde jsem ho v akvaristice nevidel
tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

To bych se dost divil, kdyby v akvaristice neměli žádné topítko. Na přípravu vody ti stačí i nějaký levný čínský výrobek.
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Príspevok od používateľa lary »

finest napísal:jj čerpadlo mám to topítko jsem nevedel.....ale nikde jsem ho v akvaristice nevidel
Já se divím že se vůbec tady s vámy někdo zdržuje. Takovýto přístup k akvaristice mluví za vše :oops:
jafr
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05 Júl 2007 21:24
Bydlisko: ruzomberok

študovať, študovať a študovať

Príspevok od používateľa jafr »

myslím si že najdôležitejšiu domácu úlohu ktorú by si si mal splniť je čo najviac naštudovať o morskej problematike, ak je jazyková bariéra tak aj na tomto reef.sk, potom si vytvoríš aký taký obraz a nebudeš sa trápiť nad základnými vecami.
Pripomínaš mi synovca, ktorý si dá vedierko na hlavu a rozbehne sa, následne máme kopec plaču pretože narazil do steny. Celý ty.
marcelv
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 01 Mar 2008 23:38
Bydlisko: Trenčín

Príspevok od používateľa marcelv »

finest napísal:jj čerpadlo mám to topítko jsem nevedel.....ale nikde jsem ho v akvaristice nevidel
Tak toto som nepochopil.Ja som v akvaristike nevidel atómovú ponorku ale ohrievač tam bol :D
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Nuz ja sa uz necudujem, nie je totiz prvy a ani posledny, viac ludi sa na mna sukromne obratilo so sinicami a vzdy je prve co sa pytam na zarabanie vody a divili by ste sa , co vsetko ludia dokazu.
Len ma stve ze vsetky info su vacsinou tu . Nikomu sa nechce citat.
Na zarabanie vody je dobre mat zvlast nadobu s ohrievacom,malym cerpadlom ktore bezi nonstop a pred vymenou vody 2-3 hodiny prevzdusnit kompresorom a kamienkom.Posledne je , dobre by bolo keby akva nebolo umiestnene na svetle a uz vobec pod oknom a pod.
Ked toto dodrzis potom mozme riesit dalej ak sinice neustupia.
Tych dovodov moze byt vela a jeden z tych ze mas nabeh akva a este si k tomu pridal zle zarabanie vody.
Howgh.
Používateľov profilový obrázok
finest
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 11:13

Príspevok od používateľa finest »

lary napísal:
finest napísal:jj čerpadlo mám to topítko jsem nevedel.....ale nikde jsem ho v akvaristice nevidel
Já se divím že se vůbec tady s vámy někdo zdržuje. Takovýto přístup k akvaristice mluví za vše :oops:
hej :evil: udělal jsem chybu...já to vím... tedka se snažím studovat sám a mě tu nejde o to, aby mi tu každý všechno vysvětloval...mš jde o to, aby mi to ti zkušenější upřesnili ..... jestli jsi neochotný..nevadí to je tvoje věc nepiš mi tu, když nechceš..... ostatní tu trpělivost mají a já jsem jim za to vděčný.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Príspevok od používateľa kominík »

poslouchej ty frajere chováš se jak mistr světa,ale nejsi schopen přejímat ani základní informace od lidí kteří ti opravdu něco dobrého napsali.
akva 70 l - je to málo ale nějaký ten živočich přežije za určitých podmínek
Po dvou týdnech jsi dával první ryby,aniž by se přesvědčil jaké kvality máš vodu (dusitany,dusičnany) nepíšeš jakou hustotu vody máš,teplotu nic a ještě
jsi arogantní tak co bys po ostaních chtěl :evil: :evil: :evil: tohle forum není o nadávání,ale o přejímání informací a těch tu je - stačí číst a číst
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

finest napísal: jestli jsi neochotný..nevadí to je tvoje věc nepiš mi tu, když nechceš..... ostatní tu trpělivost mají a já jsem jim za to vděčný.
neochotnych lidi je tu az az.... mistri co pobrali veskerou moudrost sveta a nekdo jako ty jim vetsinou nestoji za radu ale spis za podobne odsuzujici komentare
kominík napísal: stačí číst a číst
ja vzdycky myslel ze forum je predevsim a v prvni rade o diskuzi

pokud ma nekdo problem s du[plicitami tak neni duvod proc to zbytecne komentovat, treba se najde nekdo ochotnejsi komu nevadi dvakrat odpovedet na totez....

administratori... vytvorte pravidla co budou zakazovat duplicity, mazte duplicitni temata, nebo je zamykejte a odkazujte na jina vlakna.... nebo jste administratori jen podle titulu?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

No to si snad trosku prehnal , toto forum vedu ludia , ktori maju aj ine zamestnanie nez cely den sediet na reefom..A forum je sice o diskusii ale nie je problem si jednotlive temy najst a az potom sa spytat.
Iba ze by som sa mylil...
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Dvakrat odpovedat nie je problem ale ked mas tu istu temu alebo otazku uz po 5 alebo 6 krat , tak by som ta chcel vidiet ako budes ochotny odpovedat...
tomm
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 11 Feb 2008 09:43

Príspevok od používateľa tomm »

Pánové, nerad bych vám ostříleným mořským vlkům kazil diskuzi, ale nemáte pocit, že to zašlo až příliš daleko? Finest se sice dopustil mnoha přehmatů, ale to přece není důvod ho za to pranýřovat. Osobně si naopak myslím, že takováto vlákna musí existovat, aby jiným začátečníkům ukázala, že to není zas až tak snadné.

A co se týká duplicity, podívejte se na zahraniční fóra - situace tam není o nic lepší. To prostě k diskuzním fórům tohoto typu neodmyslitelně patří...
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

tomm napísal:Osobně si naopak myslím, že takováto vlákna musí existovat, aby jiným začátečníkům ukázala, že to není zas až tak snadné.
To by si to ti zaciatocnici museli najprv vediet vyhladat a este k tomu aj precitat :lol:

Navrhujem, aby sme sa vratili k povodnej teme.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

finest napísal:... ostatní tu trpělivost mají ....
Jenže pokud nebudeš číst a hlavně - pokud se nebudeš radami řídit, tak Ti tu brzo budou radit stejní začátečníci, jako jsi Ty a to určitě nechceš :(
Myslím, že bys měl začít tím, že si pořídíš nějakou literaturu o moři
třeba tady nebo tady
ale dá se toho sehnat samozřejmě víc, včetně neustálého pročítání tohoto fora. ( použiješ-li funkci vyhledávání, najdeš odpovědi skoro na vše )

P.S.:
Před pár dny tu bylo něco podobného - desítky dotazů, během 2-3 dnů cca 10 stránek a celé to bylo "o ničem" :( ( jen o přepadu několik stran :( ) a nakonec bylo celé vlákno smazáno.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

nepisem casto radsej tu citam hlavne cele temy a od zaciatku a mozem porovnavat co sa komu osvedcilo po rokoch,ja sa uz ani nedivim ze sa I'm to nechce opakovat.
ani mne by sa nechcelo. sak co pozrem temu o zakladani aqa stale je to o tom istom dokola,nemiesto toho aby si to zaciatocnici najskor skusili pozriet a precitali.
az ked nezabere alebo nenajdu ,pytali rady.

co sa tyka sinic tak by som ti radil drzat sa niekolkych rad co tu uz odzneli,hlavne ako pisal peter o zarabani vody a filtracie,on vie o com hovori .
kedysi davno som mal podobny problem ked som zacinal, aqa bolo 3 mesiace ako cierna bana a po navsteve repika a petra sa to rychlo zmenilo.

nenasiel som tu popis filtracie ale neva prve co by som urobil tak aqa prec od okna,potom zvysil prietok vody v aqa a hlavne nech to fuka vsade,kedze si tam dal iba mrtve sutre a ten zivy piesok mozno nebol az tak zivy dohodol by som sa s niekym z okolia aby mi dal vodu ked bude menit zo zabehnuteho aqa, ja by som tam dal aj viac ako 50 perc. a kludne aj 90 perc.zabehnutej vody a co mi najviac pomohlo tak bolo ked repik menil dno zo stareho aqa a dal mi ho. vazne tolko zivota a behom 2 tyzdnov bolo po vsetkom,podla mna je najvacsi problem s tvojimi sinicami - malo zivota v aqa.
a az potom sa trapil kde je chyba ked sa to nezlespi do mesiaca.
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"